Zobacz temat - [R220 D '98] Po wymianie rozrządu i pytanie o uszczelniacze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 D '98] Po wymianie rozrządu i pytanie o uszczelniacze

Remigiusz - Pon Maj 25, 2009 21:16
Temat postu: [R220 D '98] Po wymianie rozrządu i pytanie o uszczelniacze
Wiec przez 3 dni się męczyłem z wymiana rozrządu w moim R220 :wink: Ale się udało i zabieg się udał. :grin:

Ale chciałem jeszcze przy okazji wymienić uszczelniacze ale nie dało rady od walka korbowego :evil:

W Haynes oraz Rave pisze żeby z jednej strony zablokować kolo przy wale takim czymś :


Wiec sobie według Haynes taka podobna blokadę zbudowałem i teraz problem jak ta śrubę odkręcić :bezradny: :


Próbowałem ja z 150NM odkręcić ale nawet nie ruszyła się, jedynie pól auta mi się udało przesunąć a śruba nic, jak zakrzaczona tak siedzi :mad:

Wiec dałem sobie spokój i te dwie uszczelniacze rozrządu (lewa i prawa strona walu) pozostały stare, Jedynie z lewej strony od pasku rozrządu było lekkie pocenie się.
Uszczelniacz wału korbowego na dole pozostał tez stary bo nie było widać było żadnego wycieku :/ :ok:
Wiec w sumie na darmo sobie kupiłem te uszczelniacze. Wiec jak ktoś je sam wymieniał niech da jakaś rade jak ta śruby od tych kol zębatych odkręcić :mrgreen:

sTERYD - Wto Maj 26, 2009 00:32

ale na rysunku i na zdjęciu są zupełnie różne koła....
to koło, które próbujesz zablokować na zdjęciu jest z lewej strony auta i służy od napędzania pompy wtryskowej i go nie ruszasz :cool:
to koło na obrazku jest z prawej strony auta, tam gdzie masz długi pasek rozrządu i nie jest za mocno przykręcone ;)

Remigiusz - Wto Maj 26, 2009 10:23

sTERYD napisał/a:
ale na rysunku i na zdjęciu są zupełnie różne koła


To to ja wiem ze sa dwa rozne kola ale z jedniej i drugiej strony, czyli od strony pompy jest kolo do odkręcenia i od strony rozrządu jest kolo do odkręcenia bo za tymi kolami się te uszczelniacze.

sTERYD napisał/a:
to koło, które próbujesz zablokować na zdjęciu jest z lewej strony auta i służy od napędzania pompy wtryskowej i go nie ruszasz


Dolne kolo od pompy sie blokuje i sie nie rusza to ja wiem sTERYD, :mrgreen: chodzi o to górne od walu :wink: Tam gdzie jest znak zapytania :lol:

Cytat:
to koło na obrazku jest z prawej strony auta, tam gdzie masz długi pasek rozrządu i nie jest za mocno przykręcone

Jest mocno jak cholera przykręcone bo próbowałem i ani rusz :shock: :/ Cos tu nie tak jest :/