Zobacz temat - [R75] Zapaliła się kontrolka ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zapaliła się kontrolka ABS

krool - Pią Kwi 10, 2009 17:20
Temat postu: [R75] Zapaliła się kontrolka ABS
:cry: kupilem rover 75 1999 rok zapalila mi sie kontrolka abs i nie mam zielonego pojecia dlaczego jesli mozecie mi pomoc powiedziec co to moze byc i jak to naprawic pozdrawiam krool :roll: :cry:
kasjopea - Pią Kwi 10, 2009 17:28

Ale zapaliła się i cały czas świeci, czy zgasła po chwili?
Brt - Pią Kwi 10, 2009 17:43

1. nie dubluj tematów
2. poprawny temat wygląda tak jak teraz
3. posprawdzaj przewody od czujników ABSu przy kołach, czy czasem któryś się nie urwał/przetarł i czy czujniki są na swoich miejscach :ok:

sknerko - Sob Kwi 11, 2009 12:12

Sprawdź jeszcze wtyke od pompy ABS pod akumulatorem u mnie zrdzewiały wtyki właśnie tam
songo30 - Nie Kwi 12, 2009 21:02

Najczęściej wypinają się przewody na przednim zawieszeniu, i przecierają sie o koła podczas skręcania. Sprawdź to. Pozdro.
tleniony37 - Nie Mar 24, 2013 14:54

Witam.
mam podobny problem wczoraj zapaliła mi się kontrolka ABS-u oraz przestał działać prędkościomierz, a co najdziwniejsze wskaźnik paliwa również szalej skacze do właściwego wskazania paliwa i opada całkiem na zero. Proszę o pomoc

franki01 - Nie Mar 24, 2013 17:34

tleniony37 napisał/a:
Witam.
mam podobny problem wczoraj zapaliła mi się kontrolka ABS-u oraz przestał działać prędkościomierz, a co najdziwniejsze wskaźnik paliwa również szalej skacze do właściwego wskazania paliwa i opada całkiem na zero. Proszę o pomoc


Na 99% do wymiany czujnik ABS prawy przód.

tleniony37 - Nie Mar 24, 2013 22:07

franki01 napisał/a:
tleniony37 napisał/a:
Witam.
mam podobny problem wczoraj zapaliła mi się kontrolka ABS-u oraz przestał działać prędkościomierz, a co najdziwniejsze wskaźnik paliwa również szalej skacze do właściwego wskazania paliwa i opada całkiem na zero. Proszę o pomoc


Na 99% do wymiany czujnik ABS prawy przód.


tak? ale dlaczego akurat prawy przód? i co ma z tym wspólnego wskaźnik paliwa

Dziadek - Nie Mar 24, 2013 22:31

Tleniony, wszędzie cię jest pełno z tym problemem. Ogarnij sprawę w jeden post.
Wszyscy piszą ci o prawym przednim czujniku, więc go wymień. Jeśli chcesz więcej informacji i nie dowierzasz to podepnij auto pod komputer.
Więcej nie pytaj o objawy- takie właśnie są.

tleniony37 - Pon Mar 25, 2013 17:53

oki dzięki pytam tak dla pewności ;)