Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] Brak świateł przeciwmgielnych i....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] Brak świateł przeciwmgielnych i....

Himen - Sro Kwi 29, 2009 17:28
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] Brak świateł przeciwmgielnych i....
Witam ostatnio ciągle coś grzebię pryz moim marudnym roverku ;) ostatnio wpadłem na guzik od świateł przeciwmgielnych i tu pytanie czy gdy jest guzik to powinny być też przeciwmgielne ?? może ktoś coś wie na ten temat lub który to bezpiecznik od nich lub inne przyczyny... i druga sprawa dotyczy lampki w bagaju... nie wiem why ale nie świeci... ma ktoś pomysła ?? Z góry dziękuję ... Pozdrowienia od mojego roverka ;)
leszek95b - Pią Maj 01, 2009 22:05

Himen napisał/a:
guzik od świateł przeciwmgielnych


przednich czy tylnych? w który miejscu on jest?


Himen napisał/a:
lampki w bagaju... nie wiem why ale nie świeci... ma ktoś pomysła ??


żarówka jest sprawna? pali Ci się na kokpicie kontrolka otwartego bagażnika jak go otworzysz?

MaReK - Pią Maj 01, 2009 23:16

Po pierwsze sprawdz czy zarowka od oswietlenia bagaznika jest okej.
Nastepnie sprawdz przy niej koncowki przewodzikow... czasami moga zasniedziec i oczyszczenie moze pomoc. Jak nie to, to sprawdz miernikiem czy dochodzi jakies napiecie.

Bezpiecznik znajdziesz pod kierakiem, jak zdejmiesz pokrwke to na jej wnetrzu jest taki maloczytelny opis, ale jest ;)

Co do swiatla przeciwmgmielnego standardowo jest jako pierwsze od lewej na konsoli (chyba) :D Wlacz je, razem ze swiatlami do jazdy dziennej (mijania) i zobacz czy a. swieci guzik, b. z tylu czy sie pojawily ostre swiatelka. Punkt a. moze nie dzialac jak Ci sie przepalila dioda podswietlajaca. Najlepiej jak poprosisz kogos kto bedzie pstrykal i bedziesz patrzyl czy dziala. To samo tyczy przodu, ale... mozesz miec dokladane wiec sam musisz poszukac po kabelku.

R-200 - Sob Maj 02, 2009 10:04

Wyłączniki przeciwmgielnych świateł w Twoim modelu są po prawej stronie środkowej konsoli. Nie napisałeś właściwie o co chodzi. Możesz określić jaśniej o co chodzi? :roll:
Himen - Sro Maj 06, 2009 21:30

Witam wszystkich po długim weekendzie ;) dzięki za podpowiedzi... :) jednakże muszę nadmienić iż mój roverek sam ozdrowiał i już światła przeciwmgielne działają jednak nie pali się dioda na guziku... czy ktoś wie jak to naprawić i co trza rozmontować?? w bagaju nadal nie dziła żarówki sprawdzane i nie wiem co dalej ...
PTE - Czw Maj 07, 2009 07:49

Himen napisał/a:
(...) nie pali się dioda na guziku... czy ktoś wie jak to naprawić i co trza rozmontować?? w bagaju nadal nie dziła żarówki sprawdzane i nie wiem co dalej...


Szukajka Twoim przyjacielem. Zajrzyj tutaj.