Zobacz temat - [R416] Pada nowe sprzęgło?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Pada nowe sprzęgło?

kolorowy - Sro Kwi 15, 2009 12:12
Temat postu: [R416] Pada nowe sprzęgło?
witam wymienilem kpl.sprzegla zrobilem na nim 6tys.km i sprzeglo zaczelo sie slizgac a dziwna sprawa ze na zimnym silniku idzie jak nalezy sprawdzalem poziom oleju w zbiorniczku pomp.sprzegla ok nie znalazlem tez zadnych wyciekow jedynie sprzeglo bierze wyzej niz po wymianie prawie na samej gorze zakresu pedala .Pomoze ktos cos moze wie?
Firq - Sro Kwi 15, 2009 12:22

a nie lepiej podjechać tam gdzie grzebali ci to sprzęgło i powiedzieć co sie dzieje i ewentualnie poprawka...??
pozdrawiam firq

kolorowy - Sro Kwi 15, 2009 12:50

nigdy tam nie pojade przy wymianie sprzegla uszkodzili mi impulsator ,i ulamali drazek przy skrzyni ,pospawali'no nic do udowodnienia mam juz dobrego mechanika ale wczesniej chcialem cos nie co popytac
kostas - Sro Kwi 15, 2009 13:49

Może musisz poregulować lekko, na skrzyni masz taki siłownik od sprzegła (pod obudową filtra powietrza) i na nim jest taki wystający pręci, długością tego pręcika regulujesz sprzęgło, żeby mocniej, lub słabiej brało (najlepiej zeby mniej więcej od połowy sprzegło łapało)
kolorowy - Sro Kwi 15, 2009 13:58

ok dzieki sprobuje
klozub - Sro Kwi 15, 2009 19:02

kolego a uszczelniacze wymieniałeś ?? a może skrzynia Ci się juz sypie. Sam tak miałem wymieniłem sprzęgło na zimnym latało jak malinka a na ciepłym ciągało jak cholera okazało sie ze mimo iz wymieniłem wszystkie uszczelniacze rozleciało się łożysko w skrzyni i walek mial bicie przez co uszczesliacz puszczal jak sie olej nagrzał i chlapalo po tarczy. Masz identyczne objawy jak ja polecam sprawdzić
kolorowy - Sro Kwi 22, 2009 20:53

no i po klopocie sprzeglo sie nie slizga roverek ladnie sie zbiera okazalo sie ze mialem ''podparte'' sprzeglo ktore na szczescie nie musialem wymieniac