Zobacz temat - [R75] Zablokowane drzwi pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zablokowane drzwi pasażera

wiesiek63 - Pon Maj 25, 2009 14:37
Temat postu: [R75] Zablokowane drzwi pasażera
[Witam
Kupiłem Roverka 75 i ma zamknięte drzwi z tyłu kierowcy ,nie otwierają się od środka ani od zewnątrz , proszę o pomoc.]

wsl - Pon Maj 25, 2009 14:43

Witaj,

Najbardziej sensownie byłoby zdjąć boczek i skontrolować dźwignie itp.. ale boczka nie zdejmiemy bez otwierania drzwi :D Samo wymontowane uszczelki od szyby także nie wiele da i z lenistwa najlepiej wybrać się do mechanika, a w krakowie mamy najlepszego speca. Pawła Midowicza (więcej na stronie głównej w warsztatach). Niestety jeśli drzwi nie odblokowują się po zamknięciu wszystkich drzwi z pozycji kierowcy i po ponownym ich otworzeniu to najprawdopodobniej coś nie tak jest z Immo. Jeśli jednak immo działa i np. bolce we wszystkich drzwiach wyskakują podczas otwarcia to coś musiało się zakleszczyć w samym zamku...

Pozdrawiam

mimo66 - Pon Maj 25, 2009 14:49

Kiedyś w innym samochodzie pomogło wciśniecie miedzy uszczelkę a szybę długiej końcówki od WD-40 i popsikanie "gdzie się dało".
Spróbuj to samo, plus pociągnij klamkę tak jak do otwarcia i w te szczelinki psiknij.
:wink:

wiesiek63 - Pon Maj 25, 2009 17:16

Dzięki za rady ,bolec w drzwiach się podnosi ,ale bez efektu.
maniek35 - Pon Maj 25, 2009 18:22

Może mają wciśniętą blokadę rodzicielską?
SeniorA - Pon Maj 25, 2009 22:25

maniek35 napisał/a:
Może mają wciśniętą blokadę rodzicielską?
to otworzy z zewnątrz.
Myślę że zamek zaciął się mechanicznie w środku, bo jest dość skomplikowany i elementy z tworzywa współpracują z metalowymi, dlatego radzę ściągnąć tapicerkę , bo się da przy zamkniętych drzwiach i jakiś środek smarujący typy WD 40 rozpylić w środku zamka.Potem poruszać metalowym zaczepem ( wychodzącym z zamka ) do którego wchodzi cięgno od klamki zewnętrznej.

se7en86 - Pon Maj 25, 2009 22:44

Temat przerabiałem miesiąc temu, miałem to samo. U mnie prawe drzwi z tyłu. Boczek da się zdjąć bez żadnego problemu. Tylko musisz trochę siły w to włożyć i delikatnie, żeby nie połamać. Najpierw odkręcić klamkę od wewnątrz, a później ciągnąć, najlepiej od góry gdzie jest ten bolczyk co wyskakuje i w bok i w dół. Później odpiąć kostkę od sterowania szybą. Jak już uda Ci się zdjąć boczek, musisz zdjąć jeszcze jedną ochronę i potem ręką wyszperać zamek. Ja to robiłem na czuja. Nie wiedziałem co mam dokładnie zrobić, złapać. Wiec coś łapałem i przez otwartą szybę patrzyłem czy da się otworzyć drzwi od zewnątrz. Całość zajęło mi około 30 minut z poskładaniem. Wiec nie masz co się martwić i bać, że nie dasz rady. Metodą prób i błędów dasz radę napewno. To Ci pozwoli otworzyć drzwi, później odbezpiecz blokadę rodzicielską i drzwi się będą otwierać tylko od środka. Od wewnątrz aby się otwierały trzeba zmienić jakąś część ale nie rozglądałem się za tym. Na forum coś o tym było. Powodzenia
wiesiek63 - Wto Maj 26, 2009 16:28

Wielkie Dzięki kolego zrobiłem dokładnie tak jak pisałeś i drzwi otwarte teraz otwierają się tylko od środka ale to wystarczy na razie.pozdrawiam
se7en86 - Wto Maj 26, 2009 19:43

Super :) u mnie też się otwieraj tylko od środka i też mi to wystarczy. Ja miałem problem, bo robiłem to bez wiedzy żadnej :) W niedziele o 22, bo w poniedziałek musiałem do lakiernika dać i te drzwi mi utrudniały to bo bez nich było by ciężko zamalować zarysowanie. Ale się udało. A ta część kosztuje 35 zł na allegro, ale nie wiem jeszcze jak wymienić.
maniek35 - Pią Maj 29, 2009 19:54

se7en86 napisał/a:
później odbezpiecz blokadę rodzicielską i drzwi się będą otwierać tylko od środka
wiesiek63 napisał/a:
Wielkie Dzięki kolego zrobiłem dokładnie tak jak pisałeś i drzwi otwarte teraz otwierają się tylko od środka ale to wystarczy na razie.pozdrawiam

Ajednak miałem rację :razz: a odblokować można przy zamkniętych drzwiach w 30 sek.