Zobacz temat - [R75] Linka do otwierania maski silnika rover 75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Linka do otwierania maski silnika rover 75

haszczyc - Wto Kwi 28, 2009 15:11
Temat postu: [R75] Linka do otwierania maski silnika rover 75
witam mam rovera 75 2,0 CDT i problem odnosnie zamykania przedniej maski silnika poprostu nie da sie jej zamknac a jak sie zamknie to przy predkosci okolo 120km/h sie otwiera pojechalem do mechanika bo wymienial mi lozysko itp i przy okazji jak mowil naciagnal mi linke z maski itp co sie okazalo ze chyba za bardzo sie postaral i linka chyba pekla gdyz przycisk wogole nieraguje na otwarcie maski itp i teraz zapytanie jak moge otworzyc maske silnika bez tej sprawej linki? bylem w niedziele na gieldzie samochodowej w gliwicach w celu zakupu takowej linki i co? zero czesci do rovera 75 a co dopiero linke... zna ktos jakis namiary itp do kogos kto moze miec linke do otwierania maski silnika do wersji europejskiej ?
sknerko - Wto Kwi 28, 2009 15:31

linka bedzie cała. Na nadkolu po stronie kierowcy jest połączenie jednej linki od cięgna z dwoma idącymi do maski i to połączenie jest w takim plastikowym pudełeczku, tak 1,5cm x 6cm , pudełeczko jest przymocowane na wcisk do nadkola i pewnie wypadło wtedy linka wygląda na zerwana. trzeba odkręcić klapkę od wymiany żarówek pod nadkolem i włożyc rękę namacać pudełeczko spróbować je rozłączyć z linek i ciągnąc za pojedyńcze linki otworzyć maskę (użyć kombinerek). potem poskłądać zamocowac na nadkolu i nie regulować żadnych naciągów tylko ułożyć linkę/linki żeby lekko chodziły następnie śrubokretem i kluczem wyregulować grzybki zatrzasków na masce (te ze sprężynkami) i bedzie git (dwa tygodnie temu spędziłem nad tym chyba ze 4 godziny wiem co mówię)
Stachu - Wto Kwi 28, 2009 15:42

Jak ktoś rozbiera auto to wystawia na Allegro tylko niektóre części, a w praktyce ma wszystko. Spróbuj podzwonić.
Pozdrawiam

sknerko - Wto Kwi 28, 2009 15:43

Bankowo linka będzie cała bo ten dynks do otwierania jest plastikowy i on prędzej pęknie niż stalowa linka sie zerwie

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2009 15:44 ]
poza tym linki od anglika też powinny pasowac bo są tylko ułożone w druga stronę

phuss - Wto Kwi 28, 2009 18:12

Jeżeli maska podczas jazdy potrafi się otworzyć to sprawdź z czyjąś pomocą czy w otworach od bolców pracują poprawnie blokady bolców. Jedna osoba niech ciągnie i puszcza linkę a Ty patrz czy ten mechanizm poprawnie działa , tam lubi się zbierać syf i korodować, WD 40 powinno pomóc
MaReK - Wto Kwi 28, 2009 18:16

Sknerko dobrze pisze ;)
Na pewno sie nic nie urwalo tylko mechanik majdrujac cos przy linkach zle zlozyl ten plastik na nadkolu ;) Ja zrobilem kilka dni temu identycznie no i sie linka wysunela z kwadracika (tego co laczy linki) i maski nie moglem otworzyc.

Na szczescie jak skrecisz kola, to sie dostaniesz przez otwor zaslepki reflektora do tego miejsca. Niestety musisz miec sprawna reke i nie zniechecac sie do tej operacji.
Ja walczylem dobre 45 min. zanim wszystko sobie wyjalem na wierzch, a potem
kombinerkami pociagnalem linki i zwolnila sie pokrywa.

Wiec ulozylem raz jeszcze, odpowiednio zakladajac ten kwadracik o ktorym wyzej pisalem, przesmarowalem smarem do lozysk zapadki i bolce (tam gdzie maska sie zamyka) i teraz jest jak byc powinno ;)

Pozdrawiam,

ordowik1_o2.pl - Wto Kwi 28, 2009 18:37

Bankowo pasuje od anglika. Za swoją dałem 15 PLN.
sknerko - Sro Kwi 29, 2009 10:09

MaReK napisał/a:
przesmarowalem smarem do lozysk zapadki i bolce (tam gdzie maska sie zamyka) i teraz jest jak byc powinno

MaReK, Tam ostrożnie z iloscia smaru poprzedni właściciel mojego Roverka tak nasmarował tam że po trzech latach zrobiło sie z tego tłuste błoto i mu maska sie nie otwierała mechaniki otwarli i wymienili smar ale ilość śladowa tylko tyle ile na ten ruchomy pierścień wchodzi 1,5 roku już działa lekko i bez zarzutu i najważniejsze jest czysto brud sie nie zbiera.

MaReK - Sro Kwi 29, 2009 11:30

sknerko napisał/a:
MaReK, Tam ostrożnie z iloscia smaru poprzedni właściciel mojego Roverka tak nasmarował tam że po trzech latach zrobiło sie z tego tłuste błoto i mu maska sie nie otwierała mechaniki otwarli i wymienili smar ale ilość śladowa tylko tyle ile na ten ruchomy pierścień wchodzi 1,5 roku już działa lekko i bez zarzutu i najważniejsze jest czysto brud sie nie zbiera.

Hehe ;) Nie no jasne, ze wszystko z umiarem. To ma dac lekki poslizg calosci, a nie kapiel w smarze. Jednak smar uwazam za konieczny, bo jak oczyscilem wszystko benz. ekstrkcyjna i wyslchlo to nie chodzilo to tak jak powinno.

haszczyc - Sro Kwi 29, 2009 12:29

dzieki za sugestie jutro bede z tym walczym i zobacze czy sie uda

[ Dodano: Sob Maj 02, 2009 10:52 ]
probowlaem probowalem i nie potrafilem wymacac tego pudeleczka jakies kable itp tam czulem i taka gumowa nakladke na reflektor i tyle czy to jest gdzies daleko od tego nadkola? i czy na dole gdzies czy na gorze gdzie szukac tego??

pineska - Sob Kwi 19, 2014 16:21

Witam:-)
Mam taki problem - auto było w warsztacie (remont silnika). Mechanicy zdejmowali maskę aby wyjąc silnik. Po odbiorze zauważyłem że przycisk otwierania maski odstaje a linka za nim jest luźna - maska otwiera się dopiero przy jego maksymalnym pociągnięciu w górę.
Jak można to wyregulować by przylegał do ścianki jak wcześniej?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)

wellman - Nie Kwi 20, 2014 13:29

Sprawdź w komorze silnika, czy ten dyngs, w którym linka od dźwigni spotyka się z dwiema linkami od zamka maski przypadkiem nie lata luzem i jeśli tak przymocuj go na miejsce.
pineska - Nie Kwi 20, 2014 22:16

Wszystko siedziało dobrze ale wypięcie i wpięcie tej skrzyneczki rozwiązało problem - przycisk znów przylega :-)
prebenny - Czw Sie 27, 2015 20:11

To i ja połączę się z Wami w bólu.

Nadeszła pora i na mnie tylko problem jest taki, że od strony maski mam jedną linkę a druga gdzieś uciekła i nigdzie jej nie widać. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Jutro albo w sobotę będę jeszcze próbował zderzak od strony nadkola odgiąć ale nie wiem czy cokolwiek to pomoże.

AdaskoC - Czw Sie 27, 2015 20:16

A maskę idzie otworzyć? Bo nie zawsze zamyka sie na oba zamki
prebenny - Czw Sie 27, 2015 20:49

AdaskoC niestety nie.
sknerko - Czw Sie 27, 2015 21:08

odkręć od spodu trójkątna osłone pod zderzakiem i znajdziesz linkę od spodu albo spróbuj poszukać przez klapkę w nadkolu, ale trzeba poleżeć :razz:
AdaskoC - Czw Sie 27, 2015 21:13

W takim razie kola skręć maksymalnie w prawą i przez klapkę rewizyjna w lewym nadkolu spokojnie znajdziesz puszkę gdzie sie łączą linki. Oczywiście jesli masz szczupła rękę. :-)

Pociągniesz kombinerkami jak znajdziesz i maska die otworzy :-)

prebenny - Czw Sie 27, 2015 21:58

Puszkę znalazłem. Jak wyciągałem linki z niej to jedna mi gdzieś zniknęła i nijak nie mogłem jej znaleźć (nie było jej widać przez klapkę ani jak odgiąłem delikatnie zderzak).

Jutro albo w sobotę tak jak sknerko pisze jeszcze odkręcę tę trójkątną osłonę i może się uda ją odnaleźć ale...

longer86 - Czw Sie 27, 2015 22:33

moze jak ściagałeś zderzak to zagineła gdzieś pod pasem przednim
prebenny - Pią Sie 28, 2015 21:31

Tak jak longer86 napisał. Linka się naprostowała i zaginęła w akcji pod pasem przednim. Dopiero po dość mocnym odchyleniu boku zderzaka udało się ją namierzyć i z pomocą 2 osoby odzyskać.

I po raz kolejny dziękuję za pomoc :)

marecki6 - Nie Cze 26, 2016 12:04

Hej
Mam pytanko - potrzebuję wymienić dwie linki od maski te które idą od kostki do zamka - pancerzyki są już porozrywane i z otwieraniem są cyrki .... cy jest szansa na zakup gotowca? Czy czeka mnie demontaż starych i docinanje na wymiar ?

prebenny - Nie Cze 26, 2016 12:07

marecki6 a używki?

Linka maski to raczej nie jest część, która podlega jakiemuś zużyciu (nie licząc 'nieprawidłowej eksploatacji' jak jest źle zamontowana czy katowana kombinerkami ;) ).

marecki6 - Nie Cze 26, 2016 21:29

Mechanika pokazał mi że faktycznie pancerze są tak popękane że linka jest na wierzchu.... ostatecznie wezmę używkę ale wolałbym nowe

[ Dodano: Nie Cze 26, 2016 21:29 ]
Widzę że nawet z używką będzie ciężko... Podpowiedzcie skąd zorganizować te linki

prebenny - Nie Cze 26, 2016 22:02

AdaskoC może by miał.
sknerko - Pon Cze 27, 2016 08:36

Poszukaj zamków maski dostaniesz razem z linkami za 10pln wymieniałem w zeszłym miesiącu u siebie.
marecki6 - Pon Cze 27, 2016 08:55

będę musiał polować bo aktualnie na allegro same maski bez linek ech...
sknerko - Pon Cze 27, 2016 08:58

http://allegro.pl/linka-o...5985280800.html
marecki6 - Pon Cze 27, 2016 09:00

ale jak to jest ? na fotce są dwie części tego samego zamka czy dwa osobne zamki bo powinny być dwie linki ... no i 30zł za sztukę + 40zł wysyłka ... trochę sporo
sknerko - Pon Cze 27, 2016 09:04

dwa zamki z dwoma linkami łączą z jedną linką koło puszki z bezpiecznikami na przednim pasie

[ Dodano: Pon Cze 27, 2016 09:03 ]
nie spojrzałem ile chce za przesyłkę zadzwoń i ponegocjuj może wyśle taniej

[ Dodano: Pon Cze 27, 2016 09:04 ]
a nie masz tam gdzie szrotu z R75? najszybciej zdobędziesz

marecki6 - Pon Cze 27, 2016 11:22

dzwoniłem niestety została mu tylko krótka

[ Dodano: Pon Cze 27, 2016 11:22 ]
ok mam ofertę za 40zł z wysyłką obie więc chyba się skuszę.

AdaskoC - Pon Cze 27, 2016 11:48

- 25zł

Jak szukasz linek to poproś by sprawdzili ich stan. Często są już "zatarte"

marecki6 - Pon Cze 27, 2016 11:53

AdaskoC to twoje ? ile wysyłka ?
PressionLife - Pią Mar 31, 2017 21:08

Cześć :)

Do dziś miałem taki problem jak Pineska :

" ... przycisk otwierania maski odstaje a linka za nim jest luźna - maska otwiera się dopiero przy jego maksymalnym pociągnięciu w górę... "

Dziś spróbowałem maskę otworzyć i coś jakby puknęło, walnęło ? Nie wiem jak to nazwać.

Maski nie mogę otworzyć, przycisk dalej odstaje lecz nic nie daje otwieranie nim, cały czas odstaje.

Jutro sobota, zabieram się za uszczelnienie pokrywy zaworów, wymianę świec, kabli zapłonowych i tu taki psikus..

Coś poradzicie ?

prebenny - Pią Mar 31, 2017 21:09

Kombinerki i jazda...

Wszystko zostało tutaj opisane także rękawy do góry i działaj...

longer86 - Sob Kwi 01, 2017 02:01

Stawiam ze plastik gdzie lacza sie 3 linki wyskoczył z podluznicy
PressionLife - Sob Kwi 01, 2017 09:34

longer86 napisał/a:
Stawiam ze plastik gdzie lacza sie 3 linki wyskoczył z podluznicy


Będę szukał tak jak pisaliscie w lewym nadkolu