Zobacz temat - [R45] Kiedy grzeją lusterka?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Kiedy grzeją lusterka?

sniffer1980 - Sro Kwi 01, 2009 21:48
Temat postu: [R45] Kiedy grzeją lusterka?
Witam wszystkich. Ostatnio zakupilem wymarzonego R 45 i dziś o poranku kiedy skrobałem szyby zauważyłem ,że nie grzeją w nim elektrycznie ustawiane lusterka. Mam zatem pytanie, czy we we wszystkich R.. elektrycznie ustawiane lusterka były podgrzewane,czy była to tylko opcja? jeśli tak to czy ktoś wie co mogło sie popsuć i czy tam jest do tego osobny bezpiecznik? w moim poprzednim roverku ( r 400) grzały i nawet nie wiem kiedy i na jak długo sie włączało ogrzewanie, zaczęły sie ogrzewać wraz z właczeniem slinika lub stacyjki bo od tylko widziałem jak parowały a tutaj niestety została mi dłoń i kawalek szmatki. Z góry dziekuję Wam za pomoc i serdecznie pozdrawiam..
Brt - Sro Kwi 01, 2009 21:52

sniffer1980 napisał/a:
zaczęły sie ogrzewać wraz z właczeniem slinika lub stacyjki

i tak samo powinny działać w R45 chyba :roll:

sniffer1980 - Sro Kwi 01, 2009 22:42

tak,ale czy ogrzewanie lusterek było standardem czy opcją? bo może poprostu ten tego nie ma. Czy może do elektrycznie ustawiany ch lusterek podgrzewanie to może standard...? Czy ktoś może coś wiecej wie na ten temat?
Brt - Sro Kwi 01, 2009 22:44

w r400 i R200 było tak ,ze jak były elektryczne to i ogrzewane ... w R25 pamietam, że na lusterkach ogrzewanych jest wytłoczony taki znaczek jak w ogrzewanej szybie, ale czy w R45 też tak jest to nie wiem :roll: ... popatrz w instrukcji :ok:
sTERYD - Sro Kwi 01, 2009 23:09

w niektórych R45 ogrzewanie lusterek włącza się razem z ogrzewaniem tylnej szyby :cool:
drooid - Pon Kwi 06, 2009 21:28

Lusterka el. były z ogrzewaniem i bez. Ogrzewanie to opcja. Ogrzewane lusterko ma 5 kabli, nie ogrzewane 4 kable. Ogrzewane lusterko ma znaczek ogrzewanej szyby na lustrze. Ogrzewane lusterko załączane jest przez przekręcenie kluczyka stacyjki w pozycję II.

Tu widać znaczek na lusterku ogrzewanym
http://www.allegro.pl/ite..._fvat_wawa.html

A tu jest nie ogrzewane (choć opisane jako grzane :twisted: )
http://www.allegro.pl/ite...z_rover_45.html

sTERYD - Pon Kwi 06, 2009 23:44

drooid, nie wszystkie ogrzewane lusterka mają ten znaczek ;)
drooid - Wto Kwi 07, 2009 10:11

Więc trzeba liczyć kable w kostce ;)
3 kable na silniki + 2 kable na podgrzewanie.