Zobacz temat - [ R200 98' 8V ] Dziwny objaw lampki w podsufitce !
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R200 98' 8V ] Dziwny objaw lampki w podsufitce !

memphisto - Pią Kwi 24, 2009 20:15
Temat postu: [ R200 98' 8V ] Dziwny objaw lampki w podsufitce !
Witam. Mam następujący problem (poruszałem go na spocie ale coś nie wyszło nikt nie potrafił pomóc - może tu się uda)

Więc tak: przy otwarciu drzwi lampka się nie zapala

przesuwak jest na środku.

Jak dam w jedną stronę - nic
Jak dam w drugą stronę - świeci !

To wskazuje, że jest prąd, żarówka działa i ogólnie podsufitka działa.

Myślałem czy może czujnik z drzwi nie padł ?

A więc wykonałem następujący test zapaliłem światła z kluczykiem w stacyjce, otwarłem drzwi - piiiiiiiiiiiii

Więc czujnik w drzwiach odpowiadający za informację o załączonych światłach przy ich otwieraniu działa.

Czy jest jakiś inny czujnik? odpowiedzialny za samo światło ?

Może macie pomysł co może być nie tak ?
Nie działało odkąd kupiłem samochód.

thef - Pią Kwi 24, 2009 20:18

A czy jak otwierasz drzwi pasażera, to jest tak samo?
memphisto - Pią Kwi 24, 2009 20:26

nic się nie dzieje - przy otwarciu drzwi pasażera nawet nie piszczą światła :)
thef - Pią Kwi 24, 2009 20:33

Światła piszczą tylko przy otwartych drzwiach kierowcy. Ja bym się zatem przyjrzał przełącznikowi w lampce, skoro przy otwarciu żadnych drzwi ta się nie świeci.
memphisto - Pią Kwi 24, 2009 23:01

a co znaczy przyjrzał się? rozebrał tą lampkę czy co mam z tym zrobić?
thef - Pią Kwi 24, 2009 23:05

Wykręć tą lampkę i przyjrzyj się temu wyłącznikowi, może da się go jakoś rozebrać i sprawdzić np. czy tam się styki nie powypalały albo może jakieś przewody w samej lampce nie kontaktują.
R-200 - Pią Kwi 24, 2009 23:32

Lampka sufitowa sterowana jest modułem immo i alarmu i tam należy szukać przyczyny. Tam też dochodzi przewód od lampki sufitowej. :cool:
memphisto - Sob Kwi 25, 2009 01:11

mam odciety immo i alarm

czy to powód ?

R-200 - Sob Kwi 25, 2009 18:54

To i sterowanie lampki masz odcięte. Ten kto to zrobił nie odrobił lekcji do końca. Wagary!!
memphisto - Sob Kwi 25, 2009 23:37

a zapewne sterowanie immo i alarmem jest w trudno dostepnym miejscu ? i nie uda mi sie tego samemu porobic ?
R-200 - Nie Kwi 26, 2009 13:42

Jak masz wycięte co nieco to są wolne kostki po tym co wyjęto. Powinny być nad całym zespołem bezpieczników. Jak je znajdziesz to i kabel od lampki w nich znajdziesz. A central u Ciebie działa? :cool:
memphisto - Nie Kwi 26, 2009 17:54

Cental działa i z pilota (nie oryginalnego - bo przy zakupie takiego nie było) i z kluczyka działa i działał (nim dorobiłem pilocik)

Także centralny działał standardowo z kluczyka przy odcinetym alarmie i immo (lampki nie było)

Teraz centralny jest na pilot i z kluczyka dalej działa (lampka nie)

R-200 napisał/a:
Jak masz wycięte co nieco to są wolne kostki po tym co wyjęto. Powinny być nad całym zespołem bezpieczników. Jak je znajdziesz to i kabel od lampki w nich znajdziesz.


Czego szukać dokładniej ? kabla od lampki? jak znajdę to wpiąć go gdzieś? a może zrobić fotkę i mnie nakierujesz hmm?