Zobacz temat - [MG ZTT] Grzechotka pod klawiaturą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZTT] Grzechotka pod klawiaturą

REMO - Wto Kwi 14, 2009 13:14
Temat postu: [MG ZTT] Grzechotka pod klawiaturą
Witam wszystkich.Dwa tygodnie temu wymieniano rozrzad w moim MG.Juz przy odbiorze zwróciłem uwage mechanikowi że na wolnych obrotach silnika obroty falują(różnica około 100 obrotów).Pan który wymieniał rozrząd uspokajał mnie i mówił że w najgorszym wypadku to świece są do wymiany i dodał żeby dać szanse dla autka bo ma nowy rozrząd.Nie znam się na silnikach więc pokiwałem tylko głową.Wczoraj rano w górnej części silnika rozległ sie głośny hałas przypominający grzechotkę.Mam pytanie.Czy to może być następstwem spaprania roboty przez mechanika i czy jest możliwość że ustawił żle rozrząd.Dodam tylko że autko odpala normalnie i kopa ma jak przed wymianą.Pozdrawiam
Spali75 - Wto Kwi 14, 2009 15:02

Może padł kolektor? Objawy jego niedomagania to właśnie charakterystyczne grzechotanie.
REMO - Wto Kwi 14, 2009 15:09

Sprawdziłem.Chyba masz rację bo odgłos jakbym wrzucił do kolektora garść śrub.Zacznę od tego.I jeszcze pytanko.Czy mogę jechać z tym czymś?
Spali75 - Wto Kwi 14, 2009 15:39

No ja trochę km zrobiłem z uszkodzonym kolektorem ale zalecana jest jednak jego wymiana :sad: a ten tani nie jest , chyba że kupisz używany( ja tak zrobiłem) no ale wtedy nie masz pewności że znowu nie padnie....

Proponuje poczytać http://forum.roverki.eu/v...5&highlight=vis

REMO - Wto Kwi 14, 2009 17:30

Sprawdziłem ceny.Używany 250 a nowy 490 funtów.Dzięki bardzo.