Zobacz temat - [R25 i pewne inne] Demontaż wycieraczki tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 i pewne inne] Demontaż wycieraczki tylnej szyby

niuton - Nie Maj 03, 2009 17:16
Temat postu: [R25 i pewne inne] Demontaż wycieraczki tylnej szyby
Witam, wrociłem z wakacji i ciałem poszperac przy aucie tak sie steskniełem, mam pekniety mały element przy tylnej wycieraczce taki plastikowy pierscien miedzy piorem a szyba, chcac sie do niego dostac musze sciagnac wycieraczke a ze nie wiedziałem srub od gory wiec zabrałem sie do tego oo dupy strony posciagałem palstiki pod klapa, odkreciłem silnik wycieraczki i nic... Krece tak sruba duza (na franzuza 32 na oko- u gory) wycieraczka wedy podnosi sie do gory ale odczepic sie ne chce. Wie ktos jak to zdemontwac, zalezy mi b juro pon musze auto złozyc spowrotem wiec wolałbym to miec obcykane do tego czasu i naprawione.
xtek - Nie Maj 03, 2009 17:24

Tam gdzie masz wycieraczke zobaczysz spryskiwacz. ten element, w ktorym jest spryskiwacz odgina sie w strone piora wycieraczki. Pod nim jest sruba.
niuton - Nie Maj 03, 2009 17:37

Kurde, to mi cos nie chce sie odginac Tzn jest tak (idacod prawej) pioro - to cos na czym sie pioro trzyma i to mozan odgiac do gry (posawic wycieraczke, pozniej jest kopułka na ktorej jest sprysiwacz a pod nia ten plastik o ktorym pisałem i szyba. Zgadza sie? To co ja mam odgiac?
Paul - Nie Maj 03, 2009 17:55

niuton napisał/a:
To co ja mam odgiac?
Tę kopułkę ze spryskiwaczem :D
Wzdłuż osi wycieraczki trzeba ją podnieść do góry. Tam będzie nakrętka mocująca ramię wycieraczki do osi a pod ramieniem (chyba) nakrętka mocująca cały mechanizm do klapy :D

niuton - Nie Maj 03, 2009 18:04

Jest jest za delikatny byłem i nie chciało isc a ja sie znow bałem ze zepsuje a nie bylem pewien, odkreciłem te srube i wycieraczka jest teraz na gwincie. Dalej nic juz jej nie trzyma? Bo nie chce sc a znow boje sie zeby czegos nie urwac. Podnosic cz wykrecac. Silnik wycieraczk od dołu przkrciłem to juz nie przeszkadza w niczym? (na moj rozum nie ale wole wiedizec)
Paul - Nie Maj 03, 2009 18:06

niuton napisał/a:
nie przeszkadza w niczym?
Nie powinno :D
niuton - Pon Maj 04, 2009 09:08

Poszło wczoraj wieczorem bez problemu. W ogole temat sie wydaje głupi jak teraz na to patrze bo mocowanie standartowe, ale nie wiedziaem tego a plastik ktos przede mna pokleil silikonem przez co nie chcialosie odgiac a takze wycieraczka do gory nie chciała pojscbo od gory była zaklejona. Dzieki Temat zamkniety. Przynjmniej dla mnie.
patric62 - Czw Mar 18, 2010 22:15

Musze odświeżyć temat;p odkręciłem nakrętkę (jak na zdjęciu) i próbuję wyciągnąć wycieraczkę i nic..ani drgnie..ciągnę na "chama" i nic;P psikałem WD40 i tez nie;p Nie wiem już co mam zrobić:( :P
Paul - Pią Mar 19, 2010 10:41

patric62 napisał/a:
Nie wiem już co mam zrobić
Prawdopodobnie zaśniedziała na trzpieniu ('zapiekła się'). Spróbuj ją rozruszać, przechylając we wszystkie strony (Z WYCZUCIEM) a potem podłóż pomiędzy ramię a obudowę np. dwa szerokie wkrętaki (po przeciwnych stronach) i podważ.
Powinno pójść, tylko pamiętaj - z wyczuciem, żebyś nie pogął/połamał czegoś :)

[ Dodano: Pią 19 Mar, 2010 10:41 ]
Można jeszcze spróbować ściągacza do łożysk, o ile masz dostęp do takiego.

Budyn - Pią Mar 19, 2010 10:45

witam podlacze sie do tematu. Jak zdemontowac przednie wycieraczki?
Remigiusz - Pią Mar 19, 2010 10:49

Budyn, Od krecz te czarne śruby kluczem 13 i wyciągnij wycieraczkę :wink:
Budyn - Pią Mar 19, 2010 11:47

ok ok bede dzialal Dzieki :mrgreen:
patric62 - Sob Mar 20, 2010 21:32

nic..ani drgnie=/ a przy okazji pękła mi ta czarna okrągła osłonka=/ będę musiał oklejać auto i pomalować wycieraczkę na aucie=/ ;P
Chester - Nie Mar 21, 2010 08:47

patric62, ściągacz dwuramienny i z wyczuciem zeby nie rozbić otworu :))