Zobacz temat - [R214] Ubytek płynu po HGF
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Ubytek płynu po HGF

chandra - Czw Kwi 23, 2009 20:50
Temat postu: [R214] Ubytek płynu po HGF
Jakieś 2 miesiące temu miałem HGF. Po naprawie przez jakieś 700km docierałem głowice, następnie miałem ją dokreconą i wymieniony olej po którym zrobiłem około 500 km. Czyli wsumie po HGF zrobiłem 1300km. Zauważyłem niewielki ubytek płynu chłodniczego (był na poziomie MAX, teraz jest w połowie pomiędzy MIN i MAX, około 0.5cm ubytku). Czy płyn mógł wyparować lub "zniknąć" podczas dokręcania śrub lub wymiany oleju ? Dodam, że samochód stoi na polu i często w pełnym słońcu.
pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 21:46

Sprawdzałeś olej w jakim kolorze go masz???
Bo jesli w kolorze kawy z mlekiem to mozesz miec uszczelke pod głowica uszkodzona

chandra - Czw Kwi 23, 2009 21:52

Przypominam, że 1.500km temu robiłem z głowicą (uszczelka, planowanie, nowe sruby, itp). Olej czysty, nie ma białego dymu, żadnych oznak podczas jazdy. Pewnie jestem przeczulony ale pytam dla porządku ;)
oprawca_1978 - Czw Kwi 23, 2009 21:54

Jeśli DOBRZE zrobi się HGF'a i WŁAŚCIWIE dotrze czoła zarówno głowicy, jak i bloku silnika i potem, ODPOWIEDNIO dokręci głowicę silnika tymi porąbanymi długimi śrubami, to NIE BĘDZIE zupełnie ubywać płynu chłodniczego, NIE BĘDZIE zupełnie wycieków oleju na zewnątrz silnika, NIE BĘDZIE tzw. "majonezu" na korku olejowym, NIE BĘDZIE żadnych przedmuchów i NIE BĘDZIE zupełnie olej uciekał z silnika, ani przez przecieki, przedmuchy, pocenie, ani przez pierścienie tłokowe ni zawory.
Byle silnik był w miarę dobrym stanie, i ww. naprawa była przeprowadzona wedle ROZSĄDKU i z użyciem organu, zwanego mózgiem, a nie "egzotycznych" zaleceń tzw. Rave Rovera, czyli instrukcji serwisowej do tych silników.

pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 21:55

Jutro sprawdz olej na wszelkie ale lub doszlo wszystko do chlodnicy plyn i moze byc wszystko ok
Lechos - Czw Kwi 23, 2009 21:56

Jezdzic i obserwowac poziom plynu. Moze sie dobrze rozszedl po ukladnie i go ze zbiorniczka ubylo lub cos skopane z uszczelka kolektora dolotowego przy montazu.
boss.007 - Czw Kwi 23, 2009 22:34

chandra napisał/a:
Zauważyłem niewielki ubytek płynu chłodniczego

A może układ był zapowietrzony a gdy się odpowietrzył poziom płynu spadł.
Jeżeli wszystko było zrobione prawidłowo,to najprawdopodobniej to będzie to :tak:
Koledzy(poprzednicy pewnie to samo mieli na myśli :?: :razz: )