Zobacz temat - [R416] Klocki i tarcze z tyłu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Klocki i tarcze z tyłu

dawidd - Pon Mar 30, 2009 14:44
Temat postu: [R416] Klocki i tarcze z tyłu
Wymieniałem klocki na tyle - okazało sie ze metalowe blaszki którymi sa obłożone klocki sa tak zżarte ze sie kruszą w rękach, nie założyłem ich - a sa one do czegoś potrzebne? (chodzi mi o te blaszki które znajduje sie miedzy klockiem a łapa zacisku i z drugiej strony miedzy klockiem a siłownikiem - te przekładki)
I druga sprawa - gdzie naciąga sie linkę ręcznego? koło dzwigni?

Brt - Pon Mar 30, 2009 15:49

Cytat:
I druga sprawa - gdzie naciąga sie linkę ręcznego? koło dzwigni?

Tak (przynajmniej w R200, ale sądząc po kształcie linki - różni się tylko długością - to i w R400 jest tak samo) .... Co do blaszek to skoro były w orginale, to pewnie w jakimś celu :roll: Brak blaszek na prowadnicach klocka (pomiędzy jarzmem a klockami) skutkuje pukaniem przy hamowaniu i dodawaniu gazu, pozostałe mogą służyć do ustalania położenia klocka :hmm:

sTERYD - Pon Mar 30, 2009 17:56

ja też jeżdżę bez niektórych z tych blaszek (nie mogę nigdzie kupić :( ) i nie widzę prolbemów. Linkę da się podregulować, wystarczy wyciągnąć tylną popielniczkę i jeszcze ten plastik, w którym ona sie zamyka (wyciąga sie go dokładnie tak samo jak samą popielniczkę) :cool:
arczi83 - Pon Mar 30, 2009 19:46

sTERYD napisał/a:
(nie mogę nigdzie kupić )
no nie mów że w sklepie nie mają zestawu montażowego do klocków, nr fabr. QB1091 lub QB1092 do tyłu (w zależności od wielkości blaszki dociskającej klocki) a do przodu QB1276 koszty to około 20paru zł