Zobacz temat - [R416] Hamulce tył bardzo słabe?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Hamulce tył bardzo słabe?

ralfi83 - Pon Mar 23, 2009 18:35
Temat postu: [R416] Hamulce tył bardzo słabe?
Mam problem zwiazany z tylnymi hamulcami. Na tylnej osi mam tarcze. Bedac dzisiaj na przegladzie diagnosta powiedzial, ze z tylu mam hamulce jak w CC700, przod jest OK. Musze je zrobic bo inaczej mi nie podbije przegladu. Co moze byc przyczyna tak slabych hamulcow? Tarcze i klocki wymienione jakies 4 miesiace temu.
rtworek - Pon Mar 23, 2009 20:14

Miałem ten sam problem. Prawdopodobnie masz przyrdzewiałe prowadnice zacisku, (niewiem jak to nazywa fachowo), trzeba je nasmarować i będzie ok. Kup jeszcze zestaw naprawczy, a żeby założyc nowe gumki.
rybakowy - Pon Mar 23, 2009 20:25

Jak kolega pisze,daj to komuś niech to wyczyści,miałem dokładnie to samo,założyłem nowe gumki nasmarowałem prowadzenie "kopyta" i jest super :cool:

Troche dziwne ze ten kto Ci robił te hamulce nie wykonał podstawowych czynności czyli wyczyszczenia wszystkiego... mozesz jeszcze sprawdzic stan a raczej jakość płynu hamulcowego,jak wiadomo powinno sie go co jakiś czas zmieniać bo chłonie wode i wtedy efektywność hamowania jest duzzo gorsza.

michalie - Wto Mar 24, 2009 16:30

no a czy nie powinno sie równiez wymienic węzy elastycznych
rtworek - Sro Mar 25, 2009 10:57

Jeżeli niesą popenkane to nie.
Stacho - Sro Mar 25, 2009 11:16
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Nie wiem jak w Roverze, bo przy swoim jeszcze temu się nie przyglądałem, ale w drugim aucie tak, a chodzi o korektor siły hamowania tylnych kół - ma on za zadanie nie dopuścić do zablokowania tylnych kół podczas gwałtownego hamowania.
Jeżeli on nie działa (z różnych przyczyn, np.korozja), a unieruchmił się przy nastawie na mniejszej sile hamowania, to teraz tył ci słabo hamuje - ja bym tutaj szukał przyczyny :wink: pozdr.....

rybakowy - Czw Mar 26, 2009 22:54

Stacho napisał/a:
korektor siły hamowania tylnych kół - ma on za zadanie nie dopuścić do zablokowania tylnych kół podczas gwałtownego hamowania.


A co jak ma ABS na tylnych kołach, ja mam i nie ma szans zebym je zblokował.

gpredki - Czw Mar 26, 2009 23:52

rybakowy napisał/a:
Stacho napisał/a:
korektor siły hamowania tylnych kół - ma on za zadanie nie dopuścić do zablokowania tylnych kół podczas gwałtownego hamowania.


A co jak ma ABS na tylnych kołach, ja mam i nie ma szans zebym je zblokował.


Zablokowac nie zablokujesz, tak jak i przednich co nie oznacza, co nie oznacza, ze na rolkach nie wyjda slabe hamulce.

fearless - Pią Mar 27, 2009 08:41

rybakowy napisał/a:
Stacho napisał/a:
korektor siły hamowania tylnych kół - ma on za zadanie nie dopuścić do zablokowania tylnych kół podczas gwałtownego hamowania.


A co jak ma ABS na tylnych kołach, ja mam i nie ma szans zebym je zblokował.


Po pierwsze, jeśli masz ABS - to na diagnostyce ustawiają inaczej rolki (ustawienie komputera pomiarowego pod ABS) i wychodzi jak wyjść powinno.

Po drugie korektor siły hamowania w samochodzie z ABS (prostym ABS) jest odpowiedzialny za zmniejszenie siły hamowania kół tylnych względem przednich - a nie za zabezpieczenie przed zblokowaniem.

Co do tematu słabe hamulce - to tak jak poprzednicy, do sprawdzenia korektor siły hamowania, tłoczki, klocki, tarcze i zaciski. Ewentualnie zapowietrzony układ hamulcowy, ale wtedy czułbyś rosnący pedał hamulca.