Zobacz temat - [R220 SDI 97r.] Akumulator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI 97r.] Akumulator

lszczota - Pon Mar 30, 2009 23:11
Temat postu: [R220 SDI 97r.] Akumulator
Mam pytanie odnosnie akumulatora w moim roverku. Posiadam Rovera z silnikiem diesla, model 220 SDI. Bardzo mnie interesuje czy mozna odpiąc akumulator i wyciagnac go np. do ładowania i czy pozniej po ponownym podpieciu akumulatora nie bedzie jakichs problemow np. z odpaleniem silnika. Pozdrawiam
faecd - Pon Mar 30, 2009 23:25

Z silnikiem nic sie nie stanie. Jedyne co to bedziesz musial ustawic zegarek w samochodze i mozliwe ze centralnz sie rozstroi to wtedy zsnchronizujesz pilota. Co do ladownia to najpierw odepnij aku i zabierz do domu pozostaw na godzine, dwie i zobacz jakie napiecie daje, jezeli ponizej 12.6 V to podladuj prostownikiem.
Brt - Pon Mar 30, 2009 23:26

http://forum.roverki.eu/v...p=290864#290864

Najważniejsze jest zamknięcie auta KLUCZYKIEM (lub niezamykanie wcale jeśli masz gdzie bezpiecznie zostawić auto), żeby się nie uzbroił alarm :ok: A druga równie ważna sprawa, to uważać, zeby nie zewrzeć ŻADNEJ z klem do obudowy komputera (najlepiej czymś kompa zabezpieczyć).

lszczota - Pon Mar 30, 2009 23:29

dziekuje za porade ;)
sTERYD - Pon Mar 30, 2009 23:33

i jeszcze ważne, żeby nie podłączać akumulatora odwrotnie...
nie ma skuteczniejszego sposobu, żeby narobić takich zniszczeń w elektronice auta :/

blue827 - Pon Mar 30, 2009 23:34

Czy da się zrobić jakieś rezerwowe podtrzymanie napięcia? np jakaś bateria 9V podłączona na czas odpięcia akumulatora? Może to by rozwiązało problem z alarmem?
Brt - Pon Mar 30, 2009 23:40

Odpinać zgodnie z podaną procedurą i nie ma żadnych problemów :) ale jak ktos chce, to oczywiście że mozna :) podpiąć byle aku żelowy kilka Ah gdzies w instalację - to tez testowałem pierwszej zimy jak nie znałem R jeszcze za dobrze ;) W zapalniczkę nie zadziała, bo zapalniczka startuje ze stacyjką.