Zobacz temat - [R75] WODA W AUCIE
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] WODA W AUCIE

dobrzyk83 - Wto Mar 17, 2009 18:39
Temat postu: [R75] WODA W AUCIE
Witam leje mi się woda do środka" spod pedału sprzęgła"wiem bo mam zdiętom tapicerkę z podłogi ale to wiedza mi nic nie daje czy może miał ktoś podobny problem :bezradny:
Rowan - Wto Mar 17, 2009 18:41

dobrzyk83, a uszczelka na przewodzie idącym od pompki?
dobrzyk83 - Wto Mar 17, 2009 19:02

nie bardzo się znam a poza tym nie mam nawet możliwości żeby się z tym pobawić bo nie mam gdzie ale może ktoś mi poleci jakiegoś mechanika w Gdańsku który mi nie odpowie że się na ty nie zna albo że muszę sam do tego dojść a wtedy zrobi bo z taką opinią już się spotkałem
boss.007 - Wto Mar 17, 2009 19:11

dobrzyk83 napisał/a:
nie bardzo się znam a poza tym nie mam nawet możliwości żeby się z tym pobawić

Kolego to tylko kika śróbek...odkręć plastiki pod kierownicą,od strony silnika włącz halogena (czy mocną żarówkę)głowa pod kierownicę i szukaj światła.
Rowan może mieć rację,bo jak Wiesz pompka często siada,jak ktoś ją już wymieniał to mógł nie założyć tej gumy która jest na przewodzie od pompy.
Maksymalnie pół godzinki :wink:

dobrzyk83 - Wto Mar 17, 2009 19:14

ok spróbuję
Rowan - Wto Mar 17, 2009 20:24

dobrzyk83, ewentualnie popraw ją na tym przewodzie, bo tamtędy lubi się lać. Ewentualnie kumpel mówił, że u niego gdzieś fabrycznie nie było dospawane i ciekło do środka, silikonem uszczelnił.
A tak BTW, to od Chryslera masz felgi? U mnie chyba takie same są.

dobrzyk83 - Wto Mar 17, 2009 20:57

felgi to DEZENT V DARK fajnie w nich wygląda bo się mieniom tylko szkoda że mam takie małe 15'

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 18:38 ]
racja panowie to ta guma tylko problem jest taki że jej wogule nie ma próbowałem założyć inną bo coś tam miałem ale to nie to samo i przez nią też się leje mam pytanie czy ja taką gumę gdzieś dostane czy muszę coś kombinować :?:

ENU - Sro Mar 18, 2009 21:24

Powinna byc taka sama na pierwszej scianie grodziowej ,wystarczy tylko przesunąć z jednej scianki na tą gdzie brakuje
boss.007 - Sro Mar 18, 2009 21:43

Cytat:
racja panowie to ta guma tylko problem jest taki że jej wogule nie ma próbowałem założyć inną bo coś tam miałem ale to nie to samo i przez nią też się leje mam pytanie czy ja taką gumę gdzieś dostane czy muszę coś kombinować :?:

Znajdź coś podobnego,Przetnij na pół,Usadowij tak jak ma być i Zasylikonuj(tylko Zrób to sylikonem przezroczystym,żeby niezababrać wszystkiego)I uwaga na tapicerki,nie UWAL silikonem :!: :!: :!:

dobrzyk83 - Pią Mar 20, 2009 18:38

dobra tak zrobię tylko poczekam na odpowiednią temperaturę na dworze dzięki za pomoc :mrgreen:
Dam-Kam - Pią Mar 20, 2009 18:48

a tak w ogóle zacznij od tego żeby ta woda Ci się tam nie zbierała bo to że leje się do środka to pół biedy. Tam jest filtr przeciwpyłkowy i komputer który w skrajnych sytuacjach może się zalać.

Poczytaj i popatrz

Rowan - Sob Mar 21, 2009 07:39

Dam-Kam, właśnie w skrajnych, wtedy musiałoby byc bardzooo duuuużo wody tam, żeby kompa zalać.
Dam-Kam - Sob Mar 21, 2009 10:39

ja miałem taką skrajną sytuację na szczęście ucierpiał tylko przekaźnik świec żarowych. Ale po co czekać i kusić los i kombinować z uszczelnieniem skoro można w prosty sposób sprawić żeby woda się tam nie zbierała :)
tomczyk32 - Sob Mar 21, 2009 11:33

witam mialem podobnie i to mi pomoglo
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=33129

dobrzyk83 - Sob Mar 21, 2009 17:16

tak czytałem ten post wcześniej udrożniłem te kanaliki ale szybko okazało się że to nie to a co do zbierania wody to nie chciałem czekać aż wypłynę i zdiełem tapicerkę z podłogi żeby wszystko dobrze zebrać :razz: no a dziś wszystko zrobiłem znalazłem jakąś gumę i zasilikonowałem no i zobaczymy
iThomas - Sob Mar 21, 2009 17:39

tez mialem podobny problem. woda lala se po stronie pasazera spod polki (glov box). mechanik tlumaczyl mi ze to jakas gabka miedzy silnikiem a kabina sie rozwalila czy cos takiego. jak zobaczylem filtr pylkowy to nie moglem uwierzyc ze przez cos takiego oddychalem :)) musieli mi sciagac cala deske rozdzielcza by to naprawic.