Zobacz temat - [R200 8V 97] Spocona skrzynia biegów, wyciek oleju?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 8V 97] Spocona skrzynia biegów, wyciek oleju?

strala1 - Sro Kwi 15, 2009 19:55
Temat postu: [R200 8V 97] Spocona skrzynia biegów, wyciek oleju?
Dzisiaj zauważyłem, że skrzynia biegów w moim R jest ostro spocona. jej część od strony tak jakby podłoża. Trudno opisać to więc zrobiłem zdjęcie, które jest brudne od oleju. Sorrki za jakość ale to foty z telefonu. Co jest powodem? Jak to naprawić? Dodam, że skrzynia chodzi jak nowa, biegi zmienia się bez oporów i zgrzytów.
ash - Sro Kwi 15, 2009 20:09

ja kiedys mialem podobnie. Uszczelniacz na wejsciu wodzika zmiany biegow!
strala1 - Sro Kwi 15, 2009 20:10

ok, dzięki. Powiedz tylko czy to kosztowna naprawa? gdzie takie coś dostać, czy na razie mogę jeszcze trochę z tym jeździć, czy to coś poważnego? ktoś może wie, albo orientuję się? POMOCY....
ash - Sro Kwi 15, 2009 23:30

Czy kosztowna to nie wiem, bo zrobilem to przy swapie silnika i na wyciagnietej skrzyni. A przy zalozonej to dostep jest znacznie utrudniany jezeli nie calkowicie niemozliwy. Mozesz spokojnie jezdzic to nic takiego. Jezeli oczywiscie to ten uszczelniacz. Dostac go mozesz w kazdym sklepie z czesciami, ale musisz najlepiej go miec ze sobą wymonotwanego. A czy to faktycznie ten to poznasz po charakterystycznej kropli "która nie spada" na dole skrzyni. Znajdz sobie w moich zalozonych topicach tam mialem fotki.
Ps Sprawdz poziom oleju w skrzyni

strala1 - Sro Kwi 15, 2009 23:38

Jak sprawdzić olej w skrzyni?
ash - Czw Kwi 16, 2009 09:26

uzyj funkcji szukaj
strala1 - Pią Kwi 17, 2009 11:25

Czy wymiana takiego uszczelniacza wiążę się z wyciąganiem skrzyni? Czy można zrobić to bez tej czynności?