Zobacz temat - [r400 99r 16 16v]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400 99r 16 16v]

daro76 - Sob Maj 16, 2009 14:07
Temat postu: [r400 99r 16 16v]
Od jakiegoś czasu jak zapalam samochod rano to zaczyna nierowno chodzic ,zmienilem palec ,kopółke i nic sie nie zmienilo zostaly jeszcze kable ale jak trzymalem je w rękach na zapalonym silniku to wcale nie kopaly czy ma ktos jakis pomysl.Mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o rozrzad.Mam taką potrzebe zdjecia paska rozrzadu bo zaczęło mi cieknąc z zimeringu na walku,czy potem mozna zalozyc ten sam pasek powiem jeszcze że ten pasek ma kolo roku.Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
Lechos - Sob Maj 16, 2009 14:23

Przeczusc silniczek krokowy i sprawdz czujnik temperatury.
daro76 napisał/a:
czy potem mozna zalozyc ten sam pasek powiem jeszcze że ten pasek ma kolo roku
mozna, choc sa rozne szkoly lecz ja nie widze przeciwskazan (chyba, ze jest uwalony olejem to zmienia postac rzeczy).
daro76 - Sob Maj 16, 2009 14:31

Jak najlepiej sprawdzic silniczek krokowy i czujnik temperatury.
oprawca_1978 - Sob Maj 16, 2009 23:42

Czujnik temperatury to zwykły termistor o charakterystyce negatywnej (w miarę wzrostu temperatury maleje jego opór). Charakterystyka jest dostępna na necie bezproblemowo.

Silniczek krokowy powinien działać po podawaniu impulsów napięcia. Najczęstsza ich wada to po prostu, zacieranie się trzpienia. Wystarczy wyczyścić, przemyć, lekko nasmarować i będzie chodził jak nowy. Jest to urządzenie małej mocy, działające impulsowo, tak więc praktycznie nie ma możliwości, żeby uzwojenia jego uległy skopceniu.