Zobacz temat - [R416] Kod immobilaizera jak stosować
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Kod immobilaizera jak stosować

pirelli1234 - Sro Mar 25, 2009 11:01
Temat postu: [R416] Kod immobilaizera jak stosować
Witam
Mam pytanie:
wczoraj byłem w Nowym Mieście na diagnostyce kompa w moim R ustawieniu pilotów i przy okazji gośc odczytał mi kod immobilaizera ( wszystkim polecam firme Jowi w 15 minut konkretnie gość zrobił mi kompa piloty itp za 100 naprawde warto w razie problemów) Teraz pytanie jak wygląda procedura w miare możliwości krok po kroku wyłączenie tego immobilaizera za pomocą tego kodu (nie planuje narazie tego robić ale warto wiedzieć jakby w przyszości mogło sie przydać), czy ktoś już z tym walczył i jak to wychodzi w praktyce i jak zachowuje sie auto pa czym takim??za każdą pomoc bede wdzięczny pozdrawiam

b0b3k - Sro Mar 25, 2009 11:09

Poszukaj. Jest na stronie.
Brt - Sro Mar 25, 2009 11:12

http://www.roverki.pl/article.php?sid=423

i poczytaj mój podpis :ok: ;)

Stacho - Sro Mar 25, 2009 11:22
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Korzystałem z "przepisu" ze strony klubowej, udało się bez problemu za pierwszym razem :wink: pozdr.......

pawelb5913 - Czw Mar 29, 2012 21:21

Witam

Mam uszkodzonego pilota i kombinuje jak wyłączyć immobilizer. Próbowałem wprowadzić kod wg tego opisu

http://www.roverki.pl/zro...-200-i-400.html

Kluczyk po przekręceniu w pozycję zamykania powinien po 5 sekundach powrócić w położenie centralne ale niestety nie powraca. Jest możliwe aby coś z zamkiem było nie tak.??

Adrian - Czw Mar 29, 2012 21:27

Zastosuj jakiś środek do zamków. Jak działa pilot, to zazwyczaj się nie używa kluczyka i stąd później takie problemy. :wink:
pawelb5913 - Czw Mar 29, 2012 21:31

Wg tego opisu wprowadzania kodu to kluczyk trzeba przytrzymać w pozycji zamykania 5 sekund czy przekręcić go i puścić a po 5 sek sam powróci w centralne położenie
Adrian - Czw Mar 29, 2012 21:34

Przekręcasz i trzymasz 5 sekund.
pawelb5913 - Czw Mar 29, 2012 22:07

Kurcze, próbuje i nic. Zastanawiam się czy mam dobry kod. Bo kod który próbuje wprowadzić mam spisany na takiej karcie którą dostałem od poprzedniego właściciela. Oto ta karta, jest ona w j. niemieckim







Może i Wy macie na takich kartach spisany kod. Czy to może być kod do awaryjnego wyłączenia immo.??

sTERYD - Pią Mar 30, 2012 09:53

czy jak kończysz wprowadzać kod, albo w któymś momencie odzywa się klakson?
jeśli tak, to kod jest zły, jeśli nie, to być może kod jest dobry, być może nie, ale coś masz nie tak z wprowadzaniem

pawelb5913 - Pią Mar 30, 2012 11:42

Jak szybko należy wprowadzać ten kod , jakie odstępy czasowe robić między jednym a drugim ruchem kluczyka?
sTERYD - Pią Mar 30, 2012 13:03

tak szybko jak dasz radę przekręcić kluczyk na 100% do oporu i cofnąć go do pozycji wyjśćiowej albo minimalnie za nią bez pospiechu.
może nie dobijasz do końca? ja tak miałem za pierwszym razem jak wprowadzałem kod. Zamek w drzwiach już się otwierał, ale kluczyk najwyraźniej za mało przekręcałem i żadnych sygnałów dźwiękowych nie było.

pawelb5913 - Pią Mar 30, 2012 15:13

Jest taka możliwość że poprzedni właściciel wymienił zamek czyli że mam nie oryginalny zamek i dlatego nie mogę wprowadzić kodu .Gdzie może leżeć przyczyna że immo się nie wyłącza.Mam kod , wprowadzam go uważnie i zgodnie z opisem a nie działa.
sTERYD - Nie Kwi 01, 2012 00:44

może po prostu coś nie łączyć na linii bębenek- centralka alarmu, a może po prostu mikroswitch przy bębenku umarł, a może jest trochę syfu na bębenku i krzywka nie wciska tak jak powinna switcha, a może bębenek się troche poluzował i krzywka nie dotyka mikroswitcha przy przekręcaniu. Najlepiej zdjąć boczek i zerknąć co tam się dzieje. Wymiana bębenka nie ma nic do tego jeśli wszystko jest dobrze poskładane :cool: