Zobacz temat - [Rover 25 1.4] cos strzelilo i pedal sprzegla sie zapadl
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25 1.4] cos strzelilo i pedal sprzegla sie zapadl

ajpinus - Nie Maj 24, 2009 10:12
Temat postu: [Rover 25 1.4] cos strzelilo i pedal sprzegla sie zapadl
Witam, jechalem sobie wczoraj, wciskam sprzeglo zeby wrzucic trojke i nagle cos strzelilo a pedal sprzegla sie zapadl. Moge pedal recznie podniesc do gory i opuscic ale nie ma to na nic wplywu, jakby poszla jakas czesc pneumatyczna czy cos. Nie wiem nei znam sie na tym. Tak jaby poszla linka ale wiem ze nie ma zadnej linki w tym modelu. Za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny. Pozdro
nicco_nuwai - Nie Maj 24, 2009 10:23

witaj!

zeby nie wprowadzac w blad zaznaczam iz nie wiem czy masz linke czy pneumat.

u mnie jak strzelilo i zapadlo sie sprzeglo w podobny sposob - powodem bylo ucho trzymajace linke w komorze silnika - mechanik go niedokrecil i pancerz wysuwal sie z mocowania az wystrzelil powodujac zapadniecie pedalu i niemoznosc wrzucania biegow. ponowne zamocowanie linki/pancerza na miejscu i skrecenie ucha przywrocilo prawidlowy stan dzialania :)

byc moze cos ci to pomoze

pozdr :)

sTERYD - Nie Maj 24, 2009 11:29

ajpinus, masz linkę, więc to pewnie ona :cool:
martens - Nie Maj 24, 2009 11:37

Witaj
w R25 jest linka - w wersji europejskiej wychodzi ze sciany grodziowej przy zbiorniczku plynu hamulcowego. Jest opleciona metalowa sprezyna. koncowe mocowanie jest dostepne jak wyjmiesz obudowe filtra powietrza. Przeszukaj forum - bylo juz kilka takich tematow.
pozdrawiam marta