Zobacz temat - [R200 97r] wymiana McPersonów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 97r] wymiana McPersonów

themartino - Czw Kwi 23, 2009 20:26
Temat postu: [R200 97r] wymiana McPersonów
Kupiłem nowy komplet amorki + sprężyny i chcę się zapytać czy Ciężko jest je zmienić samemu?? i czy trzeba jakieś specjalne narzędzia posiadac?
dodam że nie posiadam kanału.

nicco_nuwai - Pią Kwi 24, 2009 08:43

witaj!

widzialem jak u mnie wyciagali mc-persona podczas wymiany amortyzaotra - robili to coprawda na podnosniku,

-od gory odkecasz 3 sruby - poduszki amortyzatora - tam siedza lozyska - wrazie by ci sie rozsypaly sa zamienniki.

-zdejmowali zacisk i odsowali go na bok z przewodem hamulcowym razem,

-potem poloske? to co wchodzi w przegub, potem odkrecali dolne mocowanie amortyzaotra,

-potem dluga laga zaparta o podloge auta sciagali w dol mocowanie z amortyzaotra - i mc-person wychodzi w dol, z tym ze tak jak mowilem powiedzmy ze on ma 1m wysokosci (okolo) to nie wiem jak go wyjmiesz stojac autem na lewarku/zabie :bezradny:

- do wymiany amorkow/sprezyn uzyli takiego sciskacza hydraulicznego (wygladal jak podnosnik tylko sciskal a nie podnosil) ktory sciskal sprezyne - i klucza w moim wypadku imbusowego zeby odkrecic amortyzator.

reszta narzedzi to standardowe klucze - nasadki. tyle podpatrzylem. jesli cos pokrecilem prosze o korekte :)

pozdr

beldo - Pią Kwi 24, 2009 08:49

Witam, piszesz ze sa zamienniki łożysk pod amortyzator. Mógłbyś napisać gdzie takie kupiłeś i ile zapłaciłeś. Może jakiś nr katalogowy tego łożyska?
Dzięki za pomoc.

PTE - Pią Kwi 24, 2009 09:34

Myślę że poradzisz sobie bez większych problemów.

Taki ściskacz/ściągacz do sprężyn kupiłem 10 lat temu za 30zł w motoryzacyjnym - zachęcam do kupna, jeśli ktoś sam chce wymieniać amortyzatory. Odradzam natomiast stosowanie patentów typu związywanie ściśniętej sprężyny drutem - nigdy ne wiadomo kiedy coś takiego wystrzeli i w jakim kierunku...

nicco_nuwai - Pią Kwi 24, 2009 15:47

beldo napisał/a:
Witam, piszesz ze sa zamienniki łożysk pod amortyzator. Mógłbyś napisać gdzie takie kupiłeś i ile zapłaciłeś. Może jakiś nr katalogowy tego łożyska?
Dzięki za pomoc.


witaj!

zamiennik to:
firma: SNR -> model: M26100

jest to odpowiednik lozysk:
ROVER -> 22103075
ROVER -> RNR100060
ROVER -> RNR100090
ROVER -> RNX100100
ROVER -> RNX100101

w r200 mialem RNR100060.

placilem kolo 40zl / sztuke.

mam nadzieje ze pomoglem :)

pozdr