Zobacz temat - [R420] Reaguje na dodanie gazu kiedy chce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Reaguje na dodanie gazu kiedy chce

gitaras - Nie Mar 22, 2009 11:53
Temat postu: [R420] Reaguje na dodanie gazu kiedy chce
Witam,

proszę o pomoc z waszej niezgłębionej krynicy wiedzy :) mam problem z dziwną reakcją samochodu, mianowicie:

Auto odpala normalnie i na luzie chodzi normalnie ale podczas jazdy (włączając wszystkie biegi) czasem jak dodaję gazu to samochód na niego nie reaguje i zwalnia a obroty powoli spadają - również jak wcisnę pedał sprzęgła (też powoli).
Jak kilka razy pooperuję gazem to wkońcu łapie i jedzie dalej przyspieszając bez problemów.

Dodam że po pierwszym takim incydencie przejrzałem auto (na tyle na ile potrafię) i wymieniłem filtr powietrza bo był jak się okazało przerwany. Wymiana nie pomogła.
Pozostałe filtry też były niedawno wymieniane.
Zaczyna skrzypieć też pasek klinowy ale nie wiem czy to ma jakiś związek.

O co chodzi?

szoso - Nie Mar 22, 2009 12:05

gitaras napisał/a:
czasem jak dodaję gazu to samochód na niego nie reaguje

sprawdź potencjometr gazu
gitaras napisał/a:
Zaczyna skrzypieć też pasek klinowy

może trzeba go już wymienić bądź napinacz nie dociska jak należy

gitaras - Nie Mar 22, 2009 12:40

ok, a mógłbyś podpowiedzieć gdzie to jest zlokalizowane?
Brt - Nie Mar 22, 2009 13:25

gitaras napisał/a:
czasem jak dodaję gazu to samochód na niego nie reaguje i zwalnia a obroty powoli spadają - również jak wcisnę pedał sprzęgła (też powoli).
Jak kilka razy pooperuję gazem to wkońcu łapie i jedzie dalej przyspieszając bez problemów.

ja bym obstawiał to:
http://forum.roverki.eu/v...czujnik+hamulca

O pasku już wyżej napisano ;)

szoso - Nie Mar 22, 2009 13:33

Brt napisał/a:
ja bym obstawiał to:
http://forum.roverki.eu/v...czujnik+hamulca

to wreszcie jak to się nazywa potencjometr czy czujnik?
w katalogu napisane że POTENTIOMETER :wink:
a chodzi pewnie o to czy o coś innego :wink:
http://www.allegro.pl/ite...2_0_sd_sdi.html

Brt - Nie Mar 22, 2009 13:40

różnie to nazywają, dokładniejsza jest wg mnie nazwa potencjometr :) ale w tym przypadku stawiam na czujnik pedału hamulca a nie gazu ;) Pad potencjometru gazu jest baaaardzo rzadki w tych autach :ok: :)
gitaras - Nie Mar 22, 2009 13:57

Brt , muszę posprawdzać wszystko według podanego przez Ciebie wątku, na razie sprawdzałem tylko światło stopu ale na wyłączonym silniku i działa.

Szukałem podobnego tematu ale chyba mi to nie wyszło :/

Pawlo153 - Nie Mar 22, 2009 15:34

Przyczyny szukaj w czujniku przy pedale hamulca,trzeba spiąć ze sobą dwa kabelki,te od stopu zostawic w spokoju a pozostałe 2 połączyć razem.Miałem to samo w moim Accordzie
gitaras - Nie Mar 22, 2009 23:02

nie mogę zlokalizować kabli w okolicy pedału hamulca,a już na pewno nie takich, które można ze sobą zewrzeć. To samo dotyczy czujnika, może jest niedokręcony ale też nie wiem co mam dokręcać. Możecie coś doradzić?
:shock: Brt, w podanym przez Ciebie wątku ktoś miał nie takie żarówki na stopie, tzn trzeba było wymienić na dwuwłóknowe (bo faktycznie jedną miałem jednowłóknową i to spaloną). Ale po pierwsze to nic nie dało (zamiana na jednowłóknowe też nic nie dała) a po drugie gniazda są wszystkie na jednowłóknowe więc wydaje mi się to albo bez sensu, albo bez znaczenia dla tego akurat problemu z samochodem.

[ Dodano: Pon Mar 23, 2009 22:12 ]
szukam szukam i nie mam pomysłu :cry: , pomóżcie zlokalizować te kable, będę wdzięczny

[ Dodano: Sob Kwi 04, 2009 11:17 ]
faktycznie na diagnostyce okazał się wadliwy czujnik hamulca - do wymiany