Zobacz temat - [R 200] podwójne dystanse
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R 200] podwójne dystanse

muzyczny_rover - Nie Maj 10, 2009 15:16
Temat postu: [R 200] podwójne dystanse
Słuchajcie mam pytanie czy toś z Was używał podwójnych dystansów; w drzwiach ?
Mam dwa komplety trochę mi po zmierzeniu za duże.. czy ktoś takie rozwiązanie praktykował ?

greg-si - Nie Maj 10, 2009 16:03

co masz na myśli pisząc podwójny dystans?
Botanix - Nie Maj 10, 2009 17:05

Zapewne na mysli mial jeden na drugim.Nie widze przeciw, jak sie zmieszcza to zakladaj.Zwiekszy to ogolna mase dystansu i zmniejszy drgania.
muzyczny_rover - Nie Maj 10, 2009 17:57

Tak, mam dwa komplety
Więc nakładam jeden na drugi..


Botanix

właśnie o to mi chodzi czy wejdą... (gdybym wiedział, że się zmieszczą to nie było by pytania)

greg-si - Nie Maj 10, 2009 18:10

nie wiem jak jest dokładnie w 200 ale w 400 głośnik gra za tapicerką drzwi


Łączenie dystansów to nic złego a co więcej jest nawet wskazane by wysunąć głośnik spod tapicerki. Oczywiście w takim wypadku można również pokusić się o ukierunkowanie woofera.


Takie zabiegi poprawiają to jak gra system przedni. W moim przypadku dystans składa się z trzech części a dojdzie do tego jeszcze czwarta która będzie dokładnie przylegała do blachy drzwi.

Botanix - Nie Maj 10, 2009 22:46

Cytat:
Botanix

właśnie o to mi chodzi czy wejdą... (gdybym wiedział, że się zmieszczą to nie było by pytania)


A jakbyś napisał jakich wymiarów te dystanse to wtedy bym odpisał. Bywają 10-30mm... zależy :)

Generalnie tak jak greg-si pisał. Najlepiej jeśli głośnik wyciągniesz delikatnie poza drzwiczki, wtedy głośnik nie będzie Ci grał w drzwiach tylko poza nimi tak jak trzeba. Będzie za dużo, trochę przytnij, po sprawie :)