Zobacz temat - [R600] Wymiana żarówki zegara nie działa.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Wymiana żarówki zegara nie działa.

dr - Czw Maj 14, 2009 11:08
Temat postu: [R600] Wymiana żarówki zegara nie działa.
Witam
Korzystając z poradnika, Rave oraz tematów na forum zabrałem się za wymianę żaróweczki od zegarka. Odkręciłem boczki i 4 śróbki po bokach panelu z pokrętłami. Podczas wyciągania powstawał opór przez co nie mogłem wyciąnąć panelu do końca. Udało się jednak odchylić go na tyle by wsunąć palce i delikatnie wykręcić żaróweczkę. Niestety po wymianie na nową zegar dalej nie świeci :sad: Stąd moje pytania:
1. Gdzie może być przyczyna?
2. Czy wymiana żarówki razem z obudową może zadziałać?
3. Czy można całkowicie wysunąć panel w celu lepszego dostępu do żaróweczki?
(w moim przypadku odniosłem wrażenie że kable są za krótkie i nie dają wyciągnąć pulpitu)

Pozdro.

filo - Czw Maj 14, 2009 21:24

dr napisał/a:
3. Czy można całkowicie wysunąć panel w celu lepszego dostępu do żaróweczki?
(w moim przypadku odniosłem wrażenie że kable są za krótkie i nie dają wyciągnąć pulpitu)


Żeby wysunąć panel z zegarkiem i pokrętłami od regulacji nawiewu trzeba zrzucić cięgna od sterowania tymi właśnie pokrętłami-przy nogach kierowcy po prawej...

dr napisał/a:
Niestety po wymianie na nową zegar dalej nie świeci


Bezpieczniki sprawdzałeś?

dr - Pią Maj 15, 2009 09:16

Dzięki filo, teraz będzie duuuużo prościej się do niej dobrać :) punkcik dla Ciebie.
Bezpieczniki sprawdziłem i wszystkie są dobre. Spróbuję jeszcze dostać gdzieś żaróweczkę razem z tą czarną obejmą bo te metalowe styki są tak dziwnie powyginane :/ A jak to nic nie da to już nie wiem dlaczego nie świeci.

NEOSSS - Pon Maj 18, 2009 14:14

dr, jak chcesz zaroweczke to odezwij sie do mnie...