Zobacz temat - [R220sd 97'] Kąt wtrysku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220sd 97'] Kąt wtrysku

xlukaszx - Pon Maj 04, 2009 21:01
Temat postu: [R220sd 97'] Kąt wtrysku
Witam

Niedawno zmieniałem rozrząd i chcialbym ustawić prawidłowy kąt wtrysku ponieważ auto jest mułowate ponizej 2 tys obrotów. Najprawdopodobniej bede musiał to zrobić sam bo w Lublinie nikt nie chce sie tym zająć (albo nie potrafi). Czytałem techniczny FAQ i mam pytanie :
-po zdjęciu obudowy filtra i paskow należy poluzować 4 sruby chodzi o te żołte sruby na załączonym foto ??
-co względem czego przemieszczać i jak to pooznaczać tak żeby ewentualnie wrócić do poprzednich ustawień?
Dzisiaj bylem u mechanika ktory zapewnial mnie że to nie jest sprawa kąta wtrysku ( po tym jak przygazowalem go na postoju- trochę poszlo dymu) ale z tego co wyczytalem objawy pasują ze jest on zle ustawiony.
Jezeli ktos moze dać jakies wskazówki bede wdzieczny

pzdr

thef - Pon Maj 04, 2009 21:30

Hmm, opisy dotyczą pompy elektronicznej, a Ty masz mechaniczną i nie wiem jak u Ciebie wygląda sprawa kąta wtrysku i jakie on ma znaczenie. Ale jeżeli jesy podobnie jak w SDi, to tak, luzuje się te cztery śruby i baaaaaardzo delikatnie kręci drugim kołem za pomocą nasadki nałożonej na nakrętkę mocującą to koło. Ruch o milimetr powoduje już dość znaczną zmianę kąta.
kepor - Pon Maj 04, 2009 22:11

ja u siebie w 220SD ustawiałem kąt wtrysku i ma duży wpływ ale wydaje mi się, że to nie pomoże w "odmuleniu" samochodu poniżej 2tyś obrotów, z tego co wiem to gdyby był źle ustawiony kąt wtrysku to poniżej 2tyś autem by szarpało lub nie chciałby palić w zimne dni no ale głowy nie dam sobie uciąć.

Najlepiej zaznacz sobie pisakiem na śrubach i kole to łatwo będziesz mógł wrócić do poprzedniego stanu

Skiba - Pon Maj 04, 2009 22:18

z problemami poniżej 2 tyś, rozwiązania szukałbym w pompie i jej ustawieniu :|