Zobacz temat - [R220 SDI] Szarpie przy ruszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI] Szarpie przy ruszaniu

tysszek - Pią Mar 27, 2009 10:03
Temat postu: [R220 SDI] Szarpie przy ruszaniu
Po wymianie sprzędła mam taki problem:
Jak wcześniej ruszałem sobie na sprzęgle (starym) to szło płynnie. Teraz po wymianie jak chcę sobie ruszyć na samym sprzęgle albo w ogóle to cały silnik się trzęsie jest tak przy 1 i 2 biegu. Nie wiem co może być tego przyczyną - walnięta poduszka pod silnikiem - czy może sprzęgło?!

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 11:50 ]
Problem powoli się rozwiązuje. Byłem u mechanika i zrobił coś przy jednej poduszce i problem jakby złagodniał. Mówi abym podjechał w następnym tygodniu to przy wszystkich coś zrobi i powinien problem minąć. Obniżył czy coś tam :D hehe

beldo - Pią Mar 27, 2009 19:28

Witaj, opisz dokładniej co on ci tam porobił bo mam ten sam problem, w ogóle ile jest tych poduszek w naszych autkach? Jak będziesz u niego to sie wypytaj jak sie to robi.
Ja Ci napisze od siebie ze po zmianie sprzęgła tez mi tak szarpie ale bo zmianie linki sprzęgła jest o niebo lepiej ale to jeszcze nie to.

Pozdrawiam

tysszek - Pią Mar 27, 2009 20:23

linka jest w porządku bo chodzi lekko i płynnie.
No widzę że nie tylko ja mam taki chory przypadek. Jedną rzecz jeszcze zauważyłem że jak stroje z górki to szarpie mniej :D hehehe no poluzował mi poduszkę i się troszkę obniżył czy coś takiego. Poprawa jest minimalna. Zobaczę jak wszystkie poduszki ruszy co będzie.
Za pierwszym razem jak wsiadłem to myślałem że to dlatego że sprzęgło nie idzie równo.
Z resztą nie ma co myśleć, że to dopóki nie będzie zrobione na cacy :D

beldo - Pią Mar 27, 2009 20:48

moja linka tez była cacy tylko ten samoregulator na niej nie był cacy. Zmieniłem na bez samoregulatora jest o niebo lepiej
tysszek - Pią Mar 27, 2009 21:03

a co ci się poprawiło? I jakie były objawy?
beldo - Pią Mar 27, 2009 21:30

brak możliwości płynnego ruszenia, podczas ruszania szarpie całym autem, jak np stoisz pod górkę to strasznie ciężko było utrzymać auta na tzw półsprzęgle.
tysszek - Sob Mar 28, 2009 08:49

hmm no u mnie pod górkę i z górki idzie ładnie tylko na równym. Może to rzeczywiście linka. Tylko skoro miałeś tak to czy po wymianie ustało to?! Bo objaw masz ten sam co ja a skoro pisałeś że masz go dalej to znaczy że to nie linka :(

[ Dodano: Sob Mar 28, 2009 08:49 ]
Aczkolwiek przyczyna tez może leżeć po jej stronie. Tylko teraz pytanie dlaczego na starym sprzęgle się tak nie robiło?

kadzaf - Sob Mar 28, 2009 15:01

tysszek napisał/a:
Problem powoli się rozwiązuje. Byłem u mechanika i zrobił coś przy jednej poduszce i problem jakby złagodniał. Mówi abym podjechał w następnym tygodniu to przy wszystkich coś zrobi i powinien problem minąć. Obniżył czy coś tam hehe

umnie podobnie było jak sruba mocowania skrzyni sie odreciła (po wynianie sruby i daniu nakretki problem znikł) :wink:

beldo - Pią Kwi 03, 2009 21:41

I jak tam kolego poradziłeś sobie z problemem? Napisz jak tam po wizycie u mechanika.
tysszek - Sob Kwi 04, 2009 02:00

Powiem tak.
Pojechałem do niego i mówię przejedziemy się. No i nagle się wszystko naprawiło! Ani razu nie zrobił psikusa! Mówię do niego ręce które leczą. hehehe
Oczywiście problem wrócił jak przyjechałem do domu.
Rozmawiałem z nim tamtego dnia i doszliśmy do wniosku, że on zamówi linkę od sprzęgła i ją wymienimy. Jeśli problem się rozwiąże wiadomo, a jeśli nie on sobie linkę zwróci do hurtowni, a będzie szukał dalej przyczyny.
Z początku myślałem, że to może tarcza ma bicie, ale tak by się działo non stop a tu nie jest cały czas;(

Tak więc problem w dalszym ciągu nie rozwiązany.
Uczucie na sprzęgle mam takie jak by po prostu nie łapało za każdym razem, dochodziło i wracało. Tak jak by np linka puszczała i napinała ...

beldo - Sob Kwi 04, 2009 10:09

U mnie po zmianie linki jak by sie poprawiło ale znowu jest to samo:( wkurzyłem się i kupiłem nowe poduszki silnika czekam na przesyłkę mam nadzieje ze to będzie to. Jak już założę to napisze czy pomogło.
zex - Sob Kwi 04, 2009 15:13

Koledzy, mam pytanie po części związane z tematem. Ile kosztowało was kompletne nowe sprzęgło? Ja powiem że mnie kosztowało coś ponad 1000 :???:
beldo - Sob Kwi 04, 2009 20:23

Ja kupiłem sprzęgło firmy HQ od kolesia co sobie kupił i w międzyczasie sprzedał autko:) Udało mi się i koszt zakupu 250zl plus 150 dla mechanika za robote. Mysle ze zrobiłem to naprawdę tanio :)

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 10:49 ]
Tysszek, i jak tam poradziłeś sobie z problemem? Ja jak na razie czekam na poduszki od Tomiego :) Jak mi przyjdą to od razu zakładam i napisze czy coś to dało:)

tysszek - Sro Kwi 15, 2009 11:53

nie jutro jadę sprawdzić poduchy pod silnikiem! A ci jak tam wymiana pomogła?!
Ja i tak pewnie będę sprzedawał auto ale wolałbym to zrobić jednak przed sprzedażą :D Najgorsze jest to że to nie za każdym razem szarpie. Ale po wczorajszych głębokich obserwacjach dochodzę do wniosku że raczej na bank będzie to poduszka pod silnikiem

beldo - Czw Kwi 16, 2009 08:32

Poduszki założone zmieniłem te takie podłużne, autko nie szarpie chodzi o wiele ciszej. Tak ze problem rozwiązany:) Pozdrawiam
DrMambo - Czw Kwi 16, 2009 22:32

możecie dać namiary na te poduszki pod silnik i ewentualnie napisać ile kosztuje taka przyjemność ?
tysszek - Pon Maj 11, 2009 21:48

i jak z tymi poduszkami które to były i ile cię to wyniosło?
adamuss78 - Czw Maj 14, 2009 14:28

witam koledzy ja mam ten sam problem jak jest zimny silnik to szarpie niedawno wymieniłem napinacz paska wielorolkowego i troche jakby mniej szarpie dołanczam sie dopytania jaki jest koszt wymiany tych poduszek
DrMambo - Nie Maj 31, 2009 19:00

beldo co z tymi poduszkami .. zdradzisz nam tą tajemnicę .. czy po prostu mamy czuć się zlani :) ??
memo - Nie Maj 31, 2009 19:56

Mam pytanie myślę że w temacie, czy sprzęgło bierze wam od dołu czy od góry? Bo mi od góry i jest to trochę wkurzające, znajomy mówił mi że może się już sprzęgło kończy i trzeba by wymienić. Czy po wymianie będzie brało już od dołu?
beldo - Wto Cze 16, 2009 18:35

sorry koledzy ze nie odpisałem ale gdzieś uciekł mi ten post.

Poduszki założyłem od Tomiego te mocowane do skrzyni od dołu i te kolo poduszki olejowej.
Koszt to cos ponad 200zł robocizna bezcenne :)

tiruces - Sro Cze 17, 2009 12:39

Witam
Mam ten sam problem w R600, czy mógłbyś zapodać linki ze strony Tomiego które to dokładnie poduszki wymieniłeś, w R600 poduszki są trochę inne od R200 ale coś sobie dopasuje.

seyfer - Sro Cze 17, 2009 12:44

podpinam się pod prośbę
beldo - Sro Lip 08, 2009 21:10

Witam, podaje linka:
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=569