Zobacz temat - [R200] lampy soczewkowe,jakie żarówki??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200] lampy soczewkowe,jakie żarówki??

szymon1986 - Nie Maj 17, 2009 22:29
Temat postu: [R200] lampy soczewkowe,jakie żarówki??
Wiem że mają byc H1 ale jakie lepiej wybrac?zastanawiam się nad:

-OSRAM COOL BLUE
a
-PHILIPS BLUE VISION

jakieś rady,uwagi,podpowiedzi?

faecd - Nie Maj 17, 2009 22:48

nie zakladaj tematu o jakies glupie zarowki

wszystko co ma w nazwie blue jest do D***. Bedzie dziadowsko wygladalo. Albo zakladaj xenony albo jakies jasniejsze osram night breaker...

szymon1986 - Nie Maj 17, 2009 23:07

hmm ok przepraszam :) a dlaczego dziadowsko jeśli mogę wiedzieć? będę chciał założyć Xenonki ale jeszcze nie teraz bo brak funduszy :(
mimo wszystko dzięki za rade,jeśli temat faktycznie głupi to do usunięcia,pozdrawiam

Deamian - Nie Maj 17, 2009 23:12

podobny temat już był. Poszukaj :smile:
A co do żarówek to nie uważam że są do D*** ponieważ są to produkty znanych firm i posiadają homologacje. Nie mam żadnej z tych dwóch wymienionych ale z tego co wiem świecą na biało przez co potrafią się szybciej przepalać. :/

wild_weasel - Pon Maj 18, 2009 00:17

faecd napisał/a:
wszystko co ma w nazwie blue jest do D***. Bedzie dziadowsko wygladalo. Albo zakladaj xenony albo jakies jasniejsze osram night breaker...

Jeżdżę na Philips Blue Vision. Parę osób z forum również.
Nie jest to udawany ksenon, do białego odrobinkę im brakuje. Znakomicie oświetlają drogę, nikogo nie oślepiam. Normalne żarówki ze zbliżonym do białego światłem.

Remigiusz - Pon Maj 18, 2009 00:55

Tutaj masz małą lekturę o rożnych żarówkach:

http://home.arcor.de/stupa/light.pdf (27MB)

Botanix - Pon Maj 18, 2009 06:53

Cytat:
wszystko co ma w nazwie blue jest do D***


Chyba jesteś przekonany, ze philips blue świeci na niebiesko? Sprawdzałem dwa modele philipsów blue vision - xenon efect i jakieś tam inne. Oba świecą na prawie biało, a blue to tylko nazwa kompletnie nie związana z barwą światła.

Ahhh nie ma to jak uprzedzenia do czegoś a potem wmawianie innym :)

Cytat:
Blue Vision

Utrzymując pozycję lidera w nowościach, PHILIPS jest dumny z możliwości przedstawienia nowej żarówki halogenowej, będącej wynikiem najnowszych osiągnięć technologii.

ZALETY :

Białe-dzienne światło w warunkach nocnych o temperaturze barwowej 4000°K


No chyba, że światło dzienne wygląda dziadowsko to OK :)

szymon1986

Co do żarówek to i osram, i philips mają tą samą barwę światła ( 4000k czyli między żółtą a białą bardziej w stronę białej, nie żaden niebieski ). W sumie nie ma znaczenia, którą się weźmie. Sam mam philips no to polecę philips :)

szymon1986 - Pon Maj 18, 2009 20:37

dzięki za odpowiedzi,zdecyduje się na któreś z nich,pozdrawiam
grembi - Pon Maj 18, 2009 20:49

a ja też polece Ci philipsa
taki mały ot
pozdrawiam ;)

faecd - Pon Maj 18, 2009 23:24

A to zwracam honor, widzialem w swojej okolicy kilka golfow z jakimis zwyklymi zarowkami halogenowymi, ktore swiecilo hamsko na niebiesko...skojarzylem te wasze zarowki wlasnie z takimi wioskami i stwierdzilem ze sa do d. Natomist jezlei mowicie, ze to sa te niemal biale to rzeczywiscie fajnie wygladaja i polecam.

Jeszcze raz przepraszam za nie porozumienie:)

Remigiusz - Wto Maj 19, 2009 00:12

Tutaj masz cos jeszcze :mrgreen:









Brt - Wto Maj 19, 2009 00:36

generalna zasada ..... kup coś firmowego a będziesz widział w nocy drogę ;) ze swojej strony mogę polecić Philipsy .... testowałem power vision i były :ok: .... obecnie są Osramy nightbreakery świecą bardzo dobrze .... nie wiem jak żywotność .... wypowiem się jak się spalą :P ;) .... w kolejce są blue vision Philipsa :]
Pływak - Wto Maj 19, 2009 14:38

Dziś zamówiłem Osram Cool Blue H4 jak dojdą zdam relacje czy warto wydać na nie kasę...
wwekol - Sob Maj 23, 2009 11:01

Brt napisał/a:
Osramy nightbreakery świecą bardzo dobrze .... nie wiem jak żywotność .... wypowiem się jak się spalą :P ;)
u mnie byla bardzo krótka pare miesiecy tylko :sad:
Szymon - Nie Maj 24, 2009 09:18

Osramy nightbreakery założyłem w czerwcu zeszłego roku i jedna z nich padła mi początkiem maja a druga świeci dalej. Sam nie wiem czy te 11 miesięcy świecenia to dużo czy mało;)
komarek - Nie Maj 24, 2009 12:11

moje nightbreakery "przeżyły" ledwie od 10 grudnia 2008 do 22 maja 2009 także kiepsko :neutral:

za to z ich oświetlania drogi jestem bardzo zadowolony
teraz myślę o cool blue lub blue vision i chyba kupię te drugie z uwagi na postojówki gratis :wink:

Pływak - Nie Maj 24, 2009 15:36

Do mnie w piątek doszły Cool Blue i Panowie bez porównania do zwykłych żarówek. Naprawdę warto tym bardziej że na allegro są po 44,99zł czyli nie tak drogo. Zobaczymy ile wytrzymają... Teraz muszę sobie sprawić postojówki Blue Vision bo stare wyglądają jak bym miał świeczki w lampie ;)