Zobacz temat - [R200, 98] podświetlenie schowka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200, 98] podświetlenie schowka

WojtekKrakow - Pon Maj 04, 2009 09:46
Temat postu: [R200, 98] podświetlenie schowka
Problem następujący:

1. brak podświetlenia schowka, nowa żarówka - brak napięcia na przewodach, cała reszta działa tj. Podświetlenie wnętrza zegarów itp. Jakieś pomysły ? Chyba niema jednego bezpiecznika tylko dla schowka ?

Paul - Pon Maj 04, 2009 10:19

A sprawdzasz przy zapalonych światłach ? Pytanie może głupie, ale były takie wypadki :P ;)
Remigiusz - Pon Maj 04, 2009 10:22

Sprawdź wiązkę tylnej klapy :wink:
Paul - Pon Maj 04, 2009 11:19

Remi55 napisał/a:
Sprawdź wiązkę tylnej klapy
Do schowka ?? :roll:
Rain - Pon Maj 04, 2009 14:58

wykręć krańcówkę i przyjrzyj się jej stykom bo mogły się odgiąć tak jak u mnie. Skoro na przewodach nie ma napięcia to krańcówka lub bezpiecznik albo po prostu kabelek się wypiął od krańcówki.
Remigiusz - Pon Maj 04, 2009 17:15

Paul napisał/a:
Do schowka ?? :roll:


No tak :mrgreen: Juz na niemieckim forum był taki przypadek co kolega nie miał oświetlenie w schowku i prądu tam nie było, obojętnie czy miał światła włączone. Wiec dlatego pisze :razz: bo z ta wiązką to juz rożne historie się słyszało :wink:

R-200 - Wto Maj 05, 2009 22:35

W schowku podświetlenie jest po zapaleniu świateł pozycyjnych. :lol:
chester-lp - Pią Maj 08, 2009 16:48

U mnie w R200 non toper przepala się bezpiecznik 10 od podświetlenia zegarów i całej konsoli (świeci się tylko zegarek i kierunkowskazy jak skręcam) romantycznie w nocy jak diabli :smile: Dodam, że jak ten bezpiecznik się przepali to nie działa również tylne światło pozycyjne :/ Jak wymienię bezpiecznik to działa podświetlenie i tylne światło. ale na krótko bo po około 1-2 dniach znowu się przepala. Sprawdzałem wiązkę w klapie tylnej i tam to dopiero jest rosół (zapewne to jest powodem jarania się tego bezpiecznika) Mam również pytanko: od czego jest bezpiecznik pod maską taki większy zielony kwadratowy przezroczysty z góry bo jest zjarany i nie wiem czy sam mogę go wymienić bo tam jest coś śrubkami poprzykręcane i trzeba te śrubki wykręcić i wtedy raczej można go wymienić ale nie wiem czy sam to mogę zrobić? Pomoże ktoś?
Brt - Pią Maj 08, 2009 19:38

chester-lp napisał/a:
(zapewne to jest powodem jarania się tego bezpiecznika)

zapewne tak

chester-lp napisał/a:
od czego jest bezpiecznik pod maską taki większy zielony kwadratowy przezroczysty


na odwrocie pokrywki bezpieczników masz napisane od czego on jest :ok: