Zobacz temat - [R75] Zasilanie z zapalniczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zasilanie z zapalniczki

warp - Pią Maj 08, 2009 10:01
Temat postu: [R75] Zasilanie z zapalniczki
Witam

Przeglądając instrukcję do swojego nowego nabytku natknąłem się na taki zapis:
"Nie zasilać żadnych dodatkowych urządzeń z gniazda zapalniczki (należy skonsultować się z dealerem MG ASO Rover w sprawie zamontowania specjalnego gniazda elektrycznego do zasilania innych urządzeń)." http://dl.getdropbox.com/u/667863/zrzut_ekranu.jpg

Czy mam z tego rozumieć, że nie mogę sobie podłączyć zasilania GPSa do tego gniazda (pomijam fakt, że póki co zapalniczka mi w ogóle nie działa) ?

Pozdrawiam

argail - Pią Maj 08, 2009 10:57

Cóż, po głębszym przemyśleniu powyższego problemu, powiem tylko tyle - olej to ;))
Normalnym jest, że każdy producent zabezpiecza się jak może - na wszelki wypadek.
Pod gniazdo zapalniczki miałem już podłączone wieeeele rzeczy - od ipoda po sprężarkę i przetwornicę 12-220 ;)
Najprawdopodobniej chodzi o ew. zbyt wysokie obciążenie jakie mógł byś wygenerować w gniazdku i w efekcie przepalić bezpiecznik - jednak osobiście nie wiem jakie urządzenie z elektroniki użytkowej mogło by spowodować tak duże obciążenie jak zapalniczka samochodowa.

ps. ja dodatkowo dorobiłem sobie kolejne 3 gniazda (jedno w schowku i 2 w bagażniku) i jakoś nic się nie dzieje ;)

warp - Pią Maj 08, 2009 11:11

Dzięki za wyjaśnienie.