Zobacz temat - [Ford Focus WRC] Falujące obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [Ford Focus WRC] Falujące obroty

Viniu - Pią Kwi 10, 2009 12:17
Temat postu: [Ford Focus WRC] Falujące obroty
Witam.

Początkowo chciałem założyć temat w dziale "Usterki i porady techniczne", ale że sprawa dotyczy Forda Focusa WRC, a nie Roverka, to zakładam tu.

Mój problem dotyczy falujących obrotów na biegu jałowym w Focusie WRC. Otóż "odpalam" gierkę Colin Mc Rae 2.0, odpalam obojętnie który OS, patrzę na obrotomierz, a tu obroty skaczą tak w zakresie od 900-1200obr/min. Oczywiście w czasie jazdy nie odczuwam niczego niepokojącego, ale jak np,. stoję na światłach i czekam na "zielone" to jest to trochę irytujące.

W związku z tym czy Waszym zdaniem będzie to krokowiec ?? A może przepływka ?? Sonde lambda wykluczyłem, bo w mojej wersji nie ma kata, a w jej miejsce jest włożona strumiennica. Szkoda, że nie ma tam opcji podpięcia pod kompa celem sprawdzenia i wykasowania błędów.

No więc jak mądre głowy.. co radzicie ??

Pozdrawiam

wild_weasel - Pią Kwi 10, 2009 12:19

Wyczysc silnik krokowy i przepustnice, powinno pomóc.
...a jak przyznasz punkty "pomógł"? :mrg:

Brt - Pią Kwi 10, 2009 12:20

:hahaha: ... moze gaz w klawiaturze siezacina, albo procek niewyrabia :mrg:
Viniu - Pią Kwi 10, 2009 12:22

wild_weasel napisał/a:
...a jak przyznasz punkty "pomógł"?
wild_weasel, liczę na pomoc bezinteresowną ;)
Brt napisał/a:
moze gaz w klawiaturze siezacina
Brt, masz na myśli że pod klawiaturą, znaczy pod pokrywą zaworów ?? Kurcze.. może i masz rację... A to, że tam jest sekwencja IV generacji to ma znaczenie ??
Brt - Pią Kwi 10, 2009 12:25

nie :] raczej problemy z chłodzeniem ... procka :P
Viniu - Pią Kwi 10, 2009 12:28

Hmm.. problemów z chłodzeniem nie ma, wskaźnik temp. jak być powinien: ciut poniżej połowy skali, termostat się otwiera, wentylatory się załączają, płyny chłodniczego nie ubywa... sam już nie wiem... :mrgreen:
Brt - Pią Kwi 10, 2009 12:30

może TTTM :hm: :P
wild_weasel - Pią Kwi 10, 2009 12:34

Viniu, mówię Ci - wyczyść klawiaturę, może coś się blokuje przez syf zgromadzony w ostrej jeździe na oeasach ;)
TomC - Pią Kwi 10, 2009 12:42

Kto nie smaruje nie jedzie. Proponuję nałożyć świeżego smarowidła wszędzie tam gdzie trzeba i po kłopocie. :mrgreen:
Viniu - Pią Kwi 10, 2009 12:43

Spróbuję.. dam znać czy pomogło. Na razie mam nowy rekord: z Australii 2:32:55 :D , ze Szwecji 2:52:37 i z Wielkiej Brytanii 2:59:34 :D
Brt - Pią Kwi 10, 2009 12:43

TomC napisał/a:
Proponuję nałożyć świeżego smarowidła wszędzie tam gdzie trzeba

Szczególnie nasmarować gardło :mrg:

Viniu - Pią Kwi 10, 2009 12:46

Brt napisał/a:
Szczególnie nasmarować gardło
o to to to to :ok: :D
TomC - Pią Kwi 10, 2009 13:26

Brt napisał/a:
nasmarować gardło

Po takim smarowaniu na pewno ostrość spojrzenia spadnie ale od czego są 32" monitory komputerowe :mrgreen: :razz:

Raptile - Pią Kwi 10, 2009 13:31

Samochody WRC mają to do siebie że na jałowcu nerwowo falują obroty ;)
Viniu - Pią Kwi 10, 2009 13:44

Raptile napisał/a:
Samochody WRC mają to do siebie że na jałowcu nerwowo falują obroty
Czyli racje miał chyba Brt, twierdząc, ze
Brt napisał/a:
może TTTM

Markzo - Pią Kwi 10, 2009 20:18

Vinu, a grasz w trybie arcadowym? jaki masz czas na trasie Italy?? :D mój to 41.xx bo nie pamiętam końcówki :(
Viniu - Pią Kwi 10, 2009 20:30

Markzo napisał/a:
Vinu, a grasz w trybie arcadowym? jaki masz czas na trasie Italy?? :D mój to 41.xx bo nie pamiętam końcówki :(
Czasami też, ale mój czas jest gorszy... ;) hmm.. 41s z groszami powiadasz... aż wydaje się to niemożliwe... Mój to coś koło 45 z groszami i mam wrażenie, że można by uszczknąć może sekundę... ale żeby 4s. ?? Trzeba potrenować.. :D
Markzo - Pią Kwi 10, 2009 20:34

muszę do szkoły podejśc, jak jest jeszcze cmr to zrobie screena :mrgreen: 41.79 albo coś takiego, ale nie Warcy Rycy Cescy :mrgreen: tylko Pugiem 205, lancia kreci 42,66 przynajmniej w moich łapach :wink: