Zobacz temat - [R600] JAK WYMONTOWAĆ BAK
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] JAK WYMONTOWAĆ BAK

Traianus - Sob Mar 28, 2009 19:04
Temat postu: [R600] JAK WYMONTOWAĆ BAK
Proszę o pomoc bak przerdzewiał - JAK WYMONTOWAĆ BAK krok po kroku co zrobić ??
prócz tego nie mogę odnaleźć żadnego korka spustowego jak pozbyć się benzyny ??

NEOSSS - Nie Mar 29, 2009 14:08

Traianus, Samochod na podnosnik, klucz 14 i odkrecasz obejmy od strony przodu auta, nastepnie sciagasz dwa weze od wlewu oraz powrot i zasilenie na szybkozlaczki, wyciagasz bak i dopiero spuszczasz paliwo...
Traianus - Nie Mar 29, 2009 15:51

czyli odkręcam obejmy tylko z przodu śruby z tyłu dalej trzymają ?? prosił bym o więcej szczegółów nie chce czegoś zepsuć :roll:
NEOSSS - Nie Mar 29, 2009 23:53

Traianus, wejdz pod auto to reszte zobaczysz sam, tak odkrecasz tylko obejmy od przodu auta, odginasz reka i bierzesz sie za przewody
Traianus - Pon Mar 30, 2009 10:06

są tam trzy gumowe wężyki zdaje się od pompy paliwa (pompa chyba elektryczna gdzie jest przewód zasilania?)
NEOSSS - Pon Mar 30, 2009 11:05

Ten z szybko zlaczka w srodku gdzie jest zolta...
Traianus - Sro Kwi 01, 2009 08:17

Wymontowane !! opisze drobne uwagi gdyby znalazł się ktoś zainteresowany tematem w przyszłości:
1. lepiej nie odkręcać śrub (tylnych) mocujących szyny odkręcić tylko te z przodu - odkręcałem te z tyłu i sie urwały bo zkorodowane, przednie odkręcają się bez problemu. Szyny trzeba było odgiąć.
2. przewód zasilający do pompy paliwa oplata niejako zbiornik, bak należy lekko opuścić i odczepić przwód (pompa z lewej, kabel podczepiony jest zapinkami do tylnej ścianki zbiornika przechodzi na prawą stronę) i idzie dalej do pływaka, aby dostać sie do złącza pływaka należy odkręcić właz w bagażniku (pod dywanikiem w pobliżu oparcia fotela).

NEOSSS - Sro Kwi 01, 2009 10:51

Traianus, mowilem nie odkrecac z tylu, wlasnie dlatego ze sie urywaja! Po co moje uwagi w takim razie?
Traianus - Sro Kwi 01, 2009 14:48

Widzisz NEOSSS za słabo zaakcentowałeś żeby nie odkręcać i pomyślałem ze jednak spróbuje :???: i nie :cry: udało sie :cry: znasz jakiś sprytny sposób przymocowania na nowo :oops:
NEOSSS - Sro Kwi 01, 2009 17:19

Traianus, odkrecic belke, odkrecic tamte uchwyty, wywiercic sruby i dac nowebadz kupic cale nowe uchwyty - jakbys chcial dzwon
Traianus - Czw Kwi 02, 2009 08:11

umie nie zerwała się śruba tylko chyba spaw mocujący nakrętkę (czy jakoś tak nie wiem dokładnie jak to tam jest rozwiązane) w mocowaniu teraz śruba obraca się swobodnie. Odkręcenie belki wydaje mi się zbyt karkołomnym zadaniem spróbuje coś wykombinować mam nadzieje ze nie zepsuje czegoś znowu