Zobacz temat - [Freelander] Problem z szyberdachem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem z szyberdachem

t15690b - Sro Kwi 15, 2009 21:50
Temat postu: [Freelander] Problem z szyberdachem
Witam ! mam problem w moim freelanderze z szyberdachem (elektrycznym), otwiera sie bez problemu, przy zamykaniu na samym końcu zamykania szyberdach a raczej silniczek wydaje odgłosy przeskakującej zębatki, szyber dach się zamyka ale odgłos jest wielce denerwujący, po odkręceniu lampki i dostaniu się do mechanizmu otwierania czyli silniczka itd, stwierdziłem że są tam jak gdyby dwa takie plastikowe pręty biegnące w stronę pasażera no i jeden z nich sobie "dynda", nie wiem czy ten luźny "dinks" jest tego powodem, może ma ktoś jakiś pomysł? heheh a pisałem ostatnio że nic się nie dzieje :)
MartinGT - Pon Lip 27, 2009 06:47

Witam u mnie jest ten sam problem. Zaczęło się od tego że rozebrałem szyber dach do odmalowania. Odgłos tej przeskakującej zębatki to wynik tego że szyber dach się już zamknął a silnik tego nie widzi i dalej ciągnie bo przestawił się wyłącznik krańcowy. Trzeba zdjąć szybę 6 śrubek i potem odkręcić te 2 prowadnice (najlepiej znaczyć mazakiem na lince w którym miejscu dochodziła do tej prowadnicy wyciągnąć linkę i obrócić całym tym mechanizmem tak żeby linka trochę się wydłużyła potem tyle samo obrotów z drugiej strony żeby chodził równo ten wyłącznik krańcowy jest na lince od strony kierowcy chyba :) z tego co pamiętam. Dużo z tym zabawy jest i można hopla dostać ale lepsze to niż zdejmować podsufitke żeby dostać się do silnika :)
jarekjurczyk - Sro Wrz 19, 2012 19:41

t15690b,

Witam kolego, mam pytanie czy udalo Ci sie rozwiazać problem z szyberdachem , zgrzyty podczas domykania. Mam ten sam problem i jesli moglbys pomoc bylbym bardzo wdzieczny.