Zobacz temat - [R75] Jakby się wentylator chciał załączyć i pulsują swiatła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jakby się wentylator chciał załączyć i pulsują swiatła

moni156 - Nie Maj 17, 2009 20:26
Temat postu: [R75] Jakby się wentylator chciał załączyć i pulsują swiatła
witam!
mam problem z moim roverkiem-kilka dni temu zauważyłam, że podczas jazdy słychać takie dziwne pykanie-nierytmiczne i trudne do umiejscowienia. dziś doszły dodatkowe objawy-jak się zatrzymuję (bez względu na to czy samochód nadal chodzi czy już go wyłączam) zaczynają mi pulsować światła i jest dźwięk, jakby wentylator próbował się załączyć. może mieć to związek z płynem chłodniczym? mam go dość niski poziom ale mam jakieś dziwne oznaczenia przy wlewie-doradźcie o co tam chodzi i co najlepiej lać.

SeniorA - Nie Maj 17, 2009 20:32

Płyn w zbiorniczku na dnie powinien być widoczny . Można dolać płyn np. Prestone i odpowietrzyć uklad.
Zukowaty - Nie Maj 17, 2009 21:02

Od braku płynu nie mrugają światłą. Ja stawiam na usterkę alarmu z tymi światłami a co do płynu to prawie na dnie zbiornika jest widoczny napisz MAX. Ja leje tak żeby go minimalnie zakryć. Wiadomo chociaż że jak go nie widać to nie ma za mało ;) Lejesz normalny płyn do chłodnic aluminiowych.
moni156 - Nie Maj 17, 2009 23:10

dzięki, jutro uzupełnię co trzeba. a światła to nie mugają, tylko tak dziwnie pulsują-jakby słabła ich moc chwilowo. mam wrażenie, ze w rytmie tych obrotów wentylatora -jak on się tak jakby rozpędza i mocniej warczy to one słabną. i to działanie wentylatora trwa nie dłużej niż 2 sec. takie rytmiczne wruum, wruuum... przez ok pol minuty, potem się uspokaja i zapada cisza. :wink: nigdy czegoś takiego nie widziałam...
SeniorA - Pon Maj 18, 2009 07:54

sprawdż czy wentylator nie ma jakiegoś dodatkowego oporu , może coś wpadło,a jak nie to chyba silniczek.Ale uzupełnij opis o rodzaj, typ silnika bo każdy ma inny wentylator.To pykanie to może być przekażnik ( R4 w skrzynce bezpieczników przy silniku ).