Zobacz temat - [R420] Od czego to jest?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Od czego to jest?

casyux - Pon Kwi 06, 2009 17:23
Temat postu: [R420] Od czego to jest?
Witam.

W moim 420 Di między fotelami znajdują się dwa przełączniki. Są one ułożone w pionie. Jeden z nich służy do otwierania szyby pasażera. Do czego służy ten drugi?
Po jego przełączeniu nic się nie dzieje. Raczej nie jest to otwieranie szyby kierowcy gdyż ono znajduje się na drzwiach i działa bez zarzutu.

Poza tym chciałem się Was zapytać:
Kupiłem Roverka z aktualnym dokumentem wymiany rozrządu przy 130tyś. Obecnie mam 152tyś. a następna wymiana jest wyznaczona za 60 tyś czyli przy 190tyś. (Nie sądzę aby licznik był kręcony, ponieważ auto było kupione od normalnego użytkownika, który wymieniał auto na inne)
Czy ufać tej wlepce pod maską i dokumentom?

Dam-Kam - Pon Kwi 06, 2009 17:27

wejdz na tą stronę http://forum.roverki.eu/viewforum.php?f=18 i sprawdz czy występuje jakaś zależność w podpisywaniu tematów ;) Jak jej nie zobaczysz to przeczytaj regulamin :lol:

A co do przycisku to nie ma na nim jakiegoś piktogramu ??

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 17:28 ]
już lepiej, i teraz bym nie wszedł na ten temat bo o 420 nie wiem nic ;)

casyux - Pon Kwi 06, 2009 17:30

Temat poprawiłem. Mam nadzieję, że teraz jest OK.

Jeśli chodzi o piktogram to nic takiego nie zauważyłem. Albo nie było, albo starło się jakoś podczas eksploatacji.

W takim razie dzięki za dobre chęci :grin: Pozdrawiam!

Mix - Pon Kwi 06, 2009 17:35

casyux, obstawiam, że masz 4 szyby elektryczne, a ten przycisk (powinien mieć kropkę lub czerwony znacznik z boku) służy do blokowania szyb tylnych (jeśli np. przewozisz dzieci) i szyby pasażera.
casyux - Pon Kwi 06, 2009 17:41

Mixtated napisał/a:
casyux, obstawiam, że masz 4 szyby elektryczne


Właśnie w tym problem, że tył jest na korbki... :(

Mix - Pon Kwi 06, 2009 17:48

A przełącznik jest przy samym siedzeniu kierowcy, po lewej stornie hamulca ręcznego? Na przeciwko pstryczka od szyby pasażera?

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 17:50 ]
Coś jak przełącznik z napisem ON?
http://allegro.pl/item598...zniki_szyb.html

casyux - Pon Kwi 06, 2009 17:53

Nie. Oba przełączniki są po prawej stronie od hamulca ręcznego (bliżej siedzenia pasażera). Jeden jest poniżej drugiego.

To są te przełączniki co na zdjęciu ze strony allegro. z tym że nie ten z napisem ON tylko ten drugi.

Mix - Pon Kwi 06, 2009 17:55

To może ktoś wymieniał przełącznik szyby pasażera, nie dostał jednego z zaślepką i kupił jaki był, np. od anglika - podobny do tego z w/w aukcji? Możliwe, że przełącznik (ON/OFF) nie jest poprostu podłączony, bo nie ma takiej potrzeby - nie masz 4 szyb elektrycznych.
casyux - Pon Kwi 06, 2009 18:12

Jest też taka szansa. Początkowo myślałem, że ten przełącznik jest zepsuty, jednak mam podobne zdanie jak Ty. Nie mniej jednak chciałem się upewnić czy do czegoś on służy czy najzwyczajniej w świecie jest niepodłączony.

Dzięki za poświęcony czas. Pozdrawiam! :)

Dam-Kam - Pon Kwi 06, 2009 18:18

casyux, spróbuj go wyciągnąć i zobacz czy jest do czegoś podłączony czy nie
casyux - Pon Kwi 06, 2009 18:46

Dam-Kam napisał/a:
casyux, spróbuj go wyciągnąć i zobacz czy jest do czegoś podłączony czy nie


najprostsze rozwiązanie, a jakże mi dalekie :mrgreen: przełącznik nie jest do niczego podłączony hehe.

dzięki Panowie za poświęcony czas.

Pozdrawiam!

Dam-Kam - Pon Kwi 06, 2009 20:05

bywa ;) pzdr