Zobacz temat - Grafika aukcji allegro.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Grafika aukcji allegro.

Smoke - Pon Mar 16, 2009 17:34
Temat postu: Grafika aukcji allegro.
Witam, zapewne niezbyt trafna nazwa tematu ale zaraz powiem o co kaman. Mianowicie czy któryś z szanownych kolegów/koleżanek orientuje się jak zrobić by aukcja na allegro wyglądała w podobny sposób jak tu : http://moto.allegro.pl/it..._b5_b6_95r.html
oraz jak zrobić/dodać zdjęcia by była tak jak np tu: http://moto.allegro.pl/it..._5_biturbo.html lub tu : http://moto.allegro.pl/it..._ii_1_7_01.html
Bardzo bym prosił o pomoc gdyż to dla mnie bardzo ważna informacja. :smile:

Azazel85 - Pon Mar 16, 2009 17:48

Po wybraniu kategorii towaru który sprzedajesz, klikasz na DALEJ (nie wybierasz żadnego szablonu), i w opisie wklejasz kod HTML gotowej strony tak jak chciałbyś żeby wyglądała aukcja. Zdjęcia natomiast musisz wcześniej wrzucić na jakiś zewnętrzny serwer, by wszyscy je mogli widzieć:)

Nie wiem na ile jesteś obeznany w pisaniu stron WWW w HTML'u - jeżeli nie za bardzo, ściągnij sobie jakiś program do robienia stron www, najlepiej jakiś w kategorii WYSIWYG (masz co widzisz) - wygląda to jak word, kolorujesz sobie czcionki, wstawiasz tła zdjęcia itd (przy czym nie z komputera, tylko wcześniej umieszczone gdzieś w necie), i następnie kopiujesz efekt swojej pracy jako kod HTML do "opisu" aukcji, i już masz swoją wymarzoną aukcję:)

Smoke - Pon Mar 16, 2009 18:31

Dziękuje bardzo za pomoc :grin: jeszcze jak Byś mi mógł podesłać linki do jakiś fajnych programików to Byś mnie już całkiem uszczęśliwił :mrgreen:
Azazel85 - Pon Mar 16, 2009 18:37

Ja kiedyś się tym ciut bawiąc korzystałem z MS FrontPage :oops: (TO jest rzekomo jego następca)
Wiem że bdb jest Dreamweaver - ale oczywiście kosztuje swoje, a nie wiem czy trial (np TUTAJ) jest w pełni funkcjonalny.
A jak nie, spróbuj może np czegoś :arrow: takiego - bezpłatny, rzekomo prosty w obsłudze i w pełni funkcjonalny. Choć nigdy nie korzystałem i nie wiem co to:)

Chociaż strony www ponoć najlepiej pisze się w notatniku :mrgreen: :pisze2:

Smoke - Pon Mar 16, 2009 18:40

Dziękuje Ci bardzo :grin: więc mówisz że jak sobie już coś zaprojektuje to wystarczy tylko link wkleić do opisu allegro i już będzie cacy?? :>
Azazel85 - Pon Mar 16, 2009 19:05

Smoke napisał/a:
wystarczy tylko link wkleić do opisu allegro


Nie nie - jak w którymś tym programie przygotujesz już sobie aukcje, to tam w którymś miejscu będzie opcja żeby program stronę którą przygotowałeś pokazał Ci jako kod HTML - i cały ten kod musisz wkleić do opisu aukcji.

Zdjęcia natomiast - jak będziesz wstawiał do swojej aukcji, w "PRZEGLĄDAJ" zamiast wpisywać/szukać "dysk C:\ itd", wpisujesz adres pod którym dane zdjęcie znajduje się w necie - miejsce w którym je wrzuciłeś. Są do tego specjalne serwery:) np occur.pl
TEN tekst powinien Ci podpowiedzieć i może lepiej ode mnie wyjaśnić co i jak:)

Choć osobiście korzystam z miejsca jakie daje WP do bezpłatnego konta pocztowego:)

Metodą prób i błędów dojdziesz co i jak:)

Smoke - Pon Mar 16, 2009 19:11

Dzięki wielkie za Pomoc :grin: Bardzo mi Pomogłeś a dalej tak jak mówisz metodą prób i błędów z czasem uda mi się coś ciekawego stworzyć :wink: a tak na marginesie jak Byś mógł to podpowiedz jak wkleić jakieś zdjęcie czy coś w avatar na forum. Zawsze mam z tym problem :???: :>
Azazel85 - Pon Mar 16, 2009 19:16

Smoke napisał/a:
jak wkleić jakieś zdjęcie czy coś w avatar na forum

To akurat jest łatwiejsze niż powyższe;)

Na górze strony, pod "tytułem" Forum Klubu ROVERki.pl masz link do ustawień swojego profilu. I w ustawieniach owych na dole strony jest panel Avatarów - wybierasz sobie zdjęcie z komputera (lub netu) - spełniające oczywiście warunki tam opisane - i wysyłasz;)
Ot i cała historyja :)

Smoke - Pon Mar 16, 2009 19:24

Dziękuję po raz kolejny :mrgreen: postaram się na dniach coś wkleić :wink: Dzięki Pozdrawiam :wink: Myślę, że na dziś to tyle z mych problemów z niewiedzy techniki komputerowej :lol: