Zobacz temat - [R416] Płyn sie gotuje, silnik szarpie, hgf ??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Płyn sie gotuje, silnik szarpie, hgf ??

irena - Czw Kwi 30, 2009 15:13
Temat postu: [R416] Płyn sie gotuje, silnik szarpie, hgf ??
Posiadam rovera 416 Si z 1997roku...2 miesiące temu założyłam gaz... teraz sie coś psuje...temperatura rośnie prawie do maksa...na gazie szrpie i gaśnie... silnik głośniej pracuje ... no i płyn chlodzący sie gotuje...i tak jakby gdzies uciekał... przez ostatni tydzień wlałam 3 ltry ... i jest mało.... jak jest gorący i zacznie sie odkrecać korek to robi sie pełny pojemnik...gotuje sie...:( myślałam ze to winna instalacji...ale gaziarz mówi ze nie...ze pewnie uszczelka poszła, albo cos z pompą wody... mechanik pompe wody niedawno mi sprawdzał była ok ( przy wymianie rozrządu) a jesli chodzi o uszczelkę to mechanik mówi ze chyba nie to jest przyczyną...bo ilość oleju nie rośnie ...i nic nie wycieka.... ale nie wie co to... no i ja też nie mam pojęcia więc proszę o pomoc...:(

wiki-20@o2.pl

Pozdrawiam

AndrewS: poprawilem temat, nastepnym razem prosze lepiej nazywac temat watku

fearless - Czw Kwi 30, 2009 15:31

Oleju nie musi przybywać, bo płyn chłodniczy może uciekać przez uszczelkę kolektora ssącego, lub spod kolektora wydechowego. Może też dostawać się do cylindrów i być wyrzucanym razem ze spalinami. Tak czy siak ja stawiam na uszczelkę i flagową usterkę naszych Roverków - HGF

[ Dodano: Czw Kwi 30, 2009 15:35 ]
irena napisał/a:
przez ostatni tydzień wlałam 3 ltry ... i jest mało....


to już byłbym ostrożny i jak najszybciej wybrał bym się do mechanika z prawdziwego zdarzenia. Skontaktuj się z Mariuszem - klubowicz, z opinii użytkowników forum, wynika, że jest uzdrowicielem Roverków :D
English Cars - Mariusz Stanisławski Popularny
Opis: Serwis specjalizujący się w samochodach marki Rover, MG, LandRover. Możliwość podłączenia pod komputer T4.
Adres: ul. Piaskowa 3, Zielonki k/Stare Babice
Telefon, faks: 0508353669
Adres e-mail: mariusz418@vp.pl