Zobacz temat - [420d 2.0 98r] wyciek w zbiorniku wyrównawczym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420d 2.0 98r] wyciek w zbiorniku wyrównawczym

adimery - Sob Maj 23, 2009 14:21
Temat postu: [420d 2.0 98r] wyciek w zbiorniku wyrównawczym
witam
Mam problem z zbiornikiem wyrównawczym chłodnicy. Wczoraj podjechałem na stacje żeby zatankować przejechałem się kawalerek może 5mk to było max. Gdy zwalniałem przed krzyżówka zauważyłem dym spod maski. Po otwarciu maski okazało się płyn się gotuje w zbiorniczku tak mocno ze porostu wycieka przez korek i wszystko mocno paruje. Co mogło się stać co może być przyczynna takiego stanu rzeczy. Proszę o pomoc.
pozdrawiam

DANTE79R - Sob Maj 23, 2009 14:51

Jak dla mnie to na 99,9% masz gdzieś urwany kabelek (prawdopodobnie wtyczka przy wiatraku lub ta druga) od wiatraków i po prostu gdy silnik się zagrzał wiatrak się nie włączył i ciśnienie wywaliło wodę spod korka. Pozdrawiam
adimery - Sob Maj 23, 2009 15:47

no nie wiem jak przyjechałem to wiatrak sie kręcił na pewno tylko nie wiem czy na pewno dwa
DANTE79R - Sob Maj 23, 2009 15:55

No to musisz to sprawdzić bo możesz mieć za niedługo uszczelkę do roboty
adimery - Sob Maj 23, 2009 17:19

a ok a jak 2 wentylatory kręcą się to co jeszcze może być przyczyna
spink - Sob Maj 23, 2009 17:27

Uszkodzony termostat, zapchana chłodnica, brak przepływu powietrza przez chłodnicę i co najgorsze już poszła uszczelka pod głowicą i olej dostaje się do płynu (ciśnienie)
DANTE79R - Sob Maj 23, 2009 18:01

moim zdaniem uszczelka jest cała bo w dieslu nie tak łatwo ją załatwić. Musisz sprawdzić cały układ chłodzenia być może gdzieś nie jest szczelny co powoduje wzrost ciśnienia i podnoszenie się temp. Ale myślę że to raczej wiatrak w kulki leci :)
tetryk - Sob Maj 23, 2009 18:06

ja zamiast od wymiany uszczelki pod głowicą :mrgreen: zacząłbym od wymiany korka-bo byc może zaworek w nim padł i jak się wytworzyło ciśnienie to poprostu "puscił"....