Zobacz temat - [R75] Zepsuty komputer.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zepsuty komputer.

Lancashire - Pon Mar 16, 2009 21:59
Temat postu: [R75] Zepsuty komputer.
Trafił szlag komputer - cz można go naprawić ? Jeśli nie to gdzie można go kupić i mniej więcej za ile.
Firq - Wto Mar 17, 2009 00:24

skąd wiesz ze to wina kompa??
Jak sie to objawia??

Mombrey - Wto Mar 17, 2009 00:41
Temat postu: Re: [ R75 2.0 2003 automat ] zepsuty komputer.
Lancashire napisał/a:
Trafił szlag komputer - cz można go naprawić ? Jeśli nie to gdzie można go kupić i mniej więcej za ile.

Poczytaj posty dHaNi ale jak poszukasz na spokojnie to o polowe zmniejszysz koszty. Nie wszyscy "Brytole" to bezmozgi. Jest duzo madrych zdolnych mechanikow. Przejrzyj angielske forum Roverow.

henryk - Wto Mar 17, 2009 00:41

Uważaj, bo śledząc od czasu do czasu angielskie forum zauważyłem, że na Wyspach te komputery wyjątkowo często "padają". Statystycznie dziwne zjawisko. Wygląda na to, że w zbyt wielu przypadkach od tego zaczyna się w Anglii diagnozę wszelkich niesprawności.
Mombrey - Wto Mar 17, 2009 00:46

henryk_w napisał/a:
Uważaj, bo śledząc od czasu do czasu angielskie forum zauważyłem, że na Wyspach te komputery wyjątkowo często "padają". Statystycznie dziwne zjawisko. Wygląda na to, że w zbyt wielu przypadkach od tego zaczyna się w Anglii diagnozę wszelkich niesprawności.

Dokladnie tak jest jak napisales. Przewaznie komputer jest OK ale i tak jest wymieniony!

Lancashire - Wto Mar 17, 2009 07:22

Firq napisał/a:
skąd wiesz ze to wina kompa??
Ja
k sie to objawia??


został zamoczony i przy sprawdzaniu została przepalona płytka . baran zrobił zwarcie.

lamer - Wto Mar 17, 2009 19:41

Lancashire napisał/a:
Firq napisał/a:
skąd wiesz ze to wina kompa??
Ja
k sie to objawia??


został zamoczony i przy sprawdzaniu została przepalona płytka . baran zrobił zwarcie.

No to chyba wina i problem "barana" a nie twoja?

Lancashire - Wto Mar 17, 2009 20:31

lamer napisał/a:
Lancashire napisał/a:
Firq napisał/a:
skąd wiesz ze to wina kompa??
Ja
k sie to objawia??


został zamoczony i przy sprawdzaniu została przepalona płytka . baran zrobił zwarcie.

No
to chyba wina i problem "barana" a nie twoja?


no niby tak , ale problem pozostaje .Tu nie chodzi o winę .Problemem jest - czy możliwy jest jakiś zamiennik .i jesli tak to jaki i gdzie go dostać?

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 20:32 ]
lamer napisał/a:
Lancashire napisał/a:
Firq napisał/a:
skąd wiesz ze to wina kompa??
Ja
k sie to objawia??


został zamoczony i przy sprawdzaniu została przepalona płytka . baran zrobił zwarcie.

No to chyba wina i problem "barana" a nie twoja?

Rowan - Wto Mar 17, 2009 21:38

Lancashire napisał/a:
.Problemem jest - czy możliwy jest jakiś zamiennik

Zamiennik sterownika? Rozbawiłeś mnie. Oczywiście, że nie ma zamienników, to nie występuje jako część eksploatacyjna. Szukaj używki i programuj go.

Lancashire - Wto Mar 17, 2009 22:01

Rowan napisał/a:
Lancashire napisał/a:
.Problemem jest - czy możliwy jest jakiś zamiennik

Zamiennik sterownika? Rozbawiłeś mnie. Oczywiście, że nie ma zamienników, to nie występuje jako część eksploatacyjna. Szukaj używki i programuj go.


Pisząc zamiennik miałem na myśli inny sterownik o podobnych parametrach.

Z tego co piszesz muszę szukać dokładnie takiego samego?

Rowan - Sro Mar 18, 2009 13:51

Lancashire, musisz szukać bodajże o tych samych numerach i programować go.
Lancashire - Pią Mar 20, 2009 21:50

Rowan napisał/a:
Lancashire napisał/a:
.Problemem jest - czy możliwy jest jakiś zamiennik

Zamiennik sterownika? Rozbawiłeś mnie. Oczywiście, że nie ma zamienników, to nie występuje jako część eksploatacyjna. Szukaj używki i programuj go.


Rowan - znalazłem używkę . nawet tanio - ale mam problem , (byle ostatni) z programowaniem. Nie znam sie na tym i nie wiem jak do tego sie zabrać. Czy w zwykłym warsztacie jest to możliwe? I jakie mniej więcej koszta :beczy: :beczy:
Z góry serdeczne dzięki. :lol:

Rowan - Sob Mar 21, 2009 07:40

Lancashire, chyba najlepiej w jakimś serwisie/byłym ASO.
penio - Sob Mar 21, 2009 13:57

lub szukaj jakiegos elektronika . jesli zawartosc eeprom sie zachowala ze starego ecu to bez problemu ci zaprogramouje nowy komputer i juz .
norton66 - Pią Mar 27, 2009 20:49

Moim zdaniem lepiej jest kupić cały komplet do odpalenia i po problemie .Najtaniej kosz 900zł ja taki posiada