Zobacz temat - [R620] Płyn chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Płyn chłodniczy

heniek - Pią Maj 22, 2009 17:46
Temat postu: [R620] Płyn chłodniczy
Witam, mam problem z moim roverem. silnik z 94 roku 2.0i (po swapie z 1.8) wyrzuca mi płyn chłodniczy gdy tylko się zagrzeje. wymieniony został termostat i jeden czujnik temperatury i nadal to samo prócz faktu że zaczęły chodzić wentylatory. czy to wina uszczelki pod głowicą czy raczej sama głowica?
thef - Pią Maj 22, 2009 19:15

A czy chłodnica lub inny element układu chłodzenia nie ma zatoru? Pompa wody sprawdzona? Korek zbiorniczka trzyma ciśnienie? A może po prostu źle założone przewody układu chłodzenia?
heniek - Pią Maj 22, 2009 21:23

Ale to się nie stało po swapie (swap był 4 lata temu) a pierwszy raz zdarzyło się w zeszłym tygodniu że wyrzucił i zagotował płyn chłodniczy i nie załączyły się wtedy wentylatory. po wymianie termostatu i pierwszego czujnika od chłodnicy wentylator się załącza ale nadal wyrzuca płyn. przy termostacie jest jeszcze jeden czujnik którego nie mogę nigdzie dostać i nie wiem od czego on jest, od deski rozdzielczej? w zbiorniczku przy gwincie zbiorniczka wyrównawczego są dwa otwory. Przewody układu chłodzenia są w 100% dobrze założone.
thef - Pią Maj 22, 2009 21:55

No to może nie ma obiegu płynu i się gotuje, sprawdź pompę, drożność układu.
heniek - Sob Maj 23, 2009 08:51

jak spuścić płyn z bloku?
hrv - Sob Maj 23, 2009 10:57

Odkrec nakretke w zbiorniczku,nastepnie odhacz gumowa rure pod chlodnica.
Ja bym sprawdzil termostat,sprawdzil obieg i zmienil plyn.
Sprawdz czy nie masz majonezu pod korkiem oleju.To by wskazywalo prawdopodobnie na uszczelke pod glowica.

heniek - Nie Maj 24, 2009 09:14

Spuściłem płyn, wyjąłem termostat,zalałem wodą odpowietrzyłem i co się okazało...że przez odpowietrznik w czasie pracy silnika nie leciała woda.A moim zdaniem powinna wybić w górę chyba że się mylę].po odkręceniu korka w chłodnicy woda się wydostaję i idą malutkie pęcherzyki. Gdy silnik pracuje chłodnica wywala wodę do zbiorniczka a gdy wyłączę zaciąga ją do chłodnicy.Zrobiłem na krótko wentylator cały czas chodził przejechałem się- silnik był tak samo gorący nie chłodził się.Zastanawiam się nad pompom i głowicą.

.............................................................................................................

zrobiłem test bez termostatu i po jeździe na ostro nie wyrzuca wody ale nie wiem jak jest z obiegiem