Zobacz temat - [R75] Czynnik w klimie a wentylator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czynnik w klimie a wentylator

phuss - Wto Kwi 28, 2009 19:40
Temat postu: [R75] Czynnik w klimie a wentylator
Witam
czy ktoś z kolegów nie wie , czy zbyt mała ilość czynnika w klimie ma wpływ na pracę wentylatora??

sTERYD - Wto Kwi 28, 2009 20:19

jeśli chodzi o pracę razem z klimą to tak, bo skoro sprężarka się nie włączy, to wentylator również :cool:
natomiast jeśli chodzi o pracę wentylatora przy nagrzewaniu się silnika, to czynnik w klimatyzacji nie ma żadnego wpływu

phuss - Wto Kwi 28, 2009 22:17

No właśnie , klima przestała działać i wentylator również, klima nie chłodzi nawet podczas jazdy. Ciekawe czy jak napełnie układ to wentylator też ruszy.

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2009 22:24 ]
Czy jakimś domowym sposobem mogę sprawdzić czy jest mało czynnika w klimie??

se7en86 - Wto Kwi 28, 2009 22:54

Jeżeli układ jest szczelny, jeżeli wentylator jest ok, jeżeli sprężarka nie jest uszkodzona, a klima nie chłodzi, to brak czynnika. Ale uważam, że najłatwiej na te pytania odpowiedzą Ci w zakładzie gdzie nabijają klimę. Mi skończył też się i nie chłodziło. Za 130 zł klima przeszła pełen serwis ( oprócz odgrzybiania bo to sam robię ) i teraz jest super :)


I jeżeli zakład podłączy już do rurek od klimy urządzenia, to nawet jak jest brak czynnika u mnie było ciśnienie 5 atmosfer. Najlepiej niech wyczyszczą cały układ itp i nabiją od podstaw.

phuss - Wto Kwi 28, 2009 23:13

Czy ktoś może polecić jakiś dobry serwis klimatyzacji w Toruniu??
sknerko - Sro Kwi 29, 2009 09:48

brak czynnika albo nie startujaca sprążarka nie ma wpływu na wentylator ten (jezeli sprawny) chodzi zawsze po włączeniu klimy i ne ma znaczenia czy sprezarka chodzi czy nie
phuss - Sro Kwi 29, 2009 17:53

Byłem w serwisie , klimę podłączyli coś tam porobili i nabili czynnikiem. Klima chłodzi wentylator też ruszył :grin: . Brak czynnika nie uruchomi sprężarki i nie uruchomi wentylatora, przynajmniej tak jest w moim przypadku.
maciejk1980 - Wto Sie 05, 2014 17:16

a w moim przypadku klima dzialala a wentylator nie zalanczal sie nigdy, teraz padla mi sprezarka, ciekaw czy nie bylo za malo czynnika
borsuk88 - Wto Sie 05, 2014 17:43

a może padła sprężarka bo było za duże ciśnienie w układzie i nie wytrzymała- jak wiatrak Ci nigdy nie startował to wzrasta ciśnienie w układzie i może sprężarka nie wytrzymała "takiego" obciążenia! mogę sie mylić oczywiście ale takie coś mi do głowy przyszło!
maciejk1980 - Wto Sie 05, 2014 18:12

chyba masz racje borsuk88, tak mi mechanik mowil ze za duze cisnienie moglo byc, ale z drugiej strony patrzac, jakim cudem by sie sprezarka zalanczala jakby bylo za malo czynnika