Zobacz temat - [R75] Błędy komputera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Błędy komputera

se7en86 - Nie Kwi 19, 2009 20:34
Temat postu: [R75] Błędy komputera
Witam. Odczytałem takie błędy komputera. Na forum kilka 2-3 tematy co zawierały te błędy, ale nie było wyjaśnione co one oznaczają. Może ktoś wie ??

878200
BEC841
BE8800
C78100

Pozdrawiam

Zukowaty - Nie Kwi 19, 2009 21:25

Poszukaj u Wujka Google :)

C78100
http://www.z3-roadster-fo.../ftopic243.html

sknerko - Nie Kwi 19, 2009 21:43

W Rave jest spis wszystkich błędów
SeniorA - Nie Kwi 19, 2009 21:49

se7en86 napisał/a:
Odczytałem takie błędy komputera.
Nie na pewno to są błędy. ASO Rovera ( byłe )nie zna takich błędów.Myślę że są to ślady po usuniętych usterkach np. awarii : wentylatora silnika , centralnego zamka, czujników (ABS, wału,wałka rozrządu ), TC itd.
se7en86 - Nie Kwi 19, 2009 21:57

Wentylator mam uszkodzony, więc wnioskuję, że któryś jest od niego. Wkrótce będę brał się za jego naprawę. A jutro z samego rana oddaję na poprawki lakiernicze moje maleństwo.
Zukowaty - Pon Kwi 20, 2009 01:46

Senior może mieć rację bo wrzuciłem kiedyś na forum całą listę błędów i nie było tam nawet nic podobnego.

[ Dodano: Pon Kwi 20, 2009 01:55 ]
http://forum.roverki.eu/v...dy+b%B3%EAd%F3w

http://forum.roverki.eu/v...dy+b%B3%EAd%F3w

Dziadek - Pon Kwi 20, 2009 08:09

se7en86 napisał/a:
Wentylator mam uszkodzony, więc wnioskuję, że któryś jest od niego. Wkrótce będę brał się za jego naprawę.

No to się bierz!W technicznym znajdziesz artykuł Mariana K. i postępuj zgodnie z jego wytycznymi.Ja wczoraj poskładałem auto i wszystko działa jak należy.Szczotka kosztowała 7 zeta,tylko roboty kilka godzin.Jeśli "puszczą" wszystkie śruby,to praca jest nawet przyjemna.Z walniętym wentylem jeździłem pół roku,ale zbliża się ciepełko i niezbędna będzie klima.Życzę powodzenia.Rozmiar szczotki:4,6X9,6 i długość ok.20mm.Plecionka wychodzi z szerszego boku.Tylko trzeba dobrać twardszy materiał.

SeniorA - Pon Kwi 20, 2009 08:32

Dziadek napisał/a:
Ja wczoraj poskładałem auto i wszystko działa jak należy.
klima też :?: po pół roku nieużywania.
Dam-Kam - Pon Kwi 20, 2009 09:44

SeniorA, śmiej się lub nie ale ja w swoim w tamtym sezonie po trudnych manewrach zdiagnozowałem co mi piszczy pod silnikiem w bardzo wąskim zakresie obrotów. Piszczała sprężarka klimy. Stwierdziłem że to zostawię bo koniec lata się zbliżał i zrobię na wiosnę (kupię nową) ale jakie było moje zdziwienie gdy po całej zimie zastoju odpaliłem klimę i raz że działa (chłodzi) a dwa nic nie piszczy ani nie szumi :) Tzn. nie wiem na jak długo ale wiesz... znowu odwlekę to w czasie ;)
SeniorA - Pon Kwi 20, 2009 10:12

Niesprawność klimy po dłuższym postoju nie jest regułą , ale dużym prawdopodobieństwem ,czego dowodem są kłopoty z klimą w autach kupionych w komisach . Jeśli jest odpowiednia ilość świeżego czynnika , to pewnie przez jakiś okres nic się złego nie dzieje.
se7en86 - Pon Kwi 20, 2009 20:21

Dzięki dziadek za rozmiary szczotki. Planuję w tą sobotę się za to zabrać. Bo od lipca tamtego roku jeżdżę tak. Jak to zrobię, pojadę klimę nabić, bo skończyła mi się. A jeszcze tydzień temu w czasie jazdy dobrze chłodziła. Ale akurat zrobię wiatrak, nabiję klimę i odgrzybię i będzie dalej maleństwo służyć :) Teraz jeszcze jest u lakiernika, bo miałem małe przerysowanie :( Ale już niedługo będzie śliczniejsza :)

A co do błędów to właśnie jak dobrze wyżej piszecie w rave nie ma i na topiku gdzie te błędy są podane. Bo przejrzałem wszystko i zonk :( No ale zobaczymy co będzie po naprawie wiatraka, po resecie 21 funkcji w kompie ( bo zapomniałem jak się to nazywa :) )

witgut - Wto Kwi 21, 2009 11:01

Jeśli chodzi o naprawę silniczka wentylatora chłodnicy, to trzeba bardzo uważać przy rozbieraniu samego silniczka- prostowaniu "wąsów" trzymających dekielek.
Używając przecinak i młotek udało mi się otworzyć silniczek (jedna ze szczotek była zużyta),- ale w trakcie rozbiórki pękł jeden z magnesów :twisted: i silniczek złom. Zainstalowałem wentylator z Vectry zgodnie z opisem Mariana K. (koszt kpl. wentylatora 100zł :mrgreen: )
Pozdrawiam

piter34 - Wto Kwi 21, 2009 12:06

sknerko napisał/a:
W Rave jest spis wszystkich błędów

Gdzie w RAVE jest spis kodów błędów dla układu wtryskowego stosowanego w turbodieslach M47R produkcji BMW?

sknerko - Sro Kwi 22, 2009 12:44

Nie wiem gdzie jest bo nie mam RAVE pod ręką. Trafiłem kiedyś jak szukałem do swojego rozszyfrowania błędów na spis i tam było ALL Errors czy jakoś tak i rozgraniczenie na różne sterowniki silnika :arrow: Siemens i jakieś inne, było bodaj 3 albo 4 rodzaje sterowników.
Wtedy szukałem tego prawie pół nocy (bo u mnie angielski słabszy jest :wink: )
Może sie mylę i nie ma do diesla, ale przeszukac nie zaszkodzi. Wydaje mi sie że 75% userów na forum nie widziało RAVE na oczy i wolą zadać pytanie niż się deczko wysilić ja zanim zadałem pytania to sprawdzałem wszędzie (rave sie pobierało i nie mogłem w nim od razu sprawdzić) ale u mnie Rave najdokładniej rozszyfrowało kody nawet PHJOWI troche inaczej mi napisał o nich, nie twierdzę że źle ale inaczej. Sadze że w którymś Rave powinno to być, może w tym nowszym którego ja nie posiadam

hvil - Sro Lis 04, 2009 08:57

mały off , ściągnąłem dwie wersje rave obie mi sie w czasie otwierania blokuja i wyświetla komunikat expired. Jak to odpalic?
sknerko - Sro Lis 04, 2009 10:12

zmień datę w kompie na rok 2002 i pójdzie
chart - Sro Lis 04, 2009 17:53

Kiedyś tak zrobiłem i zaprotestował FIREWALL. Potem miałem kłopoty z odkręceniem tej zmiany daty. :sad:
MiReK - Sro Lis 04, 2009 20:58

sknerko napisał/a:
zmień datę w kompie na rok 2002 i pójdzie

Innego sposobu nie ma,niestety.
To dziwne co piszesz,nie słyszałem żeby komuś działo się coś takiego