Zobacz temat - [R214i 1.4] Do czego służy ten wężyk w silniku??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 1.4] Do czego służy ten wężyk w silniku??

Evil3k - Sro Kwi 08, 2009 19:10
Temat postu: [R214i 1.4] Do czego służy ten wężyk w silniku??
Witam, chcialbym sie dowiedziec od was do albo od czego jest ten wezyk zaznaczony na zdjeciu czerownym kwadratem? ..i czy jest mozliwosc, ze przez niego od jakiegos czasu ubywa mi oleju, poniewaz mialem go pekniety i dzisiaj usunalem usterke. Bede wdzieczny za odpowiedz :) Pozdrowionka!

P.S Zdjecie w zalaczniku.

szoso - Sro Kwi 08, 2009 19:34

to jest odma i śladowe ilości oleju będą widoczne
secio - Sro Kwi 08, 2009 19:42

Wężyk ten odprowadza gazy znad wałka rozrządu. Wspomniane gazy to m.in. pary oleju. Czy uszkodzony wężyk mógł być przyczyną ubywania oleju. Nie wiem. Jeśli nie widzisz że jest jakoś ewidentnie tłusto w jego okolicy to nie sadzę.
szoso - Sro Kwi 08, 2009 19:44

Jeśli nazywamy rzeczy po imieniu to nazywa się to tak:
Jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej.W momencie kiedy są przedmuchy poprzez pierścienie z cylindrów spaliny,bądź też sprężone powietrze dostaje się do skrzyni korbowej.Jeśli nie miałoby ujścia to wydmuchałoby uszczelki :smile:

BoloSr - Sro Kwi 08, 2009 19:48

szosownik napisał/a:
Jeśli nazywamy rzeczy po imieniu to nazywa się to tak:
Jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej.W momencie kiedy są przedmuchy poprzez pierścienie z cylindrów spaliny,bądź też sprężone powietrze dostaje się do skrzyni korbowej.Jeśli nie miałoby ujścia to wydmuchałoby uszczelki :smile:


ale w potoczym nazewnictwie to jest "Odma" i nie ma c tu sie rozpisywac :)

szoso - Sro Kwi 08, 2009 19:51

BoloSr napisał/a:
ale w potoczym nazewnictwie to jest "Odma" i nie ma c tu sie rozpisywac :)

przecież napisałem wyżej że to odma :wink: więc ocb? :cool:
a rozpisałem się dlatego gdyż zdarza się że nie wszyscy wiedzą co to jest odma :wink:

Evil3k - Sro Kwi 08, 2009 20:18

W okolicach wezyka sa widoczne slady oleju, tak jakby silnik sie pocil.. a uszczelka w tym miejscu byla wymieniana niedawno. A owy wezyk byl tlusty z oleju, takze moze to jednak bedzie przyczyna ubytku oleju :???:

Tak samo mam widoczne slady oleju na plastikowej obudowie paska rozrzadu, od polowy w dol mokry i tlusty, tak jakby rowniez cos przeciekalo, juz sam nie wiem..

szoso - Sro Kwi 08, 2009 20:39

Evil3k napisał/a:
Tak samo mam widoczne slady oleju na plastikowej obudowie paska rozrzadu, od polowy w dol mokry i tlusty, tak jakby rowniez cos przeciekalo, juz sam nie wiem..

to by świadczyło że uszczelniacz wałka rozrządu puścił
zaglądałeś do paska rozrządu? bo jeśli leci na pasek to lipa