Zobacz temat - Akcja PRZECIW nowemu podatkowi ekologicznemu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Akcja PRZECIW nowemu podatkowi ekologicznemu

Mayson - Pon Maj 04, 2009 18:52
Temat postu: Akcja PRZECIW nowemu podatkowi ekologicznemu
Chyba nie było jeszcze...?
http://wmw24.pl/stop-auto-tax/

grembi - Pon Maj 04, 2009 19:11

W nowym Auto Swiecie jest o tym podatku dośc duzy artykuł.
Ja tekże nie popieram.

Pozdrawiam

wiecej info tutaj: KLIK

maciekmpl - Wto Maj 05, 2009 15:48

grembi napisał/a:
W nowym Auto Swiecie jest o tym podatku dośc duzy artykuł.
Ja tekże nie popieram.

Pozdrawiam

wiecej info tutaj: KLIK


Całe szczęście, że piszą, że ten podatek ma być jednorazowy, a nie coroczny. Abstrahując od tego czy jest słuszny (oczywiście, że nie :evil: ), co myślę o naszym szanownym państwie itp., to powiem tylko, że skoro w 2000 roku zapłaciłem za sprowadzone z Niemiec Audi 80 w sumie tytułem, wtedy obowiązujacych, opłat (cło i podatek VAT) ponad 6 tysięcy złotych, to i teraz będzie się ten podatek płacząc płacić i niestety wiedzą to także ci, którzy ten podatek chcą wprowadzić.
Akcję oczywiście poparłem, chociaż w świetle powyższego mam wątpliwości co do jej wyniku :cry:

M

Senn - Wto Maj 05, 2009 22:23

Sprzeciw wobec takich zamiarow mozecie wyrazic w wyborach. To najlepsza metoda :)
argail - Sro Maj 06, 2009 08:55

Senn napisał/a:
Sprzeciw wobec takich zamiarow mozecie wyrazic w wyborach. To najlepsza metoda :)

Wciąż wierzysz, że wynik wyborów i to co w ich trakcie mówią elekci ma sens i jest prawdą ?
Zazdroszczę, ja już jestem za stary ;)

maciekmpl - Sro Maj 06, 2009 09:53

Senn napisał/a:
Sprzeciw wobec takich zamiarow mozecie wyrazic w wyborach. To najlepsza metoda :)


Niestety, w Polsce socjalizm nie skończył się jeszcze (komunizm się skończył, socjalizm nie) i niezależnie od tego, czy rządzić będą biali, czerwoni, czarni, czy zieloni, jedynym znanym im sposobem nabijania państwowej kasy jest wymyślanie bardziej lub mniej bzdurnych podatków :evil: , z których pieniądze dostaną później ci, którzy w danym momencie najgłośniej protestują :twisted: .

M

maciej - Sro Maj 06, 2009 10:55

maciekmpl napisał/a:
Niestety, w Polsce socjalizm nie skończył się jeszcze (komunizm się skończył, socjalizm nie) i niezależnie od tego, czy rządzić będą biali, czerwoni, czarni, czy zieloni, jedynym znanym im sposobem nabijania państwowej kasy jest wymyślanie bardziej lub mniej bzdurnych podatków :evil: , z których pieniądze dostaną później ci, którzy w danym momencie najgłośniej protestują :twisted: .

Nic dodać, nic ująć. :( :cry:

Senn - Sro Maj 06, 2009 11:27

argail napisał/a:
Senn napisał/a:
Sprzeciw wobec takich zamiarow mozecie wyrazic w wyborach. To najlepsza metoda :)

Wciąż wierzysz, że wynik wyborów i to co w ich trakcie mówią elekci ma sens i jest prawdą ?
Zazdroszczę, ja już jestem za stary ;)


Sprzeciwem moze byc absencja na wyborach. Jak beda mieli frekwencje 5% to moze sie pukna w te puste lby.

argail - Sro Maj 06, 2009 11:45

Senn napisał/a:
argail napisał/a:
Senn napisał/a:
Sprzeciw wobec takich zamiarow mozecie wyrazic w wyborach. To najlepsza metoda :)

Wciąż wierzysz, że wynik wyborów i to co w ich trakcie mówią elekci ma sens i jest prawdą ?
Zazdroszczę, ja już jestem za stary ;)


Sprzeciwem może byc absencja na wyborach. Jak beda mieli frekwencje 5% to moze sie pukna w te puste lby.

W przypadku niskiej frekwencji na wyborach decyzję podejmuje sejm/senat/trybunał (niepotrzebne skreślić).
Wyborcy nie są im do niczego potrzebni - oprócz podatków ....
Niestety, na kartach do głosowania *nigdy* nie ma opcji :
*nie zgadzam się
*nie
*odmawiam

itd itd ;)

Mayson - Sro Maj 06, 2009 12:09

http://nafta.wnp.pl/zobac...0685_1_0_0.html
Z powyższego wynika, że w cenie 1l benzyny ponad połowa to podatki. Kupując nowe auto płacimy VAT, używane; PCC, jeśli sprowadzone; akcyzę (nie wiem jak z cłem). Oprócz tego ubezpieczenie, badania techniczne, koszty rejestracji....

Od tylu lat kierowcy w tym kraju są dojeni i gdzie są te pieniądze? Łatają dziurę budżetową, a dróg nie widać od lat. Dorabiamy się ich po kawalątku, jakby nasze Państwo ciułało na każdy km autostrady... I jeszcze mają czelność wymyślać taki podatek! Dla mnie to skandal i jestem całkowicie przeciwny.

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 12:24 ]
http://moto.wp.pl/kat,159...ml?ticaid=17fa4

ręce opadają....

maciej - Sro Maj 06, 2009 12:36

Mayson napisał/a:
Od tylu lat kierowcy w tym kraju są dojeni i gdzie są te pieniądze?

W ZUSie i KRUSie. ;)
Mayson napisał/a:
I jeszcze mają czelność wymyślać taki podatek!

Bo to najprostrze, a jeździć i tak będziesz.

argail - Sro Maj 06, 2009 12:44

maciej napisał/a:
Bo to najprostrze, a jeździć i tak będziesz.

Chyba że zarejestruje się samochód w Niemczech, Słowacji, Czechach, Ukrainie - gdziekolwiek gdzie są niższe podatki ;)

maciej - Sro Maj 06, 2009 12:52

argail napisał/a:
Chyba że zarejestruje się samochód w Niemczech, Słowacji, Czechach, Ukrainie - gdziekolwiek gdzie są niższe podatki ;)

Ale tankować będziesz tutaj, a narzuty dealerskie i podatki od zakupu auta są niższe u nas, bo teraz Niemcy kupują Mercedesy w polskich salonach. ;)

Podatki od paliwa i tak będziesz płacił tu.

Generalnie kierowca jest wszędzie w Europie "dojną krową", bo jeździć musi i tyle.

Jedyne co, to to, że w niektórych krajach te pieniądze są lepiej pożytkowane.

Senn - Sro Maj 06, 2009 16:01

maciej napisał/a:
Generalnie kierowca jest wszędzie w Europie "dojną krową", bo jeździć musi i tyle.


Dokladnie, w niemczech nawet bardziej niz u nas.

Glowa do gory, te pomysly sa tylko po to "By zylo sie lepiej - wszystkim" :)

argail - Sro Maj 06, 2009 16:09

Senn napisał/a:
Glowa do gory, te pomysly sa tylko po to "By zylo sie lepiej - wszystkim"

Ok, tylko dlaczego nie mi ? ;)

Senn - Sro Maj 06, 2009 16:14

No wlasnie tu jest problem ze lepiej to sie zyje ale politykom i dlatego jakos nie mam ochoty fundowac pensyjki w okolicach 40 tys zlociszy tym ktorzy mnie doja jak chca :mad:
llygas - Sro Maj 06, 2009 16:43

maciej napisał/a:
Mayson napisał/a:
Od tylu lat kierowcy w tym kraju są dojeni i gdzie są te pieniądze?

W ZUSie i KRUSie.


i w górnictwie :razz: :mrgreen: