Zobacz temat - Szukam kompana do u-Dimension
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Szukam kompana do u-Dimension

muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 16:44
Temat postu: Szukam kompana do u-Dimension
Witajcie..
Radio Alpine CDA 9884r
podpięte pod nie głośniki u-Dimension el comp 6
(drzwi wygłuszone, głośniki na dystansach) położone nowe kable, nowy akumulator itd.

Szukam kompana - myślę ze mocowo dobrym rozwiązaniem będzie subwoofer 150-250 wat.

Poszukuję zestawu:
(mono + sub + kable)

Muzyka cały zakres od metal, przez rap, elektronikę po bardzo lekką chilloutową muzyke)

Zdaje sobie sprawe, ze taki marny budżet to marna szansa na dostanie uniwersalnego subwoofera...ale budżet rzecz święta. (do 1000zł)

Najlepiej gdyby dobrze pracował od 80hz w dół, na radio odcioł bym przody.. po prostu..

bob1987 - Czw Maj 21, 2009 19:51

Witam, w kwestii suba niestety nie pomogę - za mało osłuchany jestem.
Ale mam takie OT pytanko - jak się sprawuje ten zestawik u-Dimensiona ? Chodzi mi głownie o tweeter. Wart swojej ceny ?:P Niestety jeszcze nigdy nie udało mi się go posłuchać a swego czasu miałem chrapkę na niego :)

muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 19:53

a co masz ? tak zapytam?
PS przez rok jezdziłem z hertzem ESK

bob1987 - Czw Maj 21, 2009 20:11

DB 62.1 od Helix'a zasilone Audisonkiem SRx4
Te Hertz'e (ESK 165) słuchałem kiedyś na ścianie w MM, nie wiem z czego zasilane i wg mnie grały lepiej od Helixów, duuużo lepiej :)

muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 20:24

Ok odpowiadam, jeżeli masz wzmacniacz to musisz teraz sie zdycdować w ktrą stronę iść z całym systemem
HSK ma podbicie 12db/oktawę co zwiększa dość mocno uwypuklenie basu i sopranu.
System gra głośno mocno i energicznie i trochę męczy.. może 20 minut ostro łomotu Ciebie zadowala ale one jako sam system stereo wytwarzają potęznę ciśnienie jako scena przednia.. łep boli od nich..
Z innej strony jak je przyciszysz to hmm grają tak sobie słychać więcej basu więcej sopranu i w zasadzie słychac wlasnie tyle...

Teraz.. kupując system u-Dim. masz podbica 6db na oktawę co skutkuje delikatniejszym graniem, o wiele bardziej zrównoważonym, równym. System gra szybko precyzyjnie dobrym "besem" na poziomie chyba 60 hz z pięknym środkiem i z dokładnym sopranem

Na płycie odgrywanej słychać więcej detali - co jest bardzo istotne
Jak zrobisz przy u-Dim głośniej na poziomie u mnie (ok 15 na radiu) robi sie przyjemnie głośno i nie męczy) z Hertzem było bardziej basowo ale też mniej przejżyście lekko zmulony dzwięk nie tak szybki jak w u-dim

Konkluzja ode mnie (i dla mnie) moze dla Ciebie być jakąś forma wyznacznika podczas dalszych poszukiwań

Hertze mniej przejzysty dzwięk, bardziej basowy, mocny uwypuklony, nastawiony na silne mocne głośne granie, do łomotu z mocnym subem :)

U-Dim el comp 6 - ładne granie tu już wchodzimy w jakość, pomimo swoich 60 watt są swietnym przodem z dobrą stereofonia z lepszym sopranem (jakościowo lepsze)

Potrafia grać głośno ale nie mają takiego basu jak Hertze (ale różnica tez w zastosowanym przetworniku - zobacz czym pokryty jest woofer hertza a zobacz z czego jest stworzony woofer u-dim) zrozumiesz dlaczego hertz gra wieszym zmulonym basem a u-Dim. gra lekko mniejszym basem ale bardziej wyrafionym wąskim i jakościowo rewelacyjnym)

Zrozumiałeś coś z tej plątaniny mojego wywodu? pomogłem ?:)

bob1987 - Czw Maj 21, 2009 21:08

Hmm jesteś pewien ze chodzi o podbicie ? Mi się wydaje ze 12dB/okt to stromość zbocza tłumienia. I wydaje mi się że tą zwrotkę o tłumieniu 6dB/okt zastosowali w U-Dim tylko ze względu na redukcje kosztów (mniej elementów, prosta płytka) Powiedzmy ze odrobinkę naświetliłeś mi różnice miedzy dwoma zestawami. El-comp = lepsza średnica, więcej detali, Hertz = więcej sopranu i basu, zatarte detale, większa skuteczność. Am I right ? Mógłbyś podać tytuły utworów które znacząco lepiej brzmiały na u-Dim ?

Testowałeś może te zestawy pod wzmakiem ?

Jeszcze raz wielkie sorry za OT, ale może kiedyś ktoś skorzysta z tych wywodów ;)

muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 21:17

Czekaj już piszę o co mi chodziło :
po prostu zwrotnica ma łagodne nachylenie zbocza 6dB / 6dB dla osiągnięcia lepszej spójności dźwięku i zwiększenia ogólnej przyjemności słuchania

w tym sensie .. :)
co do utworów płyte mam w samochodzie więc spisze przy okazji ? ok (nie chce mi sie wychodzić bo deszcz pada

Hertze pomimo wzmacniacza (u-dim junior) potrafiły łupnąć - mialem ten wzmacniacz dwa dni tylko podłączony
U-Dim grają u mnie tylko pod radiem..co może mieć mieć różnicę, wtedy model CDE obecnie model CDA (teoretycznie jak wiesz linia CDA) jest wyższa liniąprzekładająca się na dzwięk

greg-si - Czw Maj 21, 2009 21:25

na kable szykuj ze 100zł
jest 900zł na sprzęt. Czy klocki mogą być używane czy w rachubę wchodzą tylko nówki?

muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 21:28

Tak wiem,ze na kable ok 100-150zł
sprzęt wchodzi tylko nowy...

myślałem coś na zasadzie np : 2 x IT mds08
lub jakis 12cali JL Audio..Phase Linear..coś w ten deseń

bob1987 - Czw Maj 21, 2009 21:52

Hehe żebym to ja wiedział co daje korekcja czasowa wtedy kiedy radio kupowałem to też bym teraz pewnie z CDA jeździł ;) I nie planujesz wzmaka na przód ? Może lepiej jakaś 4ro kanałówkę poszukać, zasilić i wygłuszyć odpowiednio przód a do suba troszkę dozbierać.

PS: Gdzie masz wysokotonowe zamontowane ?

muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 22:19

Przody wygłuszone , w dystansach, nowe okablowanie do wszystkiego ;-)
Cięzko mi znależć wzmacniacz z 2 powodów
1) jezeli nawet na przody wystarczy 40-50w rms to na suba spokojnie potrzebuje te 250w rms to dobrego wysterowania...
2) jak juz bym znalazł taki ktry w mostku (w sensie 3i4 kanał) ma taką moc to wiadomo są to już drogie klocki
3) koljna sprawa chce zgrać to w taki a nie inny sposób (u-Dim dobrze sie sprawdzaja pod radiem - dla mnie odpowiednio..brakuje mi typo podstawy basowej poniewaz nie chce zamęczać tych przodów tylko aby grały sobie lekko od 80hz w górę, celowo kupilem takie głośniki aby poszły pod radiem) a teraz wiadomo na co...

jak okarze sie po czasie,ze przody mi nie wyrabiają z subem pomyśle o 2 wzmacniaczu..ale raczej to daleka droga

greg-si - Czw Maj 21, 2009 22:40

no to w nówkach szału nie będzie
MDSy byłyby dobre ale czuję że jak na pierwszy subwoofer oczekujesz czegoś więcej. Te głośniki mają taką charakterystykę że szumu w aucie Ci nie zrobią. Tym bardziej przy jednej sztuce bo na dwie z kasą nie wyrobisz. Te głośniki pomimo tego że mają 140W potrzebują więcej a i byle jaki wzmacniacz ich dobrze nie napędzi.
Według mnie w miarę rozsądnym wyjściem może być zakup Carpower Power 4/400 i do tego RE Audio RE10.
Powinieneś na styk zmieścić się w założonym budżecie. Wzmacniacz czterokanałowy więc swobodnie można podłączyć przednie głośniki bądź też jakby zachodziła taka potrzeba drugi subwooferek. Ewentualnie można by było pomyśleć o CP 2/250 i głośniku RE Audio SR10 z tym że tutaj już pewnie ciężko by było zmieścić się w tych pieniądzach.

muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 22:45

a 2 X INTERTECHNIK MDS 08 ?
i pomyślę nad skleceniem obudowy samemu..bo trafiłem aukcje gdzie są już wymiary takowej...

greg-si - Czw Maj 21, 2009 22:48

2xMDS08 to 500zł nawet ponad a wzmacniacza do tego nie znajdziesz za 350zł. I jak wspomniałem te głośniki obrosły kultem ale są osoby którym one w ogóle nie przypadły do gustu. Mi np. odpowiadają i już w drugim samochodzie je mam w drzwiach.
muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 22:52

a coś takiego ? JL AUDIO 12W1v2
i te spokojn 150w rms... dam mu 200 rms dla spokoności co by chłopak miał werwę :)

greg-si - Czw Maj 21, 2009 23:00

żadnego JL`a nie słuchałem dłużej niż 2 minuty więc nie powiem nic na jego temat
muzyczny_rover - Czw Maj 21, 2009 23:02

ok dzięki..musze dopisac czego też oczkuję od grania

jakościowego zamieszania czyli - nie słucham tylko cicho i lekko ale tez głośno i mocno...

michone - Czw Maj 21, 2009 23:23

jak jl to 12w0 w closed, ja mam 12w3d2 w 35l closed i potrafi sie nieraz zagubic w szybkiej muzie.

dzisiaj u kolegi loo w r75 zamontowalismy :
http://allegro.pl/item639...lka_gratis.html fakt ze kupilismy za 450zl ale nie bylo nic ciekawego na allegro.

Napedza to ground zero w mostku 270w a na przodzie sa rainbow slx 256 deluxe a radyjko do pioneer 77r i calosc bardzo fajnie wspolgra. Z gotowych subow to jeden z lepszych ktory slyszalem.

muzyczny_rover - Pią Maj 22, 2009 09:35

a jaki typ muzyki szedł na CD ?
michone - Pią Maj 22, 2009 09:52

szczerze to nie wiem co to bylo :P cos ala muza rmffm :P jak do metalu/rocka to moj typ to ravemaster bsw 12
muzyczny_rover - Pią Maj 22, 2009 09:55

czyli popowa papka :)

Wiesz szukam takiego kompana.. gdzie dał by rade w rapie rap ma taki cieżki bas mocny (dla mnie inny niz w HH), czyli do czarnej muzyki, oraz lekkie cuda od Sade, Sarah Brightman, Depeche Mode, po ATB i masa chilloutowej muzy.. chyba wejdę raczej w br niż zamknięta...

greg-si - Pią Maj 22, 2009 10:14

tylko BSW teraz ciężko dostać tym bardziej nowy. Praktycznie niemożliwe.
Jak chcesz iść w BR to w większości przypadków musisz szukać 10' max.

muzyczny_rover - Pią Maj 22, 2009 10:26

uważasz, że dobrze zestrojona 12 w szczelinowym br zagra źle ?
greg-si - Pią Maj 22, 2009 10:33

muzyczny_rover, ale tutaj strojenie nie ma nic do rzeczy. Jak głośnik jest mułem to nic mu nie pomorze. Czy będzie strojony na 45 czy na 35Hz. Tutaj może mieć znaczenie wielkość skrzynki no i klasa wzmacniacza. Jednak nie oczekiwałbym fajerwerków za 500zł w nówce.
muzyczny_rover - Pią Maj 22, 2009 10:39

spodziewam się, że do 1000zł nie znajdę nic uniwersalnego...
Cholera nie wiem w którą stronę podążać w poszukiwaniu...

Chyba, że hmmm kupic 2 x it mds08 zrobić to w br i poczekać na końcówkę - może by wystarczył uj u-dim 4 kanałowy ? - tylko musiał bym uzywke poszukać... bo pojawiają się co jakiś czas...

edit nowe poszły w cholere w górę z ceną, moze jakiś us amp .. ?

greg-si - Pią Maj 22, 2009 10:49

MDSy w BR dają radę a w R200 powinno być ok. Nieduże autko więc można próbować. Jednak jak już wspomniałem to jest specyficzny głośnik i nie każdemu pasuje to.
Ja teraz suba będę składał na głośniku 10' który będzie zmodyfikowany po czym zmierzony i robiona skrzynka closed. Myślę że dużo większej budy nie będę musiał robić bo producent podaje 21l closed. Z tym że ja kupuję głośnik używany do naprawy.
Jakbyś kupił MDSy to można spróbować z ich podpięciem pod Ground Zero GZTA 2250. Budżet naciągnięty o kilka złotych ale chyba tańszej alternatywy z MDSami nie znajdziesz. O piecu sporo było kiedyś w sieci że możesz poszukać jakiś informacji.
US Amps też poszedł w górę.

muzyczny_rover - Pią Maj 22, 2009 10:53

tak tak info o tym piecu znam.. tylko tak się zastanawiam, jak bym dał zlecenie do Michała z Redy na bud w br na 2 mds08 a on robi dość dobre budy to pewnie koszt znowu 300zł w górę..ajt..
Botanix - Pią Maj 22, 2009 10:55

Cytat:
czyli popowa papka :)

Wiesz szukam takiego kompana.. gdzie dał by rade w rapie rap ma taki cieżki bas mocny (dla mnie inny niz w HH), czyli do czarnej muzyki, oraz lekkie cuda od Sade, Sarah Brightman, Depeche Mode, po ATB i masa chilloutowej muzy.. chyba wejdę raczej w br niż zamknięta...


Niekoniecznie, sub z niskim impulsem zagra tak samo "wolno" jak br wtedy kiedy trzeba. Problem robi się gdy chcesz na br usłyszeć coś żwawszego.

Z mojej strony proponuję P2D212 + closed 35L. Bardzo fajnie gra, niezły impuls i zejście niemal jak w BR, do tego mocno, bardzo mocno potrafi zatrząść już przy 250W.

Cytat:
spodziewam się, że do 1000zł nie znajdę nic uniwersalnego...


Znaleźć znajdziesz. Rozważ moją propozycję wyżej, głośnik około 500zł, reszta do niego też w 5 się zmieścisz. Charakterystykę subka w takiej obudowie masz na stronie producenta. Głośnik własnie jest "uniwersalny" bo: siedzi w closed a gra niemal jak by siedział w BR - toż to uniwersalność :wink:

greg-si - Pią Maj 22, 2009 11:06

muzyczny_rover, Michał na pewno zrobi Ci dobrą budę ale właśnie o to chodzi że pochłonie to sporą część Twojego budżetu.
Co do RF to kumpel sprzedaje praktycznie nówkę http://allegro.pl/item639...3l_35hz_pl.html
Na pewno byście się dogadali. Jakbyś mu jeszcze powiedział że jesteś ode mnie to może by troszkę z ceny zszedł.

Botanix - Pią Maj 22, 2009 11:57

Cytat:
Co do RF to kumpel sprzedaje praktycznie nówkę http://allegro.pl/item639...3l_35hz_pl.html
Na pewno byście się dogadali. Jakbyś mu jeszcze powiedział że jesteś ode mnie to może by troszkę z ceny zszedł.


Brać, jak cena nie podskoczy to zważywszy na obudowę gratis jest to bardzo dobra oferta :) . Kurcze nie wiedziałem, że ceny RF tak mocno w górę podskoczyły, za nówki chcą teraz 699zł... masakra i tym bardziej polecam tego z aukcji - jest to na prawdę genialny przetwornik ( oczywiście zważywszy na cenę/jakość bo da się kupić lepsze - droższe :) )

[ Dodano: Pią Maj 22, 2009 11:04 ]
Muszę wreszcie zrobić porządek w roverku to się pochwalę jak to gra na mocniejszym wzmaku... jak na razie mam tylko filmik zrobiony zaraz po wsadzeniu skrzynki ( próbnej ), testowałem z resztą maxxbass i to na słabym wzmaku 150W max. Ale jak coś oblukaj ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=_Qq2XMV1Rbw Co prawda kręcony telefonem ale przy włączeniu HD coś tam nawet słychać.

PS. Skrzynka wygląda jak wygląda bo służyła do obadania jak głośnik gra przy różnych pojemnościach w closed i BR. Z jednej skrzynki zrobiłem 5 obudów jedna po drugiej przesuwając w środku ściankę :mrgreen: i jak dla mnie najfajniej zagrało to w closed 35L - ale ja lubię niziutki impuls a zejście i tak miał bardzo dobre. Choć nie powiem w BR nie było źle ale nie zależy mi na aż takim ciśnieniu, już w closed rzuca wozem jak szalony.

michone - Pią Maj 22, 2009 14:12

do 500zl nie ma nic ciekawego mozna sie jeszcze zastanowic nad :
cerwin wega hed-10.2 albo hed012svc

ewentualnie re audio. Do tego rf punch 250a i powinno byc niezle i zmiescic sie w 1k zl

muzyczny_rover - Sob Maj 23, 2009 18:20

Botanix widziałem Twoje filmiki - generalnia fajna muza hehe taka wiesz z lat 90 i wczesniej :) fany klimat :)

teraz wyprowadzcie mnie z błędu.. bo tak jak wielku chciał bym sub który zagra dobrze w rapie i subtelniej w muzyce lżejszej od roka po przez inne wokale :)

ale do sedna... może w takim razie sub 12cali w wieszej optymalnej obudowie.. ? nie w br nie w zamkniętej jakieś malutkiej tylko troche wieszej, aby zszedł dobrze zamruczał i pomasował .. ? da rade w tą stronę iść ?

greg-si - Sob Maj 23, 2009 20:04

jak ma być sub do wszystkiego to mała closed a nie duża
michone - Nie Maj 24, 2009 10:37

dla 12 cali optimum zamknieta to cos w granicach 35l, ja swojego jl mam w 33-35l closed i jest "dosc" szybki i zejscie daje rade. W extreme car audio robili suba na moim glosniku i dali 49l br ale to musial byc mul niemilosierny :/

Nie ma glosnika uniwersalnego, do rapu potrzebujesz kluske ktor bedzie potrafil zamulic a do techno cos do szybkiego bitu :/

Jak dasz za duza closed to ani zejscia nie bedzie ani szybko :P

mozesz napisac do goscia z allegro rafalslusarczyk moze ma jeszcze jakies ravmestery bsw.


ewentualnie szukac jednego mds10 albo 12

http://allegro.pl/item639...iskotonowy.html

Botanix - Nie Maj 24, 2009 14:53

A moim zdaniem dobrze kombinuje.Fakt bardzo czesto spotyka sie suby 12 cali w closed ok 35l ale nie dlatego ze glosnik w niej najlepiej gra, o nie.Przykladowo do mojego subka zalecana obudowa to w przedziale od 30 do 80l zdaje sie.Male stosuje sie nie ze wzgledu na niski impuls a na wytrzymalosc mocowa.Im mniejsza obudowa tym wiecej mocy trzeba aby ruszyc membrane ze wzgledu na wieksza kompresje powietrza.Inna zaleta to oczywiscie male rozmiary.Prawda jest tala co widac po wykresach

[ Dodano: Nie Maj 24, 2009 14:02 ]
Im wieksza buda tym lagodniejsz spadek ponizej f3 przy niemal identycznym impulsie.Czyli nizsze zejscie, ma to jednak wade-spore gabaryty,dlatego ja z reguly robie 50l.Jak ktos uwaza inaczej proponuje sprawdzic na wykresach chocby w winisd.A tak z drugiej strony myslales o obudowie labiryntowej? To dopiero gra... Ale wymaga sporo miejsca.F3 w takiej budzie masz na poziomie nizszym niz f3 glosnika ( 20hz da sie zrobic ) przy impulsie znacznie nizszym niz w closed.

muzyczny_rover - Pią Cze 05, 2009 23:06

no to uwaga hit mialem dwa dni tylko dwa dni.. zestaw Carpower power 4/400
i uwaga earthquake db 12 x 2 !! !
wielka szczelinowa skrzynia i powiem Wam,ze to chyba to...
obawiam się przy takim zestawie o auto i troche trzeba czasu na zestrojenie... tego dziadostwa :)
kilka kawałków zrobiło na mnie wrzenie..Tina Turner , Georg Michael, bylo pieknie głośno głębia rewelacyjna, a jak poszedł Peja na odsłuch oraz nowa plyta "Paluch" to powiem Wam,ze bałem się o Rovera,ze pęknie :) (przesadziłęm oczywiście) ;-)