Zobacz temat - [R620] Problem ze sprzęgłem pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem ze sprzęgłem pomocy

gofer83 - Wto Maj 26, 2009 21:07
Temat postu: [R620] Problem ze sprzęgłem pomocy
witam mam taki problem do dziś sprzęgło chodziło idealnie a przy dzisiejszym upale coś mu odwaliło i pedał jest sztywny troszkę ciężej się go wciska i strasznie odbija nogę tak jak by ktoś jakąś mocniejszą sprężynę gdzieś wcisną :grin: próbowałem go odpowietrzyć ale to nic nie dało możne to wina starego płynu czy to możliwe ze przy tym upale coś mu sfiksowało a jak odpowietrzałem wysprzeglik to leciał taki brudny płyn a u góry w zbiorniku jest czysty z góry dzięki za pomoc
DANTE79R - Wto Maj 26, 2009 21:21

Wylej stary olej ze skrzyni i daj nowy... a jak co to nowe sprzęgło kompletne kosztuje około 650zł
filo - Wto Maj 26, 2009 21:30

DANTE79R napisał/a:
Wylej stary olej ze skrzyni i daj nowy... a jak co to nowe sprzęgło kompletne kosztuje około 650zł


Ale co ma olej ze skrzyni wspólnego z olejem do sprzęgła hydraulicznego?


gofer83 napisał/a:
leciał taki brudny płyn a u góry w zbiorniku jest czysty

Bo tam płyn raczej nie krąży cały czas i syf odkłada się w najniższym punkcie według praw fizyki.Ale mogę się mylić bo z fizyki miałem tylko 3.

A co do problemu w temacie to może pompka sprzęgła kończy swój żywot...

DANTE79R - Wto Maj 26, 2009 21:44

Chodziło mi o to że czasem ktoś myśli, że sprzęgło nawala a przyczyna tkwi w starym oleju skrzyni.... Wymienić nie zaszkodzi a kto wie jaki będzie efekt :)
gofer83 - Sro Maj 27, 2009 09:06

co chodzi o sprzęgło to było wymieniane ok przy 160 tys a mam 170 tys sprzęgło łożysko docisku nie mogłem dostać i wsadziłem stary bo był bardzo dobrym stanie a to wszystko przez mechanika wymieniłem prawie całe sprzęgło a okazało się ze trza było tylko odpowietrzyć bo mi obroty szły do góry a auto nie jechało ale przynajmniej mam nowe i tyle także raczej sprzęgło powiano być gitara chyba ze docisk ale coś mi się nie zdaje