Zobacz temat - [Freelander] Problem z zamkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem z zamkiem

horbi - Sro Kwi 08, 2009 01:36
Temat postu: [Freelander] Problem z zamkiem
Witam

Mam problem z zamkiem centralnym.
Nie otwiera ani nie zamyka prawych tylnich drzwi. Nie działa z pilota ani z przełącznika w środku.
Jeszcze kilka dni temu zamykały się za każdym razem a otwierały po kilku wciśnięciach guzika na pilocie albo w środku.
Zamek działa tzn. da się zamknąć drzwi, ale trzeba to robić ręcznie poprzez wciśniecie przycisku w drzwi, a otworzyć klamką ze środka.
Dodam, że w zamku coś słychać jak by coś się chciało ruszyć, ale nie mogło.

Z góry dziękuje za pomoc.

faecd - Sro Kwi 08, 2009 02:38

bardzo mozliwe, ze silownik konczy swoj zywot,

ewentualnie (co malo prawdopodobne) przesmaruj jakims silikonem w sprayu czy wd moze zadziala :/

coldmanns - Sro Kwi 08, 2009 09:18

horbi, możliwe że prowadnica siłownika łącząca go z tym oto cypelkiem (który wciskamy aby zabezpieczyć drzwi) się poluzowała. Teraz gdy wciskasz na pilocie open lub closed to siłownik rusza, ale blokuje go prowadnica (wykrzywia się) i efekt jest taki że drzwi się nie otwierają.
Tak właśnie miałem w swoim poprzednim aucie (Tico - wiem że bez porównania, ale zasada dzialania podobna).
Zdejmij boczek drzwi, użyj pilota i obserwuj co się będzie działo.

horbi - Czw Kwi 09, 2009 11:11

Wyjęcie zamka i nasmarowanie go było pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem.
Niestety nie dało to oczekiwanego efektu :cry: , ale co mnie zaskoczyło to, że dzień później zamek zaczął działać :mrgreen:
Tylko ciekawe jak długo będzie działać :?:

gumin00 - Sob Kwi 11, 2009 13:13

Witam
w moim frelu przestała nagle działać funkcja otwierania drzwi kierowcy i z pilota i z przycisku w konsoli. Zamykaja się normalnie ?? Czesem się otworzą ale to żadkość.

Poz rozebraniu i sprawdzeniu na wyjętym zamku stwierdzam, że musiał paść ( lub tylko zacina się ) jeden z silniczków. Do otwarcia muszą zadziałac oba, a jeden nie działa.

Chciałem się do nich dostać ale to masakra bo plastik stary i dwa zatrzaski poszły na wstepie.
Niestety muszę kupić drugi.
A na razie autko otwieram z pilota, z moje drzwi z kluczyka, lub jak z synem wsiadam to on mi z wewnętrznej klamki otworzy.

Myslałem też nad inną żeczą żeby do cięgna wewnętrznej klamki dodatkowy siłownik podpiąć i zasilić go z centralnego ?? ??

A moze ktoś już to przerabiał ?? ?

Pozdrawiam
gumin