Zobacz temat - [R200 1.4 16v 99r] pęknięty "vacuum hose"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16v 99r] pęknięty "vacuum hose"

hallmanneq - Sob Kwi 25, 2009 15:00
Temat postu: [R200 1.4 16v 99r] pęknięty "vacuum hose"
Witam
Mam pytanko: Od komputera (ECM) odchodzi wiązka przewodów, oraz jeden oddzielny- nazwany w RAVE'ie "vacuum hose". Co to jest, do czego służy i co jeżeli jest uszkodzony? Wie ktoś, bo moja znajomość angielskiego nie sięga aż tak daleko, żeby się samemu doczytać. Ja zakumałem tyle, że to jakaś rurka ?od ssania? (chyba pusta w środku), ale do czego służy. Pytanie dość pilne, bo zauważyłem jakieś uszkodzenia i dziurki, więc wolę dmuchać na zimne.
pozdr
Maciek

Remigiusz - Sob Kwi 25, 2009 15:24

Vacuum hose czyli waz podciśnienia. Nie ma takie słowa jak vacuum w polskim ?

Nie wiem jak w K-serie ale ten wężyk idzie chyb od alternatora i aż do wspomagania siły hamowania.

hallmanneq - Sob Kwi 25, 2009 19:45

Czyli, że co? Mechanik ze mnie żaden, ale logiczne, że skoro to podciśnienie to powinno być raczej szczelne. Zakleić dziury i po krzyku? Zastanawia mnie jeszcze czy to nie jakiś "zabieg" komisiarza w celu zamaskowania jakiegoś bubla:/
Remigiusz - Sob Kwi 25, 2009 19:58

Kupic nowy waz, chodz taniej by wyszlo kupic podobny z takim samym przekrojem mm
hallmanneq - Sob Kwi 25, 2009 20:14

Dzięki, jeszcze gdybyś wiedział co brak podciśnienia w tym wężu może maskować? Bo tak mnie naszła taka mania prześladowcza, że wężyk to może być mój najmniejszy problem...
Remigiusz - Sob Kwi 25, 2009 23:00

a kurcze zle popatrzyłem :mrgreen: ty masz 220 sdi :mrgreen: czyli L-seria :razz:

Wiec jak bys nie miał podciśnienia w wężu to nie będziesz miał wspomagania hamowania no i się tobie EGr wyłączy co jest dobre i będziesz miał troszkę lepsza moc :mrgreen:

A jak nie produkuje alternator podciśnienia to co w nim jest nie tak. Tylko ze jak by tobie całkiem to padło to byś czul sztywny pedał hamulca i by ciężko było hamować.

Tylko ze podciśnienie jest ciężko wykryć gdzie ucieka bo to nie dmucha tylko wsysa i przy tym skromnym wężyku to trudno zlokalizować.

[ Dodano: Sob Kwi 25, 2009 23:01 ]
nie rozumiem teraz :cry:

T masz R200 1.4 16v 99r czy 220sdi :?:

hallmanneq - Nie Kwi 26, 2009 01:00

tym razem chodzi o R200 1396ccm 16v benzyna 1999r 103KM
hehe juz wiem skąd ta konsternacja...mój błąd- problem jest z autkiem dziewczyny- ale w profilu poprawiłem- już jest jednoznacznie. Powiem jeszcze, że hamowanie jest spoko- żadnych problemów.