Zobacz temat - [R75] Synchronizacja kluczyka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Synchronizacja kluczyka

deko77 - Sob Mar 28, 2009 23:25
Temat postu: [R75] Synchronizacja kluczyka
Kupiłem 75 z padnięta baterią w kluczyku , wymieniłem ją i ...nic
Wiem , że trzeba zsynchronizować kluczyk , ale niewiem jak to zrobić . Pomózcie proszę .

SeniorA - Nie Mar 29, 2009 07:52

Aby zsynchronizować pilot .czterokrotnie naciskać oba przyciski w krótkich odstępach czasu . Po czwartym naciśnięciu zamki drzwi powinny się otworzyć lub zamknąć. Tyle mówi instrukcja.Pilota trzymaj b. blisko auta.Jeśli to nie pomoże to poczytaj posty w temacie ,, Problem z pilotem ''.Aby pilot nie utracił synchronizacji , wymianę baterii należy wykonać bardzo szybko ( kilka sekund).
deko77 - Nie Mar 29, 2009 11:44

[
Cytat:
quote="SeniorA"]Aby zsynchronizować pilot .czterokrotnie naciskać oba przyciski w krótkich odstępach czasu . Po czwartym naciśnięciu zamki drzwi powinny się otworzyć lub zamknąć. Tyle mówi instrukcja.Pilota trzymaj b. blisko auta.Jeśli to nie pomoże to poczytaj posty w temacie ,, Problem z pilotem ''.Aby pilot nie utracił synchronizacji , wymianę baterii należy wykonać bardzo szybko ( kilka sekund).[/
quote]Zrobiłem tak jak pisze Andrzej i nic - kluczyk wyglada na sprawny , więc może odbiornik ??Napiszcie proszę , gdzie on się znajduje i jak się do niego dobrać - nie uszkadzając plastików itp Dziękuje [/quote]
SeniorA - Nie Mar 29, 2009 13:44

odbiorniki były montowane początkowo w tunelu pod dżwignią ręcznego , a póżniej i prawdopodobnie u Ciebie , za zestawem zegarów i wskażników. Ale wcześniej sprawdżić trzeba samego pilota , czy emituje sygnał,bo zdarzają się przerwy i zimne lutowania.
Dziadek - Nie Mar 29, 2009 14:17

Dokładnie tak! Miałem podobny problem z moim pilotem.Po dokładnym obejrzeniu prze z lupę zauważyłem zimne luty i po poprawieniu wszystko działa jak należy.
SeniorA - Nie Mar 29, 2009 16:51

deko77, Jeśli Twoje 2002 to rok modelowy a nie produkcji , to odbiornik sterowania zamka jest już za zestawem wskażników . Jest wielkości paczki papierosów przymocowany na listwie 2 nakrętkami , podociskaj łączenia przewodów i sprawdż masę odbiornika.
deko77 napisał/a:
jak się do niego dobrać - nie uszkadzając plastików itp Dziękuje
Odkręcić 2 śrubki w górnej osłonie zegarów , wyjąć ją i po odkręceniu górnego mocowania panelu wyczepić go do przodu.
deko77 - Nie Mar 29, 2009 17:21

SeniorA napisał/a:
deko77,
Cytat:
[Jeśli Twoje 2002 to rok modelowy a nie produkcji
, to odbiornik sterowania zamka jest już za zestawem wskażników . Jest wielkości paczki papierosów przymocowany na listwie 2 nakrętkami , podociskaj łączenia przewodów i sprawdż masę odbiornika.
deko77 napisał/a:
jak się do niego dobrać - nie uszkadzając plastików itp Dziękuje
Odkręcić 2 śrubki w górnej osłonie zegarów , wyjąć ją i po odkręceniu górnego mocowania panelu wyczepić go do przodu.

Bardzo dziękuje za porady . 2002 to rok produkcji. I jeszcze jedno pytanie - jakiego koloru jest to pudełko ?? . Dziekuje i pozdrawiam .

SeniorA - Nie Mar 29, 2009 17:52

deko77 napisał/a:
jakiego koloru jest to pudełko
ciemne , z białą naklejką identyfikacyjną, prawie na całej powierzchni.