Zobacz temat - [R25 2.0iTD 00r 3D] Drzwi kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0iTD 00r 3D] Drzwi kierowcy

darklca - Sob Kwi 11, 2009 12:01
Temat postu: [R25 2.0iTD 00r 3D] Drzwi kierowcy
Toz przed swietami moj rover uwazajac ze po ciezkim miesiacu pracy nalezalo by mnie jeszcze dobic ;) W zwiazku z tym dowalil mi czyms takim:

Przyszedlem nacisnolem pilota lapie za klamke 0, reakcji.. mysle klamka poszla :) wchodze od pasazera proboje otworzyc drzwi kierwocy 0 reakcji.. no dobra i co teraz ? :)
Ma ktos jakis sprytny sposob na sciagniecie maskownicy z drzwi (drzwi oczywiscie nie mozna otworzyc dla jasnosc, przy otwartych poradze juz sobie) ? sciagnolem tylko elementy typu maskowania gwizdka itp.. przez dziury w maskownicy probowalem naciagnac linki dochodzace do zamka co niestety nie przynioslo zadnego rezultatu, co ciekawe zamek centralny "chyba" dziala ? naciskam lub wyciagam pstryczka to sie zamyka i otwiera ( przynajmniej slychac mechanizm )

Co moze byc przyczyna ? zlamalo sie cos w mechanizmie zamka ? i jak do tego sie zabrac , poprostu nie mam pomyslu... dwoch mechanikow chcialo wylamywac maskownice ? Czy to aby napewno koniecznie ? chyba jest jakis inny sposob na otwarcie tych drzwi ? tak zeby mozna bylo sciagnac maskownice i dobrac sie do zamka


pomozcie bo rece normalnie opadaja :(


[edit] zeby byla jasnosc chodzi mi tylko o otwarcie tych cholernych drzwi, lub sciagniecie maskownicy przy zamknietych drzwiach, z reszta sobie poradze juz.

horbi - Nie Kwi 12, 2009 13:23

Witam

A próbowałeś opuścić szybę i przez tą szparę jakoś dostać się do zamka?
W załączniku masz sposób na otwarcie rovera 820Si, może u ciebie tez się uda.

darklca - Pon Kwi 13, 2009 10:12

horbi napisał/a:
Witam

A próbowałeś opuścić szybę i przez tą szparę jakoś dostać się do zamka?
W załączniku masz sposób na otwarcie rovera 820Si, może u ciebie tez się uda.


Tak probowalem, wlaczanie wylaczanie centralnego nic nie daje, probowalem ciagnac za wszystie linki dochodzace , nic niestety nie dalo rezultatu, nie wiem wyglada to troche takjakby sie ulamal jakis element od klamki w samym mechanizmie ( w sensie tam gdzie drzwi poprostu trzymaja sie klamka od srodka linki centralny nic nie pomaga, najgorze jest to ze tam jest ta oslona przy zamku i zeby ja sciagnac trzeba sciagnac maskownice...

chyba nie obejdzie sie bez wymiany maskownicy po wylamaniu.... eh :(

Krzysi3k - Pon Kwi 13, 2009 10:38

Miałem niestety taki sam problem, tylko, że z drzwiami pasażera.
U mnie był zamek do wymiany.