Zobacz temat - [R420] Włącznik podgrzewania lusterek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Włącznik podgrzewania lusterek

dzikson27 - Sro Mar 25, 2009 20:00
Temat postu: [R420] Włącznik podgrzewania lusterek
Witam !! !!!!!!

Zastanawiam sie jak przerobic instalacje tak aby miec osobno wlacznik podgrzewania lusterek. Prubowalem bezpiecznikiem ten temat obejsc ale niestety nie jest on tylko od lusterek. Czy ktos bawil sie w taka przerobke ?? ? Zastanawiam sie czy sa osobne kable do sterowania lusterek i osobne do podgrzewania. Przycisk juz sobie wystrugalem ale co daje. Mam nadzieje ze sie dowiem :)

Pozdrawiam i czekam na wsparcie...

szoso - Sro Mar 25, 2009 22:12

dzikson27 napisał/a:
Zastanawiam sie czy sa osobne kable do sterowania lusterek i osobne do podgrzewania

tak są osobne kable przedwczoraj sprawdzałem jak zdejmowałem szkło lusterka :smile:

barszczyk - Sro Mar 25, 2009 22:17

Jak sie zrobi trochę cieplej to będę przepinał przewody od podgrzewania (raptem dwa, jeden lewy i jeden prawy "+") tak żeby włączało się wraz z podgrzewaniem tylnej szyby,
polecam RAVE, bo tam wszystko jest!
Dla chcącego nic trudnego :-)

AndrewS - Sro Mar 25, 2009 23:01

hmm koledze chyba chodzi wlasnie o oddzielenie lusterek od tylnej szyby

a BTW w R800 lusterka grzeja caly czas, po wlaczeniu zaplonu

sTERYD - Sro Mar 25, 2009 23:57

W 400 też, z małymi wyjątkami, które mają właśnie włącznik osobno (jak np mój :mrgreen: )
więc myślę, że wystarczy dać włącznik który by odpalał dwa przekaźniki znajdujące sie w drzwiach , lub w okolicy i powinno ładnie działać :cool:

barszczyk - Czw Mar 26, 2009 00:07

W R45 jest to tak rozwiązane:
w drzwiach przewód "+" ma kolor fioletowo-niebieski, od kostki w drzwiach idzie przewód żółto-czarny, oby dwa przewody są w jednej kostce
C0585-4 - dla kierowcy
C0582-18 - dla pasażera

i teraz sobie wycinasz przewód z kostki C0585, pin 4, (tylko nie przy samej kostce tylko np jakieś 30 cm od niej, żeby było łatwiej polutować) analogicznie dla kostki C0582, pin 18

następnie wg. schematu (włącznik powinien mieć dwie sekcje o obciążalności 1A DC - mogą być większe)

Myślę ze wszystko jasne;p

AHA te kolory i symbole gniazd jak i zdjęcia pochodzą z RAVE dla R45!!!!!!! nie wiem czy tak samo będzie w R400

pozdrawiam :)

sTERYD: czerwony jest dla administracji i moderacji :cool:

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 00:14 ]
sTERYD napisał/a:
W 400 też, z małymi wyjątkami, które mają właśnie włącznik osobno (jak np mój :mrgreen: )
więc myślę, że wystarczy dać włącznik który by odpalał dwa przekaźniki znajdujące sie w drzwiach , lub w okolicy i powinno ładnie działać :cool:



Maty nie posiadają przekaźników z racji tego, że pobierają mniej niż 500mA...

AndrewS - Czw Mar 26, 2009 22:47

OT z tematu dotyczacy problemow z Rave zostal wydzielony tu

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=38178

sTERYD - Czw Mar 26, 2009 23:51

barszczyk, ja nie napisałem , że mają przekaźniki, ale, żeby nie ciagnąć kabli do przełącznika i spowrotem to można zamontować przekaźnik w okolicach drzwi, który będzie włączany przez włącznik i załączy obwód maty... zaoszczędzisz połowę kabla, a i obwód będzie pewniejszy przy właczaniu przez stycznik przekaźnika niż przez wyłacznik :cool: