Zobacz temat - [R400,99] korekta ustawienia kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400,99] korekta ustawienia kierownicy

bolec0000 - Czw Maj 14, 2009 21:17
Temat postu: [R400,99] korekta ustawienia kierownicy
witam potrzebuje sie dowiedziec jak mozna poprawic kierownice (jak jade prosto kierownica leciutko jest skrzywiona w lewa strone) ,roverek ma poduszke wiec nie bardzo wiem jak sie zabrac do tematu ,myslałem zeby ja sciagnac przestawic i z powrotem przykrecic prosto tylko ta poduszka.dodam ze zadnego wypadku nie było i zbieznosc sprawdzana jest w porzadku.Moze ktos to juz przerabiał podobny temacik??
greg-si - Czw Maj 14, 2009 21:31

bolec0000, jak wpadłem w dziurę to też coś mi się przestawiło

wymieniłem następnego dnia końcówkę drążka kierowniczego i pojechałem ustawić zbieżność. Koleś ustawił zbieżność i jest gitarka.

Reasumując. Jedź ustawić zbieżność i będzie po problemie.

SeevS - Czw Maj 14, 2009 21:35

Zbieżność ustawiał więc na pewno uszkodzona będzie końcówka drążka kolego
thef - Czw Maj 14, 2009 21:37

Przy ustawieniu zbieżności trzeba na początku zablokować koło kierownicy w odpowiedniej pozycji i dopiero ustawiać. Jeżeli nikt wcześniej nie ingerował w jej ustawienie na wieloklinie (nie była ściągana), to bez problemu ustawi się ją odpowiednio przy ustawianiu zbieżności, pewnie właśnie przy tej czynności w przeszłości mechanik nie ustawił i nie zablokował odpowiednio koła.
greg-si - Czw Maj 14, 2009 21:59

dokładnie jak thef pisze
sprawdzenie zbieżności z ustawieniem jej do koła kierownicy to dwie różne rzeczy. Zbieżność można mieć dobrze ustawioną a kierownica może być przekręcona.

Paul - Czw Maj 14, 2009 22:59

Jeśli jest LEKKO przestawiona, to nawet nie kombinuj z kołem kierownicy - wbrew pozorom, przesunięcie o 1 ząbek daje dużą różnicę.
Ad rem - jak pisali koledzy - ustawienie (albo może 'przestawienie') zbieżności załatwi sprawę :D

tetryk - Sob Maj 16, 2009 10:55

bolec0000 napisał/a:
,myslałem zeby ja sciagnac przestawic i z powrotem przykrecic prosto tylko ta poduszka
-pewny sposób na urawnie tasmy od poduszki.... :mrgreen:
ustawienie kierownicy "na wprost" mozna uzyskac tylko przy ustawieniu zbieżności i uzyciu tzw."trapezu" (mówimy o prawidłowym ustawianiu kierownicy)

Paul - Sob Maj 16, 2009 15:23

tetryk napisał/a:
pewny sposób na urawnie tasmy od poduszki....
Spoko Wodza :P
Przeca bez wymontowania jaśka i tak kiery NIE odkręci, więc zagrożenia nima ;p :D

szoso - Sob Maj 16, 2009 16:36

ja też miałem lekko przekrzywioną kierę w prawo i ustawianie jej nic nie dawało i dopiero diagnosta mi to zrobił,po prostu jedną końcówkę drążka wkręcił a drugą wykręcił i gitara oczywiście z zachowaniem zbieżności :smile: